Tekst z Photoshopa nie trzyma ostrości na zdjęciu

Witam

Mam problem z ostrością tekstu nałożonego na foto.

Chciałem zrobić sobie coś w rodzaju logo, wziąłem zdjęcie starej drewnianej chałupki, przerzuciłem na 300 dpi i do szarości, wyciąłem całe tło i wypełnienia pozostawiając tylko kontury chałupki, wypełniłem je jednolicie czarnym i wokół na kolejnej warstwie umieściłem teks Romanem. Po zapisaniu tiff jpg wszystko wydaje się ok, podgląd w IrfanView też ok, po zaimportowaniu do Corela 9 kicha, ostrość się rozjeżdża, kontur chałupki jeszcze jako tako choć widać że nie najlepiej ale napis to już masakra, kompletnie nie nadaje się do druku. Co może być przyczyną tego rozjazdu? Próbowałem dać sam tekst, nowy obiekt 300 dpi na szarościach i bez tła po zaimportowaniu do Corela rozjeżdża się na amen. Nawet po imporcie psd do corela to samo.

PS CS 5.1

Ktoś się z tym spotkał, ma pomysł na rozwiązanie tego problemu?

W ps masz rastrową a w corelu wektor. Nie ma się co dziwić że się rozjeżdża :slight_smile:

Jeśli ten napis / kontur jest prosty (bardzo prosty) możesz spróbować konwertera w innym wypadu musisz zrobić to samo w corelu / jakimś innym sofcie do grafiki wektorowej.

Zgadza się, ale po spłaszczeniu do tiffa lub jpga powinno trzymać bo inaczej każde zdjęcie zaimportowane o Corela by ci sie rozjeźdźało

Tak to ju jest, najlepiej wykonaj całość od nowa w Corelu