Technologia MIMO a zasięg AP

Witam.

Generalnie chodzi o to, że szukam urządzenia które pozwoli mi pokryć siecią WiFi dom. Obecny Asmax AR 1004g nie do końca daje radę więc chciałem wykorzystać jakiś AP jako “most” który będzie dalej rozsyłał odebrany sygnał z obecnego Asmaxa.

Ewentualnie chciałbym wykorzystać transmiter LAN poprzez sieć elektryczną ale nie wiem jak takie rozwiązanie się sprawdza i tu moje pytanie czy ktoś z Was korzysta z takich transmiterów w swoim mieszkaniu/domu?

Ale rozglądałem się też za droższymi urządzeniami (około 500) aby sprawdzić czy może któryś z tych AP pozwoli pokryć zasięgiem cały dom ustawiając go obok Asmaxa aby odebrać po LANie sygnał i tu natrafiłem na urządzenie Linksys który w opisie posiada informację, że ma technologię MIMO która wykorzystuje ściany do zwiększenia zasięgu?! :o

Co Wy na to? Czy jest to możliwe, MIMO wykorzystujące ściany??? Generalnie dla mnie dziwne, może ktoś mi rozjaśni?

Pozdrawiam

MIMO to jest coś innego - http://pl.wikipedia.org/wiki/Multiple_I … ple_Output

Zgodzę się w całości, że mi MIMO kojarzy się z czymś innym. Dla mnie to raczej zwiększenie prędkości wymiany danych jednocześnie a nie zwiększenie zasięgu sieci WiFi. Dlatego zastanawiam się jak można podawać takie informacje :-x

Niestety domki są bardzo ciężką sprawą jeżeli chodzi o pokrycie zasięgiem WiFi. Sam przerabiałem to nie raz i za każdym razem jest inaczej, a to strop a to siatka przewodów w ścianach itp.

Jeżeli chodzi o tańsze urządzenie to TP-LINK WA5110G oferuje AP z mocą do 26dbi tylko trzeba w tym momencie jołożyć odpowiednią antene. I teraz zależy jak chcesz umiejscowić to urządzenie jeżeli centralnie to najlepsza była by jakaś dookólna. Natomiast jak chciał być to z jednego końca na drugi to kierunkową jakąś np. panelową.

Co do połączenia AC/LAN no działa to w miare nieźle jak się nie chce kłaść kabla sieciowego ale to chyba droższe rozwiązanie bo stosując ten AP możesz ustawić go jako Uniwersal Repeter i bezprzewodowo odbierasz sygnał i rozsiewasz go dalej. Ostatnio nawet coś takiego robiłem u znajomego w bliźniaku. Router stał u jego brata w jednym domku a już u niego jak chciał użytkować tablet zasięgu nie było.

Tak właśnie chcę zrobić, że nowy AP będzie jako urządzenie odbierające i wzmacniające sygnał oraz “rozsiewające” dalej.