TELEDYSK W 4K komu się załaduje ?

(gosciuW7) #1

Wstawiam link fajnego dynamicznego ślicznego bogatego w widoki teledysku w 4K
Nie jest to żadne promowanie

Ja jestem ciekawy komu się to załaduje oraz czy nie będzie cięło

• Czy to jest zależne tylko od szybkości internetu ?

• Karta grafiki czy Procesor … co jest ważniejsze , co za to odpowiada ?!

Jeśli wam się uda Na Luzie wstawiajcie specyfikację kompa, oraz szybkość przepustowość internetu
Ja przy każdym klipie na 720p muszę dłużą chwilę czekać automatycznie ustawia mi se 360p taki Orange…
Pisać- to będzie dobre źródło informacji dla wszystkich :slight_smile:

(Longhorn2009) #2

Do sprawnego działania 4K potrzeba szybkiego internetu (ok. 30Mbit powinno wystarczać spokojnie bez buforowania) i karty graficznej ze sprzętowym dekodowaniem VP9. To wymaganie spełniają nowoczesne grafiki zintegrowane nawet. Swego czasu problemem były jeszcze przeglądarki internetowe. U mnie na i5 4690K + 8GB RAM + GTX 780 przy internecie 60Mbit wszystko działa idealnie płynnie na ostatniej wersji Firefoksa.

(pocolog) #3

U mnie w pracy na zabytkowym Dell Optiplex 780 chodzi prawie płynnie, ale od muzyki dostaje raka mózgu.

(Domker) #4

Z 4k rodzi sobie nawet budżetowy Intel 7gen. z grafiką zintegrowaną.
Niestety Orange to wąskie gardło w moim przypadku.

Max 10Mbit po kablu telefonicznym =.=, dlatego używam do YT aplikacji jak chcę coś w 4k obejrzeć (PC podłączony do SmartTV 4k), ponieważ omija restrykcje dotyczące buforowania na YT - wideo buforuje się do końca przy pauzie, a nie do pewnego momentu.
Równie dobrze mogę zawartość wideo pobrać sobie na dysk i odtwarzać.
Cóż jest się skazanym na takie łącze to się kombinuje ^^

Tak odnośnie przepustowości łącza do materiałów w 4k - wystarczy 25Mbit przy dźwięku 2.0 i 30 kl./s
Materiały w 4k przy 60kl./s niestety już szybszego łącza wymagając 30Mbit i więcej.

(Bogdan_G) #5

Z forum, to na dziesięcioletnim XP z integrą (pamięć wideo 384MB) - za chiny nie chce się załadować, ale już ten sam film z YT - to elegancko, płynnie nawet w firefoxie:

A jak pobiorę, to smplayer odtwarza płynnie.

(Bogdan_G) #6

Dodam, że szału nie ma, ale takie coś:

(Longhorn2009) #7

Tyle, że uruchamiasz w rwącym klatki FHD a nie 4k (UHD tak naprawdę).

(Bogdan_G) #8

Mnie się tam nie rwie…, chociaż wyżej, to tak.

Mam rozszerzenie Magic Action i ustawione 1080p a w nim jest jeszcze Speed Booster - Better video preloading / buffering. Tylko korzystać.
Wypas.

(pocolog) #9

Pytanie było o 4K :disappointed_relieved:

(Bogdan_G) #10

Ale ten film ma góra 1080p. Właśnie inne filmy wyżej - od 1440p zaczynają klatkować u mnie.
Pytanie było o 4K i jest ta jakość w filtrach YT - do tych filmów - 1080p. A to mnie nie kuleje…
Przy Ultra, toby mnie w temacie nie było…
Edit: ustawiłem w action. Na test tube są filmy 4K60 YouTube Developers 34 filmy Nawet odtwarzanie nie klatkuje.

(sadaj72) #11

U mnie na łączu 10mbps na umowie (w praktyce między 4 a 8mbps) nie da się tego oglądać, choć gdy da się temu filmikowi 15 min na załadowanie to później działa płynnie.

e3 1231v3, 32GB, grafika nvidia.

