TELEDYSK W 4K komu się załaduje ?

Że wyszukiwarki to akurat, niestety, prawda. Google daje najlepsze wyniki wyszukiwania, i tyle. Ani Bing, ani żadna inna wyszukiwarka (coś z tych starych się jeszcze trzyma? zdaje się, że Yahoo Search to teraz tak naprawdę Bing, AltaVistę też ktoś przejął) tak trafnych odpowiedzi nie udziela.

Ale ja pisałem o przeglądarce, a nie o wyszukiwarce. Opera miała silnik Presto, będący jednym z lepszych silników przeglądarek jakie były dostępne. Bodaj pierwsza przechodziła wszelkie testy zgodności ze standardami.

Biorąc pod uwagę, że Vivaldi ma dużo więcej funkcji (choć i trochę braków), taki wynik to spore osiągnięcie :slight_smile:

Jednak Chrome to też dosyć lekka przeglądarka.

A10-5800k z wyłączonym “Turbo” 8GB DDR3 2400Mhz, GTX660, net- 150Mb działa płynnie ale ze względu na treść nie jest zdatne do podziwiania.

Raczej coś takiego proponuję https://www.youtube.com/watch?v=iNJdPyoqt8U

BTW, zakładam że większość z nasz nie ma monitora 4k więc po co próbować odtwarzać w takiej rozdzielczości skoro i tak zostanie zmniejszone do posiadanej rozdziałki…

Mimo wszystko wysoki bitrate i nadmiarowe piksele zapewniają większą szczegółowość obrazu nawet gdy nie mamy 4K LCD.

Mi na intel i7-4700MQ i 8 GB RAM i zintegrowanej grafice strasznie tnie a mam bardzo szybkie łącze 130 Mb/s

Mi na AMD FX 6300 działa prawidłowo zarówno w Chromium jak i Firefoksie i to bez wspomagania kartą graficzną (używam FreeBSD z radeonem którego driver nie ma wsparcia do hardwarowego odtwarzania video). Poniżej screenshot, to co jest pod przeglądarką to wykres zużycia łącza - mam LTE z playa. W prawym górnym rogu jest taki mały kwadracik z wykresem pokazującym obciążenie procesora - jak widzisz jest tam jeszcze trochę zapasu. Więc twój i7 myślę że spokojnie powinien to wideo odtwarzać.

Macie komputery z kosmosu, a ja sto lat za Wami.
Ten film na moim 10 letnim px z integrą - pamięć wideo 384MB, w firefoxie płynnie działa na 1440p. Wszystko zależy od ustawień, dodatków. Odpinam okno:

A na win7 x64 z grafiką ION - klatkuje… Głupie to.
Dopiero na 2160p lekko zacina, ale już tyle nie wymagam…

jaki ty masz niby procesor bo jak dziesięcioletni to możesz pomarzyć że ci 1440p ruszy a nawet fullhd wkręci ci na obroty wentylator na cpu a co dopiero mowa o 4k

… i w playerze mpc-hc nie jest ciężki na komputerze. Procesor stary CPU Intel® Pentium® Dual CPU E2140.
Pobrałem film 2160p na dysk i płynnie odtwarza.

Tyle że to pewnie pobrany plugin który trzeba odszukać zainstalować i wtedy bierze więcej zasogów … a ja chce taki myk w standardzie :slight_smile: jak otwieranie plików pdf aby je przeczytać.[quote=“rjakrower, post:17, topic:524297”]
U mnie działa płynnie : AMD A8
[/quote]
Wbudowana integrowana karta grafiki zawsze troche więcej mocy i kilka fpsów w gratis :stuck_out_tongue_winking_eye:
teraz masz chwile aby przekonać mnie co wybrać serie AMD FX 6 / 8 czy serie AMD A … CZEKAM NA PRIV ;d

Tobexor co masz na myśli szybsza że ci sie jutub szybciej ładuje lub inny filmik jest szybciej … widzisz szybciej załadowany filmik z cda fb instagram?
To jest zależne od sprzętu ile ramu 2gb czy 8 gb no i na końcu internet … chce w tym roku podłączyć się pod światłowód 1000Mb/s zamiast ping 22 ms 0.98 Mbps to bedzie nie tylko szybkie pobieranie, ale i szybie ładowanie filmiku i treści bez czekania ^^ i komfortowe granie na konsoli na multi.

