Telefon ~800zł

Witam

Uzbierałem ok. 800 zł i chce wydać je na telefon mam 2 poważne typy na oku.

Mianowicie SE w950i oraz Nokia N73

Moje oczekiwania :

Bez awaryjny telefon

Dobra muzyka w odtwarzania i na głośniku i w słuchawkach

Duża funkcjonalność

komfortowe poruszanie sie po internecie

za W950i przemawia cena nówkę na allegro zgarne już za 740zł, a na N73 używaną muszę szykować coś koło właśnie 800zł.

Więc więcej narazie przemawia za W950i ale boje sie że w każdym napisaniu sms’a zadzwonieniu będę musiał użyć rysika a to nie zawsze jest wygodne.

w N73 mam do czynienia z aparatem 3.2, aparatu w telefonie używam sporadycznie może dla tego że mam 0.3 (aktualinie) albo dla tego że mam do dyspozycji cyfrówkę, ale wiadomo nie zawsze wszystko jest pod ręką.

Słyszałem ze głośnik lepiej gra w N73 a na słuchawkach W950i.

A i jeszcze jedno w n73 mam do czynienia z “prawdziwym” 3g video rozmowy itd.

Proszę o radę i rozwianie wszystkich moich wątpliwości :slight_smile:

Pozdrawiam

ja bym ci radził SE bo ja miałem już 4 tel SE i żaden sie nie zepsuł 8)

Jeżeli słuchasz muzyki, to lepszy dla ciebie będzie w950i.

No ale jako urządzenie uniwersalne, to raczej N73.

Ja bym brał n73, bo na symbina UIQ jest mało aplikacji, poza tym ten SE nie ma aparatu…

I wygląda jak cegła oraz ekran dotykowy - niby fajny bajer, ale w codziennym użytkowaniu bardzo przeszkadza.

Nigdy nie bierz w950. Miałem ten telefon 3 tygodnie i szybko się go pozbyłem. Tragedia jak dla mnie. 100x lepszym rozwiązaniem będzie n73, która ma wszystko to samo tylko o wiele bardziej dopracowane. W950 ma bardzo cichutki głośniczek, nie słychać prawie jak ktoś do ciebie dzwoni zwłaszcza na ulicy, nie mówie tu już o muzyce której w ogóle nie posłuchasz, no chyba że podłączysz zestaw jakiś, ale to się mija z celem.

Brak aparatu to kolejny minus i nieporozumienie. Wyświetlacz? hmmm jak z dotykowcami bywa, na słońcu nic nie widać, ciężko cokolwiek zrobić.

Ogólnie odradzam W950.

Racja trochę więcej rzeczy przemawia za N73 lecz… za SE za 730 mam nówkę a n73 nawet za 800 trudno będzie znaleźć używkę z full kompletem (pudełko, akcesoria). I teraz pytanie czy bardziej opłaca sie kupić nówkę i mieć te 12 miechów gwarancji czy kupić używkę jak taka będzie i liczyć że nic sie nie popsuje >?

Lepiej kupić używkę n73, bo nokie rzadko się psują. W950 kupisz taniej to prawda ale za miesiąc będziesz chciał ją sprzedać i dostaniesz za nią 500zł.