Technikum czy Liceum - Informatyczne?

Witam! !!

Mam dylemat co wybrać technikum czy liceum informatyczne ? :o

Moim zdaniem po liceum nic nie masz, musisz iść na studia .

A po technikum masz już papierek i możesz iść do np. serwisów komputerowych i łapać doświadczenie . (Zamierzam też iść na studia) .

Co o tym myślicie ? :roll:

Technikum sam chodzę i jestem zadowolony. Dlaczego? Dlatego że teraz mam 8 przedmiotów informatycznych a w liceum miałbym 1 informatykę. Tylko pamiętaj że technikum też trzeba mądrze wybrać.

Ja bym polecał technikum. Oczywiście warto wybrać rozsądnie, najlepiej takie z dobrą renomą. W takim technikum na pewno nauczysz się więcej, co zaowocuje na studiach i w przyszłym życiu zawodowym. Powodzenia! :slight_smile:

W liceum dużo się nie nauczysz, a w technikum już Cię ukierunkują w danym kierunku informatycznym.

Zawód technika to tak naprawdę żaden zawód… Niemniej, jeśli masz już sprecyzowane, że chcesz wiążać swoją przyszłość z informatyką, to tak czy siak technikum będzie lepszym rozwiązaniem. Więcej się tam nauczysz pod tym kątem. Liceum według mnie jest bardziej dla tych, ktorzy jeszcze nie mają pomysłu na siebie.

Jak liceum, to więcej sensu ma chyba mat-fiz.

Być może po technikum łatwiej jest trochę znaleźć staż, aczkolwiek czasami nie wiadomo, co po tym. Jednak matma to podstawa i w gruncie rzeczy im szybciej tym lepiej, już możesz zacząć się uczyc na dobry początek granic ciągów i szeregów.