WP od roku ma zmiany na początku radio teraz telewizja (która i tak się wgl nie łączy)
i
długo czekam na tą stronę.

Każdy może pobrać ja chcialbym wyniki z przeglądarki z youtuba nie z dysku.

KTO SPRÓBUJE PORÓWNAĆ FF I LINUX a Win ,czy ten darmowy system uwolni klatki 4K :wink:

Gdyby tak było było by widać różnicę, czy odtworzę to samo w 4k czy w 1080 to szczegóły te same, różnica żadna.

trawa , liście widoczne są nierozmazane z 10 metrów jak ten dron leci … no i rysy twarzy zmarszczki

ostatnio pobrałem model postaci z jednej poważnej gry :wink: która jest szczegółowa ma HD każdy element twarz, koszulka, buty miała po 80 mb to musi być widać … w grach nie bardzo ale na filmikach na pewno.

Wyjaśnisz jak monitor 1920x1080 może wyświetlić więcej niż natywna rozdziałka?
Nie wyjaśnisz bo nie może dlatego że jego maksymalna rozdzielczość to 1920x1080.
Nie zauważę różnicy jeżeli jej nie ma.

zrób dwa screeny 480P I 1440P tej samej sekuny te ujęcie z drona i wrzuć tu będzie widać jakość
jest jakość tylko mi nie załaduje

pobierzcie jakiś film w 4k na kompie ja pobierałem film na 4k i płynnie chodziło sądze że wina internetu

Amd mam zintegfrowaną i mam dodatkowo : GeForce GTX 750 Ti i wszystko działa płynnie , nie wiem czy o to ci chodzi.

Różnica będzie zauważalna. Celowo przeprowadziłem szybki eksperyment na dokładnie tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=cIyVNoY3_L4 i wycinku z 1:33min. Efektem jest stopklatka w rozdzielczości 1920x1080px:


4K (3840x2178px):

Wyraźnie widać różnicę. Na potrzeby bezpośredniego porównania na tym samym zbliżeniu, klatka 4K została zmniejszona do FullHD aby była możliwość bezpośredniego porównania przy tym samym zbliżeniu (ok. 2,5 krotne, obraz 4K na LCD FHD jest zmniejszany ok. 4 krotnie). Nie jest to przykład doskonały (silna kompresja) ale na potrzeby zobrazowania wystarczający.
Z czego wynikają różnice? Kolokwialnie mówiąc wygenerowany obraz źródłowy 4K zawiera więcej informacji, z których generowany jest wynikowy obraz na monitorze. Mając ~4 razy więcej informacji o obrazie, monitor jest w stanie wyświetlić więcej szczegółów. Część z nich zostanie zdegradowana, ale istotna część będzie widoczna. Znaczenia nabiera wielkość ekranu. Taka sama sytuacja jak z fotografią. Wykonując zdjęcia 16Mpix oglądamy je na np. TV FullHD (2Mpix).
Na podobnej zasadzie działają technologie antyaliasingu wygładzającego krawędzie w grach. Obraz jest nadpróbkowany (supersampling) do rozdzielczości większych od finalnej, a następnie dyskretyzowany do już właściwej. Dokładnie tak działa wygładzanie FSAA – ang. Full-Screen Anti-Aliasing.

1 polubienie

Najstarsza, najlepsza jakościowo i najbardziej zarzynająca sprzęt technika AA.
Częściej spotykana obecnie pod nazwą SSAA lub po prostu supersampling.

4K to zaden problem, gorzej gdy mowa o 4K 60fps, trzeba juz nowej karty graficznej

Ale obraz jest skalowany i ma wiekszy bitrate wiec jest ładniejszy nawet jak ktos ma fhd tylko

To potwierdza tylko że placebo działa bo jak nie wiesz co oglądasz to nie odróżnisz.
Ja różnicy nie widzę.