Technik informatyk- Matematyka

Witam, jestem gimnazjalistą i chodzę do 3 klasy.

Stoję przed wyborem szkoły. Chciałbym kształcić na profilu technik informatyk.

Nie chciałbym być żadnym programistą itp.

Myślę, że zawodem odpowiednim dla mnie byłoby administrowanie sieciami i tworzenie ich (biura).

Chętnie w przyszłości założyłbym firmę z tym związaną.

Teraz zajmuję siegłównie internetem i sposobami zarobku i reklamy w nim.

Jestem dosyć słaby z matematyki.

Poszukuję szkoły w Warszawie.

Czy mógłby ktoś polecić szkołę o profilu technik informatyk w Warszawie, gdzie matematyka nie jest aż taka ważna ?

Musi być w centrum, ponieważ będę dojeżdżał.

Aha coś w stylu - Chcę zostać lekarzem i szukam szkoły gdzie biologia nie jest ważna :o

Nie, ale przecież są też szkoły z rozszerzoną fizyką zamiast matmy

Czy ktoś uczęszczał do Kasprzaka na Woli ?

Jeżeli matmy nie umiesz, to nie licz że z fizyką sobie poradzisz, to praktycznie to samo, tylko że pod innym kątem i w innych zastosowaniach.

Niektórzy myślą, że informatyka to gry i ewentualnie klikanie. Matematyka jest po prostu zbyteczna :slight_smile:

Po pierwsze w tym zawodzie matematyka jest ważna i jeśli sobie z nią nie radzisz to lepiej sobie odpuść.

Po drugie nauka programowania jest nieodłącznym elementem nauki w tym zawodzie (w programie są przewidziane co najmniej dwa przedmioty stricte programistyczne), jeśli nie chcesz mieć z programowaniem nic wspólnego lub sobie z tym nie radzisz to lepiej sobie odpuść.

Nie można się jej po prostu nauczyć, albo jak się nie chce to chociaż zakuć tylko na kartkówki żeby to 3 mieć?

Lepiej sobie odpuścić… #-o

Hmm, żeby zapamiętać jak zrobić skrętkę (czyli 1-3, 2-6), i jak “przykleić” ją do ściany wybitnym matematykiem być nie trzeba.

Autorowi tematu polecam pomyśleć nad sieciami osiedlowymi itd, choć nie wiem jak to teraz prosperuje.

a co do Ciebie j24, przytoczę pewien cytat :slight_smile:

"-ty, ty miales analize, algebre, dyskretną itd na studiach?

-tak

-i dało Ci to coś?

-tak, rozumiem kawały o całkach"

domino1 , ujmę to w ten sposób:

Jeśli chcesz jedynie zakładać proste sieci lokalne i chcesz założyć firmę w ramach której będziesz to robił to odpuść sobie naukę na kierunku informatycznym, tylko mała część programu to wiedza która będzie ci w tym potrzebna a wszystkiego czego trzeba do zakładania prostych sieci lokalnych dowiesz się z google.

A jeśli myślisz o podjęciu pracy w poważnej firmie zajmującej się sieciami komputerowymi na poważnie to przygotuj się na wkuwanie wszystkiego o archaicznych już od dawna niestosowanych technologiach i archaicznym sprzęcie, naukę programowania w przynajmniej 2 językach, ostre zakuwanie matematyki oraz studia przynajmniej licencjackie bo z samym tytułem technika informatyki masz promil szans na taką pracę.