Technikum informatyczne czy liceum

Stanąłem przed wyborem szkoły. Interesuje się informatyką i matematyką. W gruncie rzeczy dobrze się uczę (nigdy nie miałem średniej poniżej 5). Z matmy zawsze miałem 5 (raz nawet 6) a z informatyki 5 lub 6, fizyka też 5. Oprócz tego trochę uczyłem się programowania na własną rękę. I czy warto iść do technikum informatycznego czy liceum mat-fiz-info. W przyszłości chcę być programistą i iść na studia. Z jednej strony po technikum ma się zawód i kilka innych plusów ale w liceum jest się krócej i osoby po liceum lepiej piszą maturę.

Dodam jeszcze że mieszkam w powiecie Ostrów Mazowiecka więc albo pójdę do Ostrowi albo do Sokołowa Podlaskiego i zastanawiam się jaki jest poziom techników w tych miejscowościach.

Syn mojego znajomego poszedł po liceum na polibudę na jakiś kierunek informatyczny (tzw ETI) i zrezygnował po pierwszym semestrze. Nie dawał sobie rady i mówił,że ludzie po technikum informatycznym mają łatwiej tzn bardziej są przygotowani dzięki przedmiotom zawodowym.

Jeszcze nie wiesz czego chcesz. Też byłem super z matmy, a okazało się, ze grafika.

Patrz się na to, jakie opinie mają liceum do którego chcesz iść a technikum. W przypadku wielu zawodów it nie jest ważne to jaka szkolę skończyłeś ale to co umiesz.
Jeśli chcesz zdawać maturę i dostać się na informatykę, dobrze jest zdecydować sie na szkołę, która oferuje wysoki poziom z dziedziny matematyki. http://www.itselect.pl/it/w-firmie-brakuje-dzialu-it-postaw-na-outsourcing

A ja powiem tak: skoro gazety podają dane dot. zdawalności, skoro podaja rankingi najlepszych szkół, to mają te dane z kuratorium zapewne. Możesz więc napisać o informacje publiczne, że chcesz wybrać szkołę i porównać, prosisz więc o średnie wyniki szkoły x,y,z z ostatnich 3 lat.

Informatyka to nie tylko matematyka i klepanie kodu, to też kreatywnosć i szukanie rozwiązania. :wink: