Telefon bezprzewodowy

(Admin) #1

Mam mały problem z telefonem bezprzewodowym - Sagem - czy to normalne, że jak jest awaria prądu to telefon przestaje działać.

Czy tak jest ze wszystkimi bezprzewodowymi?

Pozdrawiam.

(Veror) #2

Hmm tez mam taki i tez jak prądu nie ma to tel nie działa więc to chyba normalne :wink: :stuck_out_tongue:

(Airborn) #3

oczywiście że to normalne :wink: baza nie ma prądu żeby transmitować rozmowę do słuchawki

(system) #4

O ile taka baza jest podłączona do normalnego gniazdka to to chyba normalne :slight_smile: . Zwykły telefon działa jak nie ma prądu.

(Zbych ) #5

jedyne rozwiązanie to UPS, baza będzie miała napięcie kilka godzin od wyłaczenia zasilania (brak prądu)

(Admin) #6

Ale czy tak jest ze wszystkimi modelami tymi droższymi i tańszymi?

(Szymszejdi) #7

Piotrwx Chyba że znajdziesz telefon z bazą na baterie :smiley: Albo z UPS tak jak proponował Zbych1

Zwykły telefon ne potrzebuje prądu bo bierze go z sieci telefonicznej

(Clubbasse207) #8

tak jest z każdym telefonem który wymaga dodatkowego zasilania ...

czyli chyba wszystkie bezprzewodowe :stuck_out_tongue:

ale np : telefony z sekretarką (czy ktoś to jeszcze używa? ) też wymagają dodatkowgo zasilania lecz gdy braknie prądu to przestaje działać tylko sekretarka .. sam telefon wciąż działa :stuck_out_tongue:

(darek_d) #9

Tak jak wyżej: wszystkie telefony bezprzewodowe nie działają w przypadku wyłączenia prądu, ponieważ brak zasilania bazy powoduje nimożliwość połączenia się z słuchawką. Są dwa wyjścia:1) zainstalowanie drugiego przewodowego i najtańszego aparatu(do 20 zł)na wypadek braku zasilania, lub 2) linia ISDN z drugim aparatem analogowym - w przypadku braku prądu zakończenie sieci (przez niektórych nazywane pomyłkowo centralką) przełączy sygnał na aparat analogowy. Akumulatory w słuchawce służą do podtrzymania pamięci w słuchawce tzn. zapisanych w niej danych. Osobiście korzystam z tego drugiego rozwiązania i jestem zadowolony.