Tekstury w grze rfactor świrują


(system) #1

Nie byłem pewny co do działu, czy nie dać tematu w grach, ale problem jest chyba powiązany ze sprzętem a nie samą grą.

Pomocy szukałem na forach o tematyce sim racingu, o rfactor, ale bez skutecznie. Zaczne od tego, że na tym sprzęcie rfactor działał bardzo dobrze. Jakieś 3 tyg. zrobiłem formata, zainstalowałem rf. Wszedłem na pewien serwer gdzie było 30 graczy. Niestety po wejściu na serwer zamiast mojego pojazdu ujrzałem coś czarnego ... Niektóre pojazdy innych osób działały, niektóre też były albo czarną bryłą, albo samymi jakby konturami. Czasami tez na obrazie nagle pojawiały się duże czarne trójkąty, migały też tekstury. Niekóre pojazdy w ogóle nie istniały, był sam cień. Wyszedłem z serwa i wróciłem ... tym razem ujrząłem windowsowy raport o błędach, a za trzecią próbą po wejściu na serwer komputer się zresetował. Wszedłem sprawdzić offline czy mam to samo i okazało się, że jest dokładnie tak samo. Problem występuje przy dużej ilości graczy, gdzieś tak 20 samochodów widać ok, ale przy 30 już gra świruje. Po zakupie nowego zasilacza, komp się nie resetuje bez powodu, jednak problem z teksturami pozostał. Mam wrażenie, że "popsutych" aut jest mniej, ale mimo to są i nie da się grać. Screeny:

Czym to może być spowodowane ?

Sprzęt:

Intel® Pentium® 4 CPU 2.40 GHz, 1,5 GB RAM

AtiRadeon 3650 HD

EDIT:

Sprawdzałem też temperaturę sprzętu w programie Everst: http://img231.imageshack.us/img231/1074/temp.png


(Cyba91) #2

Temperatury są jak najbardziej ok.Po screenach z gry widać ewidentnie że to nie jest wina ani sterowników (chociaż możesz przeinstalować i zobaczyć bo być może się mylę) ani reszty sprzętu.Moim zdaniem to jest wina gry.Różnie różne gry na różnych sprzętach się zachowują.


(system) #3

Stery instalowałem wszystkie możliwe i nic. Grę przeinstalowywałem dużo razy, a na dokładnie tym samym sprzęcie miesiąc temu hulała bez zarzutu. :?