Technikum informatyczne czy liceum profilowane

Witam ! mam następujący problem i chciałbym się was zapytać o rade.

Mianowicie ukończyłem 1 klasę liceum profilowanego (profil zarządzanie-informacją), jednak uznałem ze mam trochę większe ambicje i postanowiłem przenieść się do technikum.

Rada pedagogiczna zgodziła się i tak od tego roku zacząłem naukę w 2giej klasie technikum, z założeniem ze zaliczę egzaminy z przedmiotów zawodowych z 1szej klasy.

Wszystko brzmiało fajnie, jednak gdy teraz uczę się w technikum to szczerze mówiąc nie daje sobie rady na przedmiotach zawodowych, ponieważ nie mam informacji z klasy 1szej i jest to naprawdę męczące ponieważ jestem strasznie w tyle.

Obawiam się ze jak tak dalej pójdzie to nie zdam do następnej klasy (nie chcę powtarzać roku) albo nie zdam egzaminu zawodowego.

Toteż teraz mam spore rozterki, zastanawiam się czy nie lepiej wrócić do liceum profilowanego i ukończyć je i iść do 2 letniej szkoły policealnej która da mi zawód technika informatyka (tam zacznę zawodowe przedmioty od podstaw) czy tez pozostać w technikum.

Najgorsze jest to ze kompletnie nie wiem co chce robić w życiu, zawód informatyka jakoś nie specjalnie mnie interesuje, ale przeniosłem się do technikum “bo zawód” zawsze to jakoś lepiej z zawodem niż bez, tak myślę.

I tym sposobem jestem teraz w kropce bo nie wiem co dla mnie lepsze.

Po technikum chyba i tak będę musiał iść na studia skoro nie planuje informatycznej przyszłości.

W przypadku powrotu do profilowanego, obawiam się tego że nawet po skończonych studiach lub szkole policealnej, pracodawca gdy spojrzy, że ukończyłem liceum profilowane odrazu potraktuje mnie gorzej lub też odrzuci moje cv (zła opinia o profilowanych liceach)

Proszę o jakieś rady, wszystkie są mile widziane :slight_smile:

Jakie masz oceny?

Obecnie w technikum odczuwam ze troche gorzej mi idzie, z zawodowych do tej pory mam tylko 4ke z programowania (wbrew temu nic nie umiem, jednak oceny łatwo wpadają w tej szkole) natomiast w liceum mialem z humanistycznych 3jki natomiast ze ścisłych typu fizyka matma to 2.

kenos1995 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Generalnie dziwna sprawa, skoro zawód informatyka cie nie interesuje to po co takie technikum ??? Jesli wrócisz do Lo i pójdziesz do policealki to też możesz mieć problem bo tam idą ludzie, którzy zazwyczaj coś wiedzą, poza tym takie szkoły z trybem nauczania zaocznym to takie trochę wylęgarnie i większość chodzi tam dla legitymacji więc poziom nie zabija… Skoro jesteś już w tym technikum to tam zostań, możesz zawsze notatki wziąć od pierwszej klasy i się pouczyć.

No właśnie nad tym myślę, tylko jeśli tylko jeśli tak dalej pójdzie jak jest obecnie to okaże się że nie zdam bądź nie zalicze egzaminu zawodowego ponieważ nauczyciele kompletnie mają gdzieś swoje przedmioty, tylko zadają jakieś prace nie tłumacząc kompletnie jak je wykonać. W takim wypadku jeśli nie zdam to tylko strace czas. Mógłbym co prawda bez problemu wrócić ale boli mnie strasznie ta opinia krążąca wokół profilowanych liceów, nie wiem czy nie odbije się ona na mnie w przyszłości przy podejmowaniu poszukiwań pracy…

Wracając również będziesz rok w plecy więc tak czy siak będziesz musiał nadrabiać :stuck_out_tongue:

Tzn wrócić mogę w każdej chwili, na zasadzie że poprostu wracam do profilowanego do 2giej klasy i chodzę normalnie ich planem :slight_smile:

Każda szkoła jest inna, lepiej napisz jakie przedmioty cię pominęły. Ogólnie dla chcącego nic trudnego :slight_smile:

Z nowych przedmiotów to będzie: Systemy Operacyjne i Sieci Komputerowe (SOiSK), Urządzenia Techniki Komputerowej (UTK), Oprogramowanie Biurowe(OB) no i Programowanie Strukturalne i Obiektowe (PSiO) do tego wszystkiego w technikum mam nową nauczycielkę od matmy, więc jest jeszcze trudniej a ja z matematyki jestem mocno słaby… Także wszystko się składa przeciwko mnie ostatnio

Kwestia jest taka że gdybym wrócił do liceum profilowanego to po skończeniu poszedłbym do szkoły policealnej (technik informatyk, w mojej szkole) i zacząłbym całą tą (nazwe ogólnie) informatyke od zera.

Nie licz nowych przedmiotów, tylko te które kontynuujesz z pierwszej klasy / musisz zaliczyć z klasy poprzedniej.

Na twoim miejscu zagadałbym do nauczycieli co przerobili, oraz co musisz zrobić by to zaliczyć. A potem się martwił.

Tzn. wszystkie które wymieniłem są nowe dla mnie, jednak rok temu oni je mieli (za wyjątkiem programowania), i teraz najgorsze jest, że to co obecnie przerabiamy jest uzależnione od tego co było w 1szej klasie.

Jeśli chcesz iść dalej nie widzę sensu szkoły policealnej. Jakoś nie przypominam sobie by materiał był jakoś od siebie uzależniony. Zawsze możesz sobie zeszyty pożyczyć :slight_smile:

A tak z ciekawości, jakie są różnice pomiędzy ukończeniem szkoły policealnej (dzienna) a ukończeniem technikum ?

Zupełnie nie rozumiem tego stwierdzenia. Na studia zazwyczaj idą ludzie, którzy właśnie planują przyszłość w informatyce. No chyba, że chodzi Ci o studia inne niż informatyka, ale czemu w takim razie chodzisz do takiego technikum?

Zależy jaki pracodawca i w jakiej branży będziesz szukał pracy.

Generalnie, to jeśli robisz coś, co Cię nie interesuje, to tracisz czas.