Technologiczna zagadka roku by Google - polecam wejść

Takiego cyrku jeszcze nie widzieliście, czy ma ktokolwiek, jakikolwiek pomysł jak to naprawić?

Przechodzę do sedna, muszę się zalogować na konto gmail, które utworzyłem dla mojej 60 letniej cioci jakieś 5-6 lat temu jak kupiła sobie macbooka air, ponieważ wyskoczyło, że konto apple, na które próbuje sie zalogować i które JEST zarejestrowane na ten email:
applestorekonto14@gmail.com
Jest zablokowane i trzeba wysłać maila, żeby je odblokować, brzmi spoko prawda?

Wchodze na Gmail.com, wpisuje login: applestorekonto14@gmail.com(spróbujcie sami, polecam) i dostaję czerwony komunikat:
Nie możemy znaleźć takiego konta Google.

Pomyślałem, może się usunęło jakimś cudem(w co wątpie bo wątpie aby google usuwało jakiekolwiek emaile) bo z 5 lat na nie nie wchodziłem, ale skoro nie istnieje to prosta sprawa, założe nowe o tej nazwie, wyślę sobie email z tamtego apple i je odlblokuje w 5 minut.

No właśnie też nie…bo jak wchodzę w opcje Utwórz konto to dostaję komunikat:
Ta nazwa użytkownika jest już zajęta. Wybierz inną.

To tak podsumowując, istnieje te konto czy nie? Bo widze ze samo google ma kryzys tożsamości i nie wie czy te konto jest czy go nie ma, I teraz już totalnie zgłupiałem, bo jak nie zaloguję się na tamto konto gmail to nie odblokuje tamtego konta apple.

Wchodziłem oczywiście w bezużyteczna pomoc w google z gotowymi FAQ, które nie pomogły, czy jest jakakolwiek możliwość napisania maila do kogos żywego, z pomocy technicznej w Google? Czy jest w ogole taka pomoc techniczna, bo nie udalo mi sie nigdzie znaleźć maila, tylko same gotowe, bezużyteczne FAQ, bo sprobojcie sami, nie da się na to zalogowac ani utworzyc nowego.
Spotkaliście się kiedyś z czymś takim, żeby wasze konto google nie istniało, ale jednak chyba istniało skoro nazwa jest zajęta? Czekam na wasze pomysły jak rozwiązać, bo dosłownie nie mam pojęcia. :sweat_smile:
PS. Wiem, że jest jeszcze mozliwosc zalogowania sie poprzez numer telefonu, probowalem, ale nie moge bo z tego co pamietam to jeszcze z 2-3 lata temu dało się zarejestrować konto gmail bez podawania telefonu i nie da się tego użyć.

Z tego co wiem, Gmail nie ma recyclingu adresów. Jeśli jakiś jest usunięty, to pozostanie niedostępny.

To jest takie zabezpieczanie Google by nie było możliwości się pod kogoś podszywać. Załóżmy, że Jan Kowalski ma adres jan.kowalski@google.com. Używał tego konta wiele lat a potem usunął. Ktoś inny wtedy mógłby założyć taki sam adres i podszywać się pod poprzedniego właściciela adresu. Tak samo postępuje też Onet.

Nie sądzę, żeby dało się odzyskać to konto. Google jak najbardziej usuwa nieaktywne konta.

Z mojego doświadczenia, na wsparcie Google nie ma co liczyć (jeden z powodów, z których uciekłem z Androida), chyba że coś się w ostatnich latach zmieniło (nie wydaje mi się).

To jest za łatwe na technologiczną zagadkę roku :rofl:

A kontakt z supportem Google, chyba że ktoś ma lepszy sposób, to
https://support.google.com/mail/answer/9212652?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid

W życiu bym nie wpadł na ten pomysł, rzeczywiście ma to jakiś sens tylko z tym co pisze @sidkwa tylko, to że nie ma mojego płaszcza to teraz co ja tu mam zrobić… przez te ich durne zabezpieczenia…chyba bede musial znalezc, jakis support apple i tam cos wymyslic…dzieki za pomoc przynajmniej teraz wiem jak to się stało, a ten filmik(z misia?) mistrzowski, od razu lepszy humor mam i ja i cioctka :rofl: Dzieki za pomoc panowie juz rozwiazana zagadka!

1 polubienie

Ja kliknąłem w maila z tematu i mam w ustawieniach firefoxa domyślnie otwierany mai za pomocą gmaila. Napisałem Pomyłka i cuś tam i wysłałem:

Zobaczę, czy będzie zwrotka delivery, czy rzeczywiście mail taki istnieje.
Albo kawały komuś w głowie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jednak pomyłka:

Bez dostępu do tego maila będzie duży problem z odzyskaniem dostępu. O ile będzie to w ogóle możliwe.
Pytanie czy i ile dodatkowych danych jest na tym Apple ID (podpięta karta płatnicza, awaryjny adres e-mail).

Możliwe, że Google usunął konto a zostawił adres jako niepodłączony alias czy coś w tym stylu więc jednocześnie konto jest jak i go nie ma.

Ja bym próbował odzyskać dostęp do konta appla od appla :slight_smile:

Bez dostępu do maila i przy braku awaryjnego maila, numeru telefonu, karty itp. to może być trudne albo niemożliwe.

Nie mówię, że nie ale skoro kupiła maca to ma dowód zakupu tego maca więc powinno się dać usunąć konto bo rozumiem, że tu jest problem. Aczkolwiek zajmie to z miesiąc, apple ma czasy oczekiwania przy usuwaniu haseł.

Nie usuniesz konta, do którego nie masz dostępu. Zdaje się, że teraz po dwóch lat nieaktywności na koncie google, - zostaje ono usunięte po ostatnim przypomnieniu gooogle na pocztę w miesiąc. Gdy nie było logowania przez pata - to nie ma sposobu przywracać usuniętego konta. Można nawet zmyślać adresy gmaila np doopa(małpa)gmail.com i wysyłać wiadomości, ale zawsze będzie zwrotka delivery.
Trafiłem na konto mojej zmarłej żony sprzed 4 lat i mimo wpisania prawidłowego hasła - było, że konto z powodu nieaktywności na koncie zostało usunięte przez google.
Pisanie o tym, że konto było nieaktywne 5 - 6 lat, to przesada. Zapytaj się w wyszukiwarce i jest góra 24 miesiące nieaktywności, po czym można kota kląć, albo co.

Nie znam się do końca, ale nie po to ładujesz się w ekosystem apple, żeby zakładać konto na gmail.
Tam to inaczej działa. Telewizory-telefony-samochody-zegarki itp.
A TY GMAILA

Gmail w niczym tu nie przeszkadza.

Chociaż czekam na Hide my e-mail w iOS 15 :upside_down_face:

Od 10-12 lat mam konto email na AOL. Chciałem to kiedyś przekierować-/głupi byłem/
Na gmaila. Niby cacy. Nie zatrybiło.
Dwie amerykańskie firmy, takie lewackie podobno, ale biznes jest biznes.Pomijam to, że i tak reklam nie widzę, ale czytam, bo AOL, to nie taka wybiórcza gazeta

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.