Technikum Informatyczne

Myślę, że około 20 szczebli xD

w kluczu było: WSZYSTKIE :smiley:

Haha, rozbawiłeś mnie tym :smiley:

Czyli jednym słowem ten egzamin uczy myślenia :smiley:

dokładnie uczy myślenia, tak jak zresztą każdy egzamin tyle że ten dość precyzyjnego, logicznego myślenia,

Viano3 , viano3 mam pytanie czy zeby dostać się do technikum lub liceum informatycznego trzeba umieć dobrze matme czy podstawy??

Dobrze znać nie musisz i tak od początku będzie powtórka wszystkiego co było wcześniej. Jednak jeśli nie potrafisz nic możesz mieć problemy ;]

dostać się możesz nawet będąc humanistą, byle by mieć odpowiednią ilość PKT z egzaminów gimnazjalnych i dodatkowych za inne formy jak nauka zachowanie itd

ale czy sobie poradzisz… jak dla mnie nic szczególnego nie było by wymuszone było być “dobrym” z matmy, fizyki

jestem w 3 klasie LO i powiem wam ze zaluje ze poszedłem do LO bo chcialem się nauczyc z infy ale niestety nie dało sie… i zaluje wlasnie ze to technikum nie poszedlem. 1 rok technologia informacyjna… 2 rok programowanie… w czym?? turbo pascal!! 30 letni jezyk ktorego nikt nie uzywa;/ jeszcze jak by było c++ czy java PHP html to jescze w miare by byo ok… ale nie takie gowno za przeproszeniem… i troszke binaria… 3 rok pierwsze polrocze programownie drugie ma byc baza danych… nie załujcie ze nie poszliscie do LO. nie ma czego zalować. jeszcze jak ktos nie lubi prograować tak jak np ja to juz w ogole masakra. zero jakis sieci grafiki komputerowej… zal

W technikum na początku też masz Pascala

no właśnie w technikum nic ponad pascal i podstawy C++ w programie nie ma… szkoła ma przygotować do egzaminu na technika a tam tylko tego wymagają

Źle na to patrzysz. Opanuj dobrze Turbo Pascal, czyli opanuj dobrze programowanie strukturalne, to później łatwiej będzie Ci się uczyć innych języków programowania jak, np. wspomnianej przez Ciebie Javy. Mechanizmy są te same, języki różnią się tylko składnią i ewentualnie jakimiś niuansami. Oczywiście taka Java to nie tylko programowanie strukturalne, ale też obiektowe. Ale wszystko po kolei. Najpierw trzeba opanować jedno, żeby przejść poziom wyżej.

Zaletą Pascala jest prosta składnia, wyglądająca prawie jak algorytm zapisany w pseudojęzyku. Denerwujące bywa jednak to, że kompilator często lubi odmówić posłuszeństwa. Wtedy nie wiadomo nawet, czy zrobiło się gdzieś błąd, czy nie. Bo programowanie strukturalne można równie dobrze opanować w C czy C++.