Technikum Informatyczne- Wybór, Dostęp

Witam,

W tym roku kończe te gimnazjum ;p Mam pytanie, ze średnią 3.5 zachowaniem poprawnym dostanę się do jakiegoś technikum??? Mam na oku:

  1. na wiśniowej 56

  2. Kasprzaka

  3. Staszica (zespół szkół nr 10)

Proszę o jakieś porady

Myślisz, że wiemy gdzie mieszkasz ? A co do samego ‘dostania się’, przyjmą cię wszędzie, zamykają szkoły etc. Więc nie masz się co martwić :stuck_out_tongue:

Warszawa ziomek ;D sry zapomniałem. A jeśli chodzi o te technikum, to tam tylko po papier tak naprawdę idę?? Więcej muszę się uczyć na własną rękę?

Za siedzenie i przysłowiowe “puszczanie bąków w stołek” nie dostaniesz papieru. Najpierw musisz się 4 lata pouczyć a na końcu jeszcze zdać egzamin zawodowy - część praktyczną i teoretyczną. Dlaczego miałbyś się nie dostać? Z tego co pamiętam to patrzą na 4 czy 5 przedmiotów + punkty z egzaminów - jeśli egzamin gimnazjalny i te przedmioty masz w miarę dobrze zaliczone to przyjmą. Na własną rękę nie musisz się uczyć nigdzie, ale zawsze możesz :slight_smile:

Dostać, to się dostaniesz spokojnie :wink:

Dzięki bardzo, mam nadzieję, że będzie tak jak piszecie :wink:

Pozdrawiam

No tak będzie, nie ma się o co martwić i niepotrzebnie denerować :smiley:

Dokładnie.

A co do papierka, w ostatniej klasie otrzymasz deklarację w sprawie tego czy chcesz przystąpić do egzaminu zawodowego. Jedna sesja jest w styczniu, druga w czerwcu. Zapewne pisałbyś tą w czerwcu. Są dwie części - teoretyczna i praktyczna. W teoretycznej jest podział na część dotyczącą informatyki (od programowania, przez systemy, kończąc na urządzeniach techniki komputerowej) i krótszą z podstaw przedsiębiorczości (np. masz zadanie z podanym artykułem z ustawy nt. urlopu, że po X latach pracownik ma Y dni urlopu itd. i w zadaniu trzeba powiedzieć ile urlopu ma pan Kowalski ze stażem 4 lat). Część praktyczna to systemy i sieci. Przykład: http://zsp2.net/egzamin%20zawodowy/t.informatyk.pdf, również strony typu http://www.egzaminzawodowy.info/, http://www.egzamin-zawodowy.yoyo.pl/, http://technik-informatyk.com/ (niedawno było tutaj fajne forum, może wkrótce wróci), http://alek.idl.pl/. Wrażenia między innymi zdających: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1699366-210.html Tak było do tej pory, nie wiem czy coś się zmienia w tej sprawie od przyszłego roku szkolnego.

Co do lekcji - popytaj znajomych, którzy uczyli się albo uczą w szkołach, które sobie wybrałeś.

Teraz jest nowa podstawa programowa i coś mi się o uszy obiło, że egzaminy zawodowe maja wyglądać inaczej - jak nie wiem, czy to prawda też nie wiem, ale tak po prostu słyszałem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Też tak słyszałem. Ale tylko słyszałem :slight_smile: W każdym razie ten w tym roku jest taki jak kiedyś :slight_smile:

Fakt, przez trzy lata będzie jeszcze tak samo - mi mówił gościu na wizytacji w jednym z techników, że będzie co rok część, żeby nie nawarstwiać zawodowego z maturą :wink:

Ja na przykład słyszałem, że egzaminy mają być pisane w domu przez Internet. Ale tak naprawdę nikt, nawet nauczyciele nie wiedzą co kłębi się w głowach ludzi z ministerstwa…

Ja również takie coś słyszałem :slight_smile:

Byłem na drzwiach otwartych w mojej szkole i jeśli chodzi o nową podstawę programową to zauważyłem, że zniknie taki przedmiot, jak PSiO. Znaczy na pewno będzie to włączone w inny przedmiot. W ciągu tych 4 lat będą bodajże 3 egzaminy “Administracja systemami typu LINUX” + 2 których nie pamiętam i po zdaniu wszystkich tych egzaminów uzyskuje się tytuł technika informatyka.

Przez internet? Mam nadzieje, że nie. To wydaje się nie byłby najlepszy pomysł.

Nie wiadomo, skoro w tym roku nie było wiadomo jeszcze, jak to będzie wyglądać z egzaminem gimnazjalnym, to co dopiero to, co będzie za rok, dwa czy cztery lata :wink: Ogólnie to, co teraz jest to jest kpina z nauczycieli i uczniów, no ale tysiące musi przebrnąć, muszę przebrnąć i ja - mam nadzieję, że w technikum będzie lepiej :wink:

Umotywuj Twoją hipotezę :slight_smile:

z tego co wiem to w technikum się zmienia całkiem podstawa programowa strasznie pokopana będzie warto się z nią zapoznać

pozdrawiam