Technikum informatyczne a słaba matma

(paladyn300) #1

Witam.

Chce pójść do technikum informatycznego. Jest to jedyny kierunek który mnie interesuje. Jest problem bo z matematyki jestem cienki, nie to ze jej nie lubię, po prostu nie ma kto mi tego porządnie wytłumaczyć.Na koniec będę miał 2 a z egzaminu dostałem 28%.

Z typowej informatyki moim największym osiągnięciem było napisanie strony internetowej.

Czy mam szansę przetrwać? Czy jest szansa ze się dostane? Czy w ogóle warto?

(Drobok) #2

W technikum matma jest łatwiejsza niż w liceum :stuck_out_tongue: A co do programowania (bo pewnie zaraz ktoś o tym powie) to jeśli ktoś ogarnia matmę nie koniecznie ogarnia programowanie i na odwrót :stuck_out_tongue:

(struart) #3

Na dobrą sprawę to programowanie na początkowym poziomie jaki jest w technikum to podstawa matmy jest więc nie trzeba być orłem z tego.

(scripter1) #4

Programowanie to programowanie, możesz być orłem z programowania ale matma to osobny przedmiot który trzeba zaliczyć aby zaliczyć semestr/rok.

2 z matmy to raczej słabo, radziłbym ci wziąć korki z matmy.

Można teraz nawet brać korki przez neta, znajomy udziela korków z matmy przez skype.

(Andtomek) #5

Nie przejmuj się, ja programuje pod podstawówki, strony zacząłem robić jak miałem 8 lat, z matmy nie jestem orłem, no ale wolę po prostu czasami przysiąść na du*** wytłumaczyć sobie o co chodzi, samemu szukając rozwiązania, niż mieć 2 i narzekać że mam 2. Nie musisz być orłem, wystarczy, że ogarniasz sprawę, bo jak umiesz myśleć to z programowaniem sobie bez problemu poradzisz.