Tel./palmtop czy inne urządzenie z wi-fi do neta

Witam, szukam jakiegoś urządzenia do korzystania z neta na uczelni z wi-fi, najlepiej używane do 100zł, z jakimś aku trzymającym min. 3 dni przy nie za dużym obciążeniu, max. godz. z wi-fi na dzień. Najlepiej coś w rodzaju i wielkości tel. kom. Co radzicie?

Zdaje się że takiego nie znam, a jeśli już coś jest to obstawiam jakiś 4-5 letni SE z WiFi.

Po za tym zorientuj się czy z telefonu komórkowego dostaniesz się do WiFi z niego - u mnie nie ma takiej możliwości. Dodam że korzystanie z Opery Mini może być nawet uciążliwe.

Z leciwych PDA dających się jeszcze jakoś używać w tej cenie to bym mógł podpowiedzieć jedynie Dell Axim x51v (x50v miałem i wole model późniejszy) lub Hp Hx4700 oba urządzenie mają wyświetlacze obsługujące vga z ekranem ok. 3,5". Fakt, że w obu urządzeniach przydałby się przeszczep ramu powiększający go do 128mb, ale na takie zastosowanie na uczelnie powinno wystarczyć.

Aktualnie korzystam z OperyMini na x51v i nie mogę powiedzieć aby było uciążliwe, natomiast od wszystkiego ze znaczkiem SE trzymam się z daleka.

potwierdzam miałem swego czasu i polecam

Znalazłem ETEN GLOFISH X500 z Windows Mobile 5 do 70zł i jestem zdecydowany by kupić, co sądzicie? Do dzwonienia i ma wifi. Bez simlocka.

To ma być jeszcze do dzwonienia? :o

Tu masz porównanie tego Etena z innymi sprzętami z tamtego czasu wiec szału nie ma. Z tego jak pamiętam z czasów kiedy posiadałem BlueAngel, a kolega kupił tego Etena to zapłacił za niego fure pieniędzy i zadowolony nie był. Od wynalazków tej firmy zawsze trzymałem sie z daleka.

To ma być jeszcze do dzwonienia? A da radę. Chodzi o to, żeby nie potrzebował kilku zabawek na raz. Zestawienie jest świetne, tylko nie uwzględnia tego czy to urządzenie może zastąpić komórkę czy nie. Może masz coś takiego z takimi danymi?

Mialem PDA z GSM i po kilku latach zmieniłem go na zwykły telefon i klasycznego pocketa. Czy takie urządzenie zastąpi telefon - z perspektywy życia baterii to raczej nie, ale z uwagi na duzo dodatkowych mozliwości może go w części zastąpić.

Czyli co nie mam liczyć na szybki net i słowniki? Nie mam ochoty na codzienne ładowanie baterii. W takim razie chyba sobie odpuszczę i jak już trzeba po necie, to lapa wezmę…

Mam spaczone podejście do żywotności baterii w pda ponieważ korzystam z wersji powiększonej. W moim przypadku to 3300Mah, co jak do tej pory zapewniło mi uptime rzędu 12 godzin połączenia z internetem za pośrednictwem telefonu połączonego do x51v po bluetooth. Z takimi pleckami energetycznymi nie muszę sprzętu ładować codziennie, ale też codziennie z niego nie korzystam i bateria to nie jest najtańszy zamiennik tylko wersja z najwyższej pułki.

Co do szybkiego netu to większość tych sprzętów pracuje w standardzie 802.11B co w zupełności wystarcza do swobodnego korzystania z zasobów sieci. Wcześniej wspomniana OperaMini pozwala mi nawet znieść połączenia po GPRS, gdzie dla wielu ten standard prędkości jest nie do przyjęcia.

Jeżeli chodzi o słowniki to tych jest dość sporo i ostatnio wraz z zaprzestaniem wspierania i rozwoju Windows Mobile, oprogramowanie zaczyna być wypuszczane przez producentów już jako wersje darmowe z uwagi na ich skupieniu sie na nowych platformach - Android, Windows Phone.

Sam zdecydowanie nie mam zamiary rozstawać się ze swoim Aximem, mimo postępu w technologiach mobilnych i wypominania mi przez znajomych technologicznego zacofania :lol: