Telefon czyta inny rozmiar kary pamięci

Mam problem z kartą pamieci, otóż mam oryginalną kartę dołączoną do telefonu 8gb a widzi telefon ja jako 2gb.

Co to za telefon? Wrzuć w Google model i poszukaj specyfikacji, może telefon nie obsługuje kart o tak dużej pojemności.

kamil1994ostr , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Słabo szukasz http://www.sonymobile.com/global-en/pro … fications/

Telefon obsługuje karty do 32GB, więc albo karta uszkodzona albo źle sformatowana.

Tzn. to że obsługuje do 32gb to ja wiem. Bardziej mi chodzi o to co mam zrobić by czytało te 8gb, które jest wsadzone?

sprawdź na innym telefonie bądź jakimś czytniku kart ta kartę

na innym telefonie to samo

a komputer jak ją widzi ? pewnie masz uszkodzoną kartę pamięci albo to faktycznie jest tylko 2 gigówka.

Komputer tez jako 2gb a konkretnie to 1,7gb

Hej,

Spróbuj potraktować kartę programem HP USB Disk Storage Format Tool. Powinno się wyjaśnić, jaką naprawdę pojemność ma karta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wg tego programu to 7604mb :slight_smile:

czyli są te 8 GB

Hej,

No to prosta kwestia - formatujesz kartę w tym programie i dostępna przestrzeń w końcu powinna być zbliżona do 8 GB.

Pozdrawiam,

Dimatheus