Tel. z Wirless Tether i dobrą baterią

(Master Piotr) #1

Witam

Ostatnio zastanawiałem się na tym, czy istnieje telefon , bez dotykowego ekranu taki wiecie zwykły telefon do dzwonienia z dobra bateria ktora trzyma z 4-5 dni, który ma wifi i opcje Tether (czyli, że z telefonu można zrobić router wifi [hotspot]).

Sam osobiście posiadam tera HTC hero i bateria mi wytrzymuje 1-2 dni w zalezności od intensywności, ale uświadamiam sobie coraz częściej , że tak duży ekran przydaje mi się tylko kiedy gram w gry i przeglądam net lub dokumenty. Dlatego pomyślałem, że fajniej było by kupic ipoda touch + ten telefon o którym pisze wyżezj, i w momencie kiedy bym chciał korzystać z netu to bym sobie używał w telefonie opcji Tether, a w necie siedział na ipodzie touch, a na codzień do dzwonienia zwykły telefon.

A co wy o tym sądzicie ? Ja np. chciał bym mieć telefon do którego bym podłączał duży dotykowy ekran który np. trzymał bym w portfelu.

(mktos) #2

Nokia z Symbianem S60 ma możliwość zainstalowania darmowej lub płatnej wersji JoikuSpot, który do udostępniania służy. Niektóre z tych Nokii mają dość dobre czasy czuwania, np. E52. Bateria nie radzi sobie jednak zbyt dobrze przy długotrwałym udostępnianiu Internetu.

(Master Piotr) #3

oo super dobrze wiedzieć, niestety nigdy nie interesowalem się symbianem, na jakie modele noki można instalować symbiana S60? jest jakiś wykaz modeli? , pytanie tylkko czy płatana wersja tego programu działa dobrze może ktoś testował w połaczniu z ipode touch?

Oczywiście zdaje sobie sprawe z tego , że internet "zżera" baterie bo na moim htc hero tak właśnie jest. Ale myśle o takim rozwiązaniu wlaśnie po to aby bateria trzymała długo w momentach kiedy nie korzystam z internetu, a nie oszukujmy się ze przecięttnie każdy smartphone z Widows Phone, Androidem , iOS to 1-2 dni.

(ra-v) #4

Telefon z Androidem jak trzyma 1.5-2 dni przy częstym użytkowaniu to jest super. Mój i5800 potrafi trzymać zarówno 10h jak i 60h, zwykle ok 30-40h. Ale jak włączyłem Router Wifi na nim na 3G oczywiście, to mi chyba prawie pół akumulatora pożarło w 3h;-)

(mktos) #5

S60 jest na większości Nokii serii "N" oraz serii "E", co najwyżej w różnych swoich odmianach.

Niestety, nie testowaliśmy ani darmowej ani płatnej wersji na iPodzie Touch, na kilku komputerach i telefonach działało bez problemów.