Technik elektronik jako informatyk

Witam. Sprawa jest jasna. Poszedłem dziś do technikum w swoim mieście z nadzieją na to, iż dostanę się do klasy informatycznej. Niestety, ktoś prześcignął mnie 2.5 pkt więc znalazłem się w klasie drugiej preferencji czyli w klasie elektronicznej.

Jednak ja się nie chcę poddawać. Chcę pracować kiedyś jako informatyk.

Dlatego mam pytanie. Czy po ukończeniu technikum będę mógł dostać się na studia informatyczne?

Czy istnieje jakakolwiek dla mnie kariera informatyka?

Nie martw się. Najważniejsza jest matura. Dobrze ją napisz i zdobądź jak najwięcej punktów. Na studiach nie patrzy się czy jest się po “Techniku informatyku” czy zwykłym LO. Najważniejsze są %.

No tak, ale czy jak będę uczył się elektroniki to może mi się ona przydać do matury z informatyki?

Większość wyższych szkół informatycznych wymaga zdawania na poziomie rozszerzonym matematyki i fizyki, więc nawet tej matury z informatyki (niektóre szkoły stosują fizykę z informatyką wymiennie, jako drugi przedmiot) zdawać nie będziesz musiał. No i oczywiście język obcy.

Z doświadczenia wiem że na studiach jest łatwiej technikom elektronikom aniżeli informatykom. Można liczyć nawet na zwolnienie z zaliczenia przedmiotów.