Technik informatyk , czy teleinformatyk

(Konradmaresz) #1

Witam , za rok mam do wybrania szkołę , wiem , że będzie ona związana z informatyką ponieważ lubię się bawić komputerem , programami oprogramowaniem i ogólnie drukarki różnego typu itd. , jestem dobry z fizyki wręcz uwielbiam się jej uczyć. I tu pojawia się pytanie czy lepiej iść do TI na kierunek  teleinformatyk czy informatyk , który kierunek da mi lepsze możliwości pracy po zakończeniu TI (przewiduje studia). W jakich programach powinienem się zagłębić dalej ? :slight_smile:

(lordjahu) #2

Oba są przydatne-  wszystko zależy od tego który kierunek preferujesz = co bardziej Ci się podoba. Ogólne czy telekominukacyjne ?

(Konradmaresz) #3

Trudno powiedzieć , lubię programować choć jestem zielony w tych sprawach i bawić się samym komputerem jak i każdym innym sprzętem. 

(Worhin) #4

Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie teleinformatyk :wink: ale jest to bardzo ciężki kierunek :wink:

(Konradmaresz) #5

A mógłbyś napisać dlaczego tak sądzisz :)?

(Igor Grebin) #6

Ja ci powiem że  uczę się na technik informatyk i nie jest tak źle.Zaczynałem jak totalny tzw “lajk”.Jeśli chodzi o programowanie to ja się w ogóle tego nie uczę bo nie wiem jak w innej szkole ale mi nauczyciel gadał że kiedyś było programowanie ale wycofali to.Więc większość uczę się jak działa i zbudowany jest komputer.Jak działa sieć.I tworze strony w HTML.

(MrGalek) #7

Siemanko