Technikum Informatyczne

Czy jest tu ktoś, kto chodzi do Technikum Informatycznego ?

Chciałbym wiedzieć jak Wam się podoba to technikum, co robicie np na Oprogramowaniu Biurowym czy Systemach Operacyjnych?

Chodzę do takiego technikum i w mojej szkole jest to tzw. klasa pilotażowa (pierwszy rok jest coś takiego wprowadzone) i wg mnie poziom nie jest zadowalający.

Chcę zaczerpnąć waszej opinii, na temat Waszych techników :slight_smile:

Dodane 08.03.2009 (N) 13:03

Nikt nie chodzi do takiego technikum ?

Ja chodzę do Technikum Informatycznego =)

Co konkretnie chciałbyś wiedzieć ?

Przede wszystkim w której jesteś klasie.

Następnie powiedz mi, co robicie na takich przedmiotach jak systemy operacyjne i oprogramowanie biurowe ( a przynajmniej co robiliście w pierwszej klasie, bo ja w takowej jestem :slight_smile: )

Aktualnie jestem w 2 klasie =p

W 1 klasie z systemów braliśmy rodzaje licencji oprogramowania, konfigurowanie programów do kont pocztowych, nagrywanie płyt i tworzenie okładek, rejestr oraz DOSa i skrypty .

Z OB: MS Word - Korespondencja seryjna, a tak to podstawy, Excel - Obliczenia, wykresy.

Hmm, czyli widzę, że też taka lipa :smiley:

A co macie w drugiej klasie ?

ja po pierwszym półroczu pierwszej klasy miałem na technologi (coś ala te ob) worda i excela (to jest przez rok) będzie jeszcze power point na urządzeniach technicznych komputera miałem na razie pamięci masowe i topologie sieciowe a na systemach partycjonowanie urzytkowników formaty licencje …

w drugiej klasie będzie specjalizacja a potem praktyki więc nie ma źle

Wiesz co, podstawy też musisz znać =)

W II klasie dochodzą 2 nowe przedmioty (przynajmniej u mnie w szkole xD), programowanie strukturalne i obiektowe oraz multimedia i grafika komputerowa. Jeżeli masz problemy z matematyką to będziesz je miał również z programowaniem =P

Z początkiem 3 klasy jest wybór specjalizacji gdzie możesz wybrać 2 kierunki, a cały maj przeznaczony jest na praktyki =P

Tak przynajmniej jest w moim Technikum

W każdej szkole jest inaczej dyrektor decyduje co jest w każdym roku (w sumie to samo ale inaczej rozłożone) lepiej spytaj jak jest kogoś z twojej szkoły (tej co chcesz iść)

Ja nie mam oprogramowania biurowego ale mam od 2 klasy, ale narazie robimy na technologi informacyjnej rzeczy typu word,excel, PP. Na systemach topologie licencje, połączenia między urządzeniami, sparowanie systemów, dos, rejestr, narzędzia administracyjne, zarządzanie użytkownikami, praca w domenie, konfiguracja administracja domeną, systemy, systemy plików i chyba tyle jak na semestr

na oprogramowaniu to robimy w excelu,word a teraz Insert a systemy to przerabiamy ksiazke ABC systemu windows xp,jakies ciekawostki,instalacja systemów windows ,w 4 klasie mamy miec linuxa

ja jestem w 3 klasie i powiem że tez troszku lipa ale z egzaminami aby zyskać tytuł technika, bo trzeba być dobrym ze wszystkiego czyli z niczego, nigdy nie wiesz jakie zadanie będziesz mieć na egzaminie praktycznym a 75% trzeba mieć.

ogólnie jak do tej pory przejechaliśmy takie zagadnienia jak: DOS, linux, grafika wektorowa i rastrowa, programowanie w C++ pascal delphi troszku java, elektronika schematy, oprogramowanie biurowe, tzw UTK itp no i certyfikaty robimy; CCNA 2 semestry zrobione 3 w trakcie, oracle no i AutoCAD, ogólnie lekka masakra 43 godziny lekcyjne w tygodniu, ale coś za coś

Ja chodzę do pierwszej klasy właśnie (jakby ktoś nie zauważył) :slight_smile:

No i jak dla mnie mogłoby być nawet więcej tej informatyki, bo ja naprawdę chcę się czegoś na tym kierunku nauczyć.

Liczę głównie na programowanie w drugiej klasie.

Jak widzę to również zbyt rozbudowanych rzeczy nie macie ( no z wyjątkami :slight_smile: )

rozbudowane rzeczy to na studiach a w technikum tylko ogólniki, niestety, jak chce się pracować jako informatyk niestety trzeba mieć wykształcenie wyższe

niestety po technikum to możesz tylko na jakiś sklep iść (nie każdy) bo żeby lepszą kase dostać trzeba się uczyć i tyle …

no tak i wklepywać tylko dane do kompa, ja mówię tu o pracy informatyka w sensie informatycznym, a nie tylko doradzania lub prostych napraw, wymian podzespołów to to nawet po LO humanistycznym możesz robić :lol:

Czyli chyba bardziej opłaca się iść do LO o profilu mat-inf lub fiz-inf.

aktualnie jak bym miał wybierać ja bym szedł do LO zamiast do technikum

ja nie (może dlatego że przed chwilą zacząłem)

//edit ort ;]

Ja również po tym półroczu muszę powiedzieć, że jakbym miał teraz wybierać to poszedłbym do LO o profilu mat-inf.

Niestety.

Pocieszam się tylko, że będę miał 2 in 1, czyli i zawód, i maturę, i dzięki temu pójdę sobie na jakieś studia :stuck_out_tongue:

zawód… jak zdasz egzamin na technika a ten jest trudny, część teoretyczna: raczej banał, część praktyczna: dość trudne bo jak pisałem musisz się po prostu znać na wszystkim, dam wam jedno z pytań z BHP na egzaminie technik elektryk:

“Ile szczebli powinna mieć prawidłowo drabina ??”

odpowiedzcie…