Technikum informatyczne, infa a matma?

Witam, nazywam się Krystian chodzę do III Kl. Gimnazjum i mam taki problem iż nie wiem gdzie iść po gimnazjum, bardzo lubię bawić się przy komputerze, robiłem już strony internetowe, tworzyłem serwery gier np. Metin2 przy którym trzeba się troche pobawić, obracałem się w programach MySQL, tworzyłem strony w notatniku które po opublikowaniu wyglądały bardzo profesjonalnie, robiłem również filmy na youtube tzn. ogólnie to nadal robię, używam takich programów jak sony vegas itp.

Wszystko fajnie pięknie tylko mam mały problem, nie jestem dobry z matmy acz kolwiek beznadziejny, z fizyki zawsze leciałem na 3 ale z matmy… ohoho. Bardzo chciałbym zostać programistą, lecz jeszcze nie wiem czy Php czy c++. Czy matematyka jest bardzo potrzebna w programowaniu ? kiedyś czytałem, że jest ona niezbędna.

Jeżeli chodzi o języki to nie ma problemu. Angielski znam bardziej niż ustawa nauczania to przewiduje, uczę się takżę Rosyjskiego od I kl gim.

Wbrew pozorom matematyka do programowania nie jest na początku w ogóle potrzebna. Bardziej przyda ci się myślenie i angielski.

Wszystko przyjdzie z czasem. A co do programowania to większość twojej przyszłej klasy i tak pewnie nie będzie ogarniać :))

Zakładam, że tu nie zaglądałeś:

https://www.google.pl/search?q=informat … 4gTXq4CoDA

Matematyka to pikuś, naprawdę - sam jestem lewy z majcy, ale jakoś daje radę :wink:

Ucz się jej, bo poprawia inteligencję, a także polega na rozwiązywaniu problemów (które są nieodzownym elementem informatyki :wink: - zaprocentuje w przyszłości, na pewno ! :slight_smile:

Idź do technikum, nie zniszczą Cię tam z matematyki, jak tylko będziesz dawał coś z siebie i poważnie podejdziesz do tematu. Z drugiej strony, rozwijaj swoje umiejętności programowania - koniecznie MySQL, a najlepiej w połączeniu z Pythonem - to się na pewno przyda, naprawdę :wink:

Sam chodzę teraz do technikum na informatykę i powiem tak że z matmą nie jest tak łatwo. Ja akurat zawsze byłem z matmy dobry i sobie radzę, ale kolega się uczy kuje ile umie stara się i ma 4 banie na czysto. Wszystko zależy od technikum. Ja wybrałem ambitnie najlepsze w województwie.

Matematyka na poziomie szkoły średniej to jest akurat banał, który powinien znać każdy, nie tylko programista. Nie da się programować nie znając podstawowych działań matematycznych, a przede wszystkim logiki.