Telefon a Internet

Siemka,

Mam jedną sprawę. Ponieważ jestem laikiem w informatyce , chciałbym zadać pytanie.

Moi rodzice postanowili zrezygnować z telefonu stacjonarnego (dość duże koszty , a przecież każdy w domu ma komórkę więc po co stacjonarny) w TP lecz nie wiem czy to nie wpłynie na Internet.

Nie mam internetu w TP (a raczej nie bezpośrednio , bo nie mam umowy z nimi ) , mam internet “kablem” od kolesia(coś w stylu telefonicznego ale inny) , który w mojej miejscowości “rozsyła” internet. Kabel łączy się u mnie pod dachem ze switchem , który dzieli internet na 3 domy (każdy ma po 1 mb ) w tym mój.

I tu pytanie , czy jak rodzice odłączą się od TP , to internet dalej będzie?

Z tego co wyczytałem z Twojego posta to nie będzie miało to żadnego wpływu.

Kabel zapewne masz RJ-45, a internet masz od firmy zapewne radiówkę.

Jeśli nie podpisywałeś umowy z TP na internet to po odłączeniu telefonu internet dalej będziesz miał.

To nie jest radiówka bo idzie kablem, a nie po wi-fi. Ale zasada działania jest podobna, tyle że to idzie po kablu.

RJ-45 to nie jest typ kabla tylko złącza. Kabel to zapewne skrętka UTP kat. 5e.

Brawo, gratuluję Ci czepiania się wszystkiego, ale jak zauważyłeś zapewne to osoba w 1 poście napisała, że jest laikiem czyli pisałem możliwie jak najprościej. Co do radiówki to każda idzie kablem do domu ponieważ od anteny zawsze odchodzi jakiś kabel.

Ok , dziekuję .

Temat można zamknąć.