Technikum czy Liceum - Informatyczne?

(Poczoy Lolplayer) #1

Witam! !!

Mam dylemat co wybrać technikum czy liceum informatyczne ? :o

Moim zdaniem po liceum nic nie masz, musisz iść na studia .

A po technikum masz już papierek i możesz iść do np. serwisów komputerowych i łapać doświadczenie . (Zamierzam też iść na studia) .

Co o tym myślicie ? :roll:

(kokoxD) #2

Technikum sam chodzę i jestem zadowolony. Dlaczego? Dlatego że teraz mam 8 przedmiotów informatycznych a w liceum miałbym 1 informatykę. Tylko pamiętaj że technikum też trzeba mądrze wybrać.

(Kolarane) #3

Ja bym polecał technikum. Oczywiście warto wybrać rozsądnie, najlepiej takie z dobrą renomą. W takim technikum na pewno nauczysz się więcej, co zaowocuje na studiach i w przyszłym życiu zawodowym. Powodzenia! :slight_smile:

(lordjahu) #4

W liceum dużo się nie nauczysz, a w technikum już Cię ukierunkują w danym kierunku informatycznym.

(somekind) #5

(Janek Tytus) #6

Zawód technika to tak naprawdę żaden zawód… Niemniej, jeśli masz już sprecyzowane, że chcesz wiążać swoją przyszłość z informatyką, to tak czy siak technikum będzie lepszym rozwiązaniem. Więcej się tam nauczysz pod tym kątem. Liceum według mnie jest bardziej dla tych, ktorzy jeszcze nie mają pomysłu na siebie.

(Kpc21) #7

Jak liceum, to więcej sensu ma chyba mat-fiz.

(Protected_48) #8

Być może po technikum łatwiej jest trochę znaleźć staż, aczkolwiek czasami nie wiadomo, co po tym. Jednak matma to podstawa i w gruncie rzeczy im szybciej tym lepiej, już możesz zacząć się uczyc na dobry początek granic ciągów i szeregów.