Technikum czy Liceum?

(system) #1

Witam...

Co lepsze technikum czy liceum?

:smiley:

(adam749) #2

Eh... w szkole nie m贸wili?? U mnie tr膮bi膮 non stop....

Zale偶y czym si臋 interesujesz i czy po szkole chcesz ju偶 normalnie pracowa膰.

Je偶eli nie masz jeszcze wybranego zawodu w jakim chcesz pracowa膰 to id藕 do liceum i po nim na studia danego zawodu.

Je偶eli wybra艂e艣 ju偶 zaw贸d i jeste艣 do niego pewny i chcesz si臋 uczy膰 w jego kierunku to id藕 do technikum.

Po za tym jak robi wi臋kszo艣膰 uczni贸w 偶e idzie na dany zaw贸d, dlatego, bo koledzy id膮, albo 偶e dobrze p艂atne to odradzam, bo po po艂owie roku b臋dziesz mie膰 dosy膰 i przeniesiesz si臋 do innej szko艂y.

To tak najog贸lniej.

(Piotrek V100) #3

Po technikum masz zaw贸d i zdan膮 mature, wi臋c mo偶esz sko艅czy膰 szko艂e i pracowa膰 lub i艣膰 na studia.

A po liceum zostaj膮 ci tylko studia, tyle 偶e kr贸cej bo 3 a nie 4 lata tak jak w technikum ;p

(Poniaatowski) #4

Po liceum mo偶na i艣膰 na studium. I nie pozostaj膮 tylko studia.

(Sidh Mor) #5

Po liceum mo偶na te偶 znale藕膰 prac臋 i i艣膰 na studia albo na studium jak nie b臋dziesz mia艂 matury. Ale z tego co wiem to te studium nic nie daje i jest do niczego. Nadal b臋dziesz mia艂 艣rednie tyle, 偶e tytu艂 technika.

(Danielm86) #6

Niekoniecznie :wink:

Poza tym te ca艂e gadanie, 偶e o studiach znajdziesz prac臋 w zawodzie to tylko zwyk艂e gadanie. Mo偶liwe, 偶e w wi臋kszych miastach tak jest, ale w mniejszych licz膮 sie znajomo艣ci. 呕eby艣 wiedzia艂 jakie mato艂y si臋dz膮 rodzinami w urz臋dach...

(system) #7

ja jestem po technikum i mam matur臋 i zaw贸d i nie narzekam. Teraz mog臋 i艣膰 na studia i zawsze mam asa w r臋kawie dyplom potwierdzaj膮cy kwalifikacje w danym zawodzie :wink: Polecam Technikum.

(Sidh Mor) #8

To w takim razie, w innym twoim temacie czyta艂em, 偶e chcesz i艣膰 na studia. Piszesz, 偶e masz matur臋, to kiedy j膮 zdawa艂e艣? W tamtym roku? Bo w tym wynik贸w na dzie艅 dzisiejszy jeszcze nie ma, wi臋c nie mo偶esz m贸wi膰, 偶e masz matur臋. Chyba, 偶e rok temu zdawa艂e艣.

(system) #9

Owszem wybieram si臋 na studia o tym r贸wnie偶 napisa艂em "...mog臋 i艣膰 na studia..." matur臋 zdawa艂em w tym roku ale to si臋 wie 偶e si臋 zda艂o czy te偶 nie.Ja jestem pewny 偶e zda艂em i to dobrze :smiley:

(Agatonster) #10

arek998899 ,

Prosz臋 poprawi膰 tytu艂 tematu na konkretny, m贸wi膮cy o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - prosz臋 u偶y膰 przycisku Edytuj przy po艣cie otwieraj膮cym ten temat.

Zignorowanie zalecenia b臋dzie skutkowa艂o usuni臋ciem tematu do Kosza.

(system) #11

a pod wzgl臋dem wykszta艂cenia?

Po technikum czy po liceum masz wi臋ksze wykszta艂cenie? :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

(Sidh Mor) #12

Oba to 艣rednie. Ale raczej technik lepszy. Ale 4 lata!

(system) #13

czyta艂em na innych forach 偶e liceum lepiej cie przygotowuj臋 do matury, a w technikum uczysz si臋 konkretnego zawodu :smiley:

(Sidh Mor) #14

No bo tak jest.

(system) #15

my艣l臋 偶e nie,wielu ludzi po Technikum daje lepiej rade na maturze ni偶 Ci po liceum.W Technikum przygotowuj膮 Ci臋 do matury a na technologii tylko do egzaminu zawodowego.Moja rada to Technikum-nie b臋dziesz 偶a艂owa艂 i masz matur臋+zaw贸d :wink:

(Kulaa 01) #16

ProgS , piszesz 偶e masz technika a mature zdawa艂e艣 w tym roku. A egzamin zawodowy jest w czerwcu wiec?

(system) #17

isz臋 偶e mam zaw贸d a to inna sprawa ;D Oczywi艣cie technika te偶 zdam bo jest banalne :wink:

(Kulaa 01) #18

Jakiego? Ekonomiste?

:roll:

(system) #19

A to ju偶 moja sprawa ;D