Technikum informatyczne

Czy zrobiłem dobry wybór wybierając szkołe jako technikum? możecie mi jakoś doradzić lub swoje pomysły przedstawić? czy nie lepiej było wybrać ogólniak? i czy mature w technikum też się pisze :stuck_out_tongue: bo tego nie wiem :stuck_out_tongue:

Skontaktuj się z mateo515.

On Ci wszystko wyjaśni co i jak :lol:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 507#249507

nie wiedziałem o tym temacie :stuck_out_tongue: thx a możesz coś od siebie doradzić?

Gregor10 wszystko zalezy od Twoich zainteresowań. Technikum to juz tzw szkoła specjalistyczna w danej dziedzienie, a ogólniak jak to ogólniak :wink:

Mogę.

Się okaże.

Się pisze.

to jedynie pewnie czuje się w informatyce no i w … historii ale z tego mam 4 bo facetka sie na mnie tak jakby wkurzyła…choc nie wiem za co :? dzieki Detektyw. pomogłeś mi rozjaśnić umysł :stuck_out_tongue:

p.s to może tak sformułuję swoje zdanie.

jakie wy szkoły średnie wybraliście? czy zawodówke czy ogólniak czy technikum? to mnie interesuje bo może pomoże mi w wyborze

a ja poszłem do technikum leśnictwa ( od września idę) i myślę że technikum jest o tyle lepsze że po nim możesz odrazu pracować bez studiów(ale oczywiście za mniejsze pieniądze i na niższym stanowisku)

no ale zawsze możesz studiować dalej.

ja kończyłem Technikum Energetyczne co dało mi podstawę do kontynuowania nauki na podobnym kierunku na studiach 8)

Wyniki nowej matury pokazują, że najlepiej egzamin poszedł w ogólniakach.

Jednak nie da się ukryć, że w tym przypadku najwięcej od Ciebie zależy.

Skoro uważasz, że:

a…

to wybór jest raczej trafny :slight_smile:

mam taką też nadzieje. mam jeszcze jedno pytanko co do matur. jak technikum trwa 4 lata a jestem rocznkiem 89 to mature będe pisał razem z rocznikiem 90 na to wychodzi tak? :?

tak, rok dłużej sie uczysz w Technikum

a nie pasuje Tobie pisać mature z rocznikiem 90 ? Masz już jakies plany ? :?

Moim zdaniem źle zrobiłeś gdyż technikum to strata jednego roku :roll:

jak nie pójdzie nigdzie to zaoszczędzi 3 czy 4 lata :shock:

To przede wszytskim rok wiecej do studniowki! !!

Ale z drugiej strony w ciagu 3 lat w liceach trzeba przerobic spoor materialu (wlasciwie w 2 i pol roku ) w przypadku technikum masz wiecej czasu na przygotowanie do matury.

Powiem tak:

Jesli sie dobrze uczyłes z matmy,to dobrze zrobiłeś wybierajac te szkołe,jeśli nie to mogłeś trafić lepiej :wink:

ale w technikum skupia się na przedmiotach kierunku techinkium ( np. hotelarstwo - obsługa kiljenta) a mniejszy nacisk jest na inne ważne przedmioty ( polski, matma, fizyka, chemia itd.) ale skoro dobrze czujesz się w informatyce to dobrze wybrałeś :slight_smile:

ja chodzilem do technikum i musze przyznać że matma i polski był na wysokim poziomie, dzięki czemu byłem dobrze przygotowany do matury. Uważam że wszystko zależy od prowadzącego przedmiot 8)

pasuje…nawet bardzo :slight_smile:

mam nadzieje że u mnie będzie podobnie :slight_smile:

p.s

Dziękuje wszystkim co się wypowiedzieli na ten temat. a szczególnie Detektywowi który rozjaśnił jakieś tam moje niedociągnięcia myślowe :roll:

Ja składałem na Technika Informatyka tylko sie nie dostałem bo potrzebowałem min. 126 pkt. a miałem tylko 118 :frowning: :x