(Kpc21) #12

Łącze ok. 7 Mb/s w praktyce. Film puszczony ot tak się przycina, bo brakuje transferu. Po zostawieniu by się zbuforowało, na zbuforowanym odcinku… też przycina, choć mniej. To musi być wina sprzętu bądź software.

Procesor to: Intel® Core™ i5-4210U CPU @ 1.70GHz
Pamięć: 8 GB.

Rozdzielczość wyświetlacza to 1366x768, tak więc żadnej przewagi względem HD u mnie akurat nie ma.

(tobexor) #13

test 4k trochę z dupy
bo jest to film 4k 25fps więc u mnie wynik jest taki
Edge zacina się nawet w 1440p
Vivaldi 4k@25 wszystko płynnie cpu do od 0 do 15% (taktowanie 1.15GHz)
Vivaldi 4k@60 byle jaki z youtube wszystko płynne CPU 60%(taktowanie(2.3GHz)
net to Cyfrowy polsat LTE z telefonu przez usb w czasie oglądania 4k@60 27Mb/s
X3450+6gb ddr3 1600mhz CL8

(gosciuW7) #14

Widzę że ty lubisz testować przeglądarki :slight_smile:
Vivaldi to dopiero nowość i nie daje nic więcej oprócz super mega możliwości personalizacji dostosowania wyglądu co mnie to że zakładka zmienia kolor pobierając kolor z ze strony niby czad albo guzik wstążka z opcjami po lewej czy na dole pff… generalnie wszystko to jest kopia czegoś innego zapakowane w inne sreberko = bo przecie ten też jest oparty na chromie.
Gdybyś mógł przetestować :

-Opera

-UCBrowser (chinol nie ma polskiego , to pierwszy taki port z androida na pc)
nie chce reklamować ale on ma w sobie w standardzie guzik wycisz podgłośnij (pasek zadań można schować na wieki) ma w sobie asystenta pobierana z yt nie trzeba wyszukiwać konwertera online łyknie wszystko i bez problemu mp4.
i ostatnia funkcja to mnie urzekła po prostu “odrywanie okienka” jednym guzikiem odrywasz okienko od youtuba facebooka z filmikiem - powstaje osobne okienko które przenosisz i skalujesz więc możesz siedzieć teraz na forum na Gmailu pisać maila i zerkać oglądać serial nieprzygotowani jednocześnie.
Minusy brak polskiego języka oraz nie ładuje mnie których znanych stron (testowałem to pół roku temu i nie wywaliłem go tak szybko przydał się ) być może jest sporo już zmian … ale to materiał na inny temat sry.

(tobexor) #15

nie bardzo po prostu bardzo lubie tą przeglądarkę przypomina mi starą opere
a vivaldi sama w sobie jest 100% lepsza od gównianego chroma i już nie tak dobrego fireofxa ale że siedziałem przesz 10lat na operze czasami do niej tęsknie

co do tej chińskiej przeglądarki to polecam ci opere
1 jest oficjalny polski
2 szybka i lekka
3 intuicyjna
4 także ma funkcję odrywania video (tego mi brakuje w vivaldi
5 ba wbudowanego adblockera który jest na prawdę dobry
6 najmniej bateriożerna przeglądarka z funkcją oszczędzania energii
7 także ma konwerter youtuba i także innych stron wystarczy dodać dodatek ze sklepu opery

(Bogdan_G) #16

Na FF siedzę na forum, mam oderwane wideo z YT, nie nudzę się:

U mnie działa płynnie : 50 mb/s

(Kpc21) #18

Vivaldi to w sumie jedyny sensowny zamiennik Opery po tym, jak zaprzestano ją rozwijać (i pod marką Opera zaczęto wydawać zupełnie inną przeglądarkę, nie mającą z Operą nic wspólnego).

Szkoda, że na silniku od Chrome.

(tobexor) #19

to akurat jest plus uwierz mi że chrome ma najlepszy silnik wyszukiwarki tylko sam chrom jest po prostu zje8any
twórcy starej opery postarali się z vivaldim i już w becie według testów jesz równie szybka co chroma a nawet często szybsza przy czym pobiera prawie połowę mniej ramu i naprawdę nie katuje baterii w laptopie

(Giver) #20

Załadowało się w 4 sekundy i tnie strasznie niemiłosiernie.