Technikum informatyczne

(123448) #1

Czy zrobiłem dobry wybór wybierając szkołe jako technikum? możecie mi jakoś doradzić lub swoje pomysły przedstawić? czy nie lepiej było wybrać ogólniak? i czy mature w technikum też się pisze :stuck_out_tongue: bo tego nie wiem :stuck_out_tongue:

(system) #2

Skontaktuj się z mateo515.

On Ci wszystko wyjaśni co i jak :lol:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 507#249507

(123448) #3

nie wiedziałem o tym temacie :stuck_out_tongue: thx a możesz coś od siebie doradzić?

(Qbek50) #4

Gregor10 wszystko zalezy od Twoich zainteresowań. Technikum to juz tzw szkoła specjalistyczna w danej dziedzienie, a ogólniak jak to ogólniak :wink:

(system) #5

Mogę.

Się okaże.

Się pisze.

(123448) #6

to jedynie pewnie czuje się w informatyce no i w ... historii ale z tego mam 4 bo facetka sie na mnie tak jakby wkurzyła...choc nie wiem za co :? dzieki Detektyw. pomogłeś mi rozjaśnić umysł :stuck_out_tongue:

p.s to może tak sformułuję swoje zdanie.

jakie wy szkoły średnie wybraliście? czy zawodówke czy ogólniak czy technikum? to mnie interesuje bo może pomoże mi w wyborze

(m89) #7

a ja poszłem do technikum leśnictwa ( od września idę) i myślę że technikum jest o tyle lepsze że po nim możesz odrazu pracować bez studiów(ale oczywiście za mniejsze pieniądze i na niższym stanowisku)

(123448) #8

no ale zawsze możesz studiować dalej.

(Qbek50) #9

ja kończyłem Technikum Energetyczne co dało mi podstawę do kontynuowania nauki na podobnym kierunku na studiach 8)

(Vidia1) #10

Wyniki nowej matury pokazują, że najlepiej egzamin poszedł w ogólniakach.

Jednak nie da się ukryć, że w tym przypadku najwięcej od Ciebie zależy.

Skoro uważasz, że:

a....

to wybór jest raczej trafny :slight_smile:

(123448) #11

mam taką też nadzieje. mam jeszcze jedno pytanko co do matur. jak technikum trwa 4 lata a jestem rocznkiem 89 to mature będe pisał razem z rocznikiem 90 na to wychodzi tak? :?

(Qbek50) #12

tak, rok dłużej sie uczysz w Technikum

a nie pasuje Tobie pisać mature z rocznikiem 90 ? Masz już jakies plany ? :?

(Damian) #13

Moim zdaniem źle zrobiłeś gdyż technikum to strata jednego roku :roll:

(Qbek50) #14

jak nie pójdzie nigdzie to zaoszczędzi 3 czy 4 lata :shock:

(McDracullo) #15

To przede wszytskim rok wiecej do studniowki! !!

Ale z drugiej strony w ciagu 3 lat w liceach trzeba przerobic spoor materialu (wlasciwie w 2 i pol roku ) w przypadku technikum masz wiecej czasu na przygotowanie do matury.

(Krzys299) #16

Powiem tak:

Jesli sie dobrze uczyłes z matmy,to dobrze zrobiłeś wybierajac te szkołe,jeśli nie to mogłeś trafić lepiej :wink:

(Asiaj90) #17

ale w technikum skupia się na przedmiotach kierunku techinkium ( np. hotelarstwo - obsługa kiljenta) a mniejszy nacisk jest na inne ważne przedmioty ( polski, matma, fizyka, chemia itd.) ale skoro dobrze czujesz się w informatyce to dobrze wybrałeś :slight_smile:

(Qbek50) #18

ja chodzilem do technikum i musze przyznać że matma i polski był na wysokim poziomie, dzięki czemu byłem dobrze przygotowany do matury. Uważam że wszystko zależy od prowadzącego przedmiot 8)

(123448) #19

pasuje...nawet bardzo :slight_smile:

mam nadzieje że u mnie będzie podobnie :slight_smile:

p.s

Dziękuje wszystkim co się wypowiedzieli na ten temat. a szczególnie Detektywowi który rozjaśnił jakieś tam moje niedociągnięcia myślowe :roll:

(Szymonprzywecki) #20

Ja składałem na Technika Informatyka tylko sie nie dostałem bo potrzebowałem min. 126 pkt. a miałem tylko 118 :frowning: :x