Technikum czy liceum?

Witam mam problem. Jetem w klasie 3 gimnazjum i nie wiem gdzie isc. W przyszłości chce isc na studia informatyczne, ale nie wiem co wybrać. Wszyscy mówią ze jak chcesz isc na studia to do liceum. Tylko ze ja wole miec inforamtyke iz inne przedmioty, ale jak pojde do technikum to pozniej moze byc ciezko zdac mature a liceum jest pod mature. Pozdrawim Blekblekblek

Myślę że lepsze będzie technikum, zdobędziesz przynajmnie praktyczny zawód który w przyszłości pozwoli Ci się utrzymać :slight_smile:

Tylko ze ja tak i tak chce isc na studia i mam dylemat

Zacznijmy od tego, że pisz proszę ze znakami diakrytycznymi - łatwiej się będzie nam czytało.

Jak chcesz iść na studia techniczne - idź do technikum. Technikum w żaden sposób nie blokuje zdania matury, przecież wszystko od Ciebie zależy - tak samo w liceum możesz się obijać oblać.

Jak człowiek, który ukończył liceum następnie poszedł na studia Informatyczne powiem Ci tak :smiley:

IDŹ DO TECHNIKUM i nie martw się maturą bo to szykowanie pod maturę to kpina jak jesteś ogarnięty, a mam nadzieje, że skoro mierzysz w informatykę to jesteś :stuck_out_tongue: to maturę łykniesz spokojnie. Po technikum będzie Ci o wiele łatwiej pierwszy rok przebrnąć bo masz lepsze podstawy :slight_smile:

 

Po czasie też bym tak zrobił, ale kierunek informatyczny w moim lokalnym technikum odpalili dopiero 2 lata po tym jak już liceum zacząłem :frowning:

Dzięki wielkie :smiley:

jNiedawno było:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/457905-technikum-informatyczne-czy-lo/

 

Moje zdanie w skrócie: jeśli i tak chcesz iśc na studia to nie ma sensu iść do technikum i tracić roku, szczególnie, że w sporej cześć techników poziom jest po prostu żaden. Dokładanie sobie roku nauki w szkole średniej, bo może będzie łatwiej na 1 roku studiów to kiepski biznes. To już chyba lepiej iść do liceum, zrobić sobie gap year podczas którego coś porobić ciekawego związanego z informatyką i iśc na studia, czy zostawić sobie ten rok zapasu na ewentualne ‘komplikacje’ na studiach :smiley:

Jak masz zamiar iść na studia to liceum.

w liceum wiekszy luz ale zeby miec wyksztlacenie kierunkowe niezbedna sa ponziej studia- technikum wiecej zabawy ale zawod