Technikum informatyczne - Jaka specjalizacja?

Witam,

Jestem w drugiej klasie technikum i muszę wybrać specjalizację (do końca półrocza ale już teraz nad tym myślimy, by postarać się zachować aktualny stan klasy i ewentualnie kogoś nawrócić)

Proszę Was o pomoc z podjęciu decyzji na ją specjalizację warto się wybrać. Napiszcie coś o każdej, co każda po kolei mi daje i co jakie predyspozycję muszę mieć by w ogóle taką rozpatrzeć.

Dostępne specjalizację to:

Aplikację internetowe

Systemy operacyjne i sieci komputerowe

Programowanie

Grafika komputerowa

Myślałem na aplikacjami albo systemami, bo grafika mnie słabo interesuje a do programowania ważna jest podobno matma i fizyka a u mnie z tym ciężko.

Dziękuję za wszelkie opinię.

Systemy operacyjne i sieci komputerowe

Programowanie

Do gier 2D nie potrzebna jest matma.

Wybierałbym pomiędzybtymi dwoma.

Cóż… każda specjalizacja jest dobra. Nie myślcie o tym, aby " zachować aktualny stan klasy " bo to jest najgorsza motywacja. Pracować będziesz Ty, a nie Twoi koledzy, to Tobie ma to pasować - sam wybrałem na studiach specjalizacje inną niż moi koledzy - nowa grupa nie oznacza końca świata, a robię to co mi najbardziej pasowało i pasuje. Jeśli kogoś “nawrócicie” to może mieć wam potem za złe… Ty byś chciał być w taki sposób nawrócony?

Matematyka jest ważna ogólnie w informatyce i na każdym etapie możesz ją spotkać w mniejszym lub większym stopniu.

Dodane 02.10.2012 (Wt) 22:18

@GuiiHz

A ja dla równowagi wybrałbym aplikacje internetowe lub grafikę:D

Ale gdybym ja miał wybrać dla siebie wybrałbym Programowanie lub aplikacje internetowe.

Wybierz to co cię interesuje.

Jak można mówić o Informatyce bez matematyki???. Informatyka to nie zabawka i klikanie?. Tak tylko myślą małe dzieci.

Zależy od nauczyciela, popytaj ludzi u ciebie w szkole i wtedy wybierz :slight_smile:

To powinno zależeć od Ciebie.

Wybierz to, co jest dla Ciebie łatwe i lubisz to robić.

GuiiHz, twój tok myślenia jest zły. Skoro coś umiesz to nie ma sensu uczyć się czegoś jeszcze raz :slight_smile: A tak zapewne to będzie zrobione. Mając w grupie samych osobników z wiedzą przeciętnego użytkownika (czyt. włączenie komputera i przeglądarki internetowej), nie nauczysz się nic, tylko stracisz czas :slight_smile:

Ok, to może zapytam inaczej.

Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy ?

Wiem, że najlepsze byłoby programowanie ale ta matematyka jest bardzo zniechęcająca.

Jaki inny kierunek jest w stanie zapewnić mi jakąś przyszłość albo przynajmniej wstęp do tego co będzie na studiach ?

Nie chcę się wplątać w coś z czego nie będę dał rady się wyplątać i sobie nie poradzę.

Wszystko masz od podstaw, wybierz sobie coś co będzie ci pasować :slight_smile:

Aplikację internetowe :arrow: html, css, js, jquery, flash, mysql (to miałem ja :PP)

Systemy operacyjne i sieci komputerowe :arrow: przede wszystkim obsługa serwerów, routerów etc

Programowanie :arrow: w sumie nie wiem, ja żałowałem braku takiej możliwości u mnie, ale nie będziesz się tam uczyć jakiś mega skomplikowanych programów w winapi, jeśli nie będziesz miał grupy ogarnów

Grafika komputerowa :arrow: grafika jak grafika, obsługa softu do obróbki rastrowej / wektorowej, flash, i wstęp do html’a :slight_smile:

Wszystko zależy od grupy, oraz tego co chce przerobić nauczyciel. Nie zmuszaj innych do przejścia, bo jak będziesz miał grupę nieogarów to nic się nie nauczysz, a co chwile będziesz słyszał byś im coś dał.

Fizyka? A do czego?

Matma owszem, a jeśli masz w niej braki, to się jej doucz.

Niby dlaczego nie?

Bazy danych to zbiory, więc trudno poprawnie na nich operować nie znając podstaw teorii mnogości.