Telefon dla seniora, co następcą Nokii 3310 classic?


(Konrad93) #1

Chcę zrobić babci prezent na jej nadchodzące święto. Jej Nokia 3110 classic już powoli dogorywa, głośnik słabo działa, ekran się zarysował itd. Potrzebuję czegoś w podobie, aczkolwiek nowszego i lepszego. Co jesteście w stanie polecić ?


(skrzek) #2

może któryś z samsungów solid?

spokojnie może zapomnieć o ładowaniu przez dłuższy czas, a i tani jest.


(RTYR) #3

Samsung Galaxy S III


(wosmar) #4

nokia 113 dostępna w różnych kolorach, znajdzie sie coś dla seniora…


(pilot67) #5

Polecam http://www.mgsm.pl/pl/katalog/panasonic/kxtu301/

Nie polecam Nokii 113 - zabawka, a nie telefon - tym bardziej dla babci.

Pozdrów babcię :slight_smile:


(pstrowsky) #6

A co by babcia powiedziała na telefon dla seniora? Moim zdaniem mają małe wyświetlacze ale podobno starszym osobom się podobają.

http://www.telix.pl/artykul/zestawienie … 46965.html

I niektóre mają mocne baterie w stosunku do telefonu. Są zdolne wytrzymać tydzień bez ładowania.


(Konrad93) #7

Ta 113 nawet, nawet ale sporo słabsza od obecnej.

A przesiadanie się z 3110 classic na jakieś seniorphony to raczej słaby pomysł. Tym bardziej, że zależy mi na przyzwoitym aparacie.

Samsung Galaxy III za słaby.

Myślałem o C5-00, tylko jak z tym Symbianem ? Jaki to system, w miarę prosty ? (nigdy nie miałem Nokii :wink: ) Jest jeszcze 3720 Classic, ale już trochę przestarzała…


(M Majesiu) #8

Może jakiś telefon 1060, moja sąsiadka taki ma i powiem że do podstawowych celów wystarczy, a przechodząc z noki 3310 pewnie nie bezie problemów z przyswojeniem nowego modelu, i co dużo robi jest to telefon tani


(matekadamczak) #9

A ja myślę, że mógłbyś poszukać na allegro dobrze zachowanego takiego samego telefonu.

I w końcu jaki jest obecny?? W tytule piszesz, że N3310, zaś w poście, że N3110c


(-Puma-) #10

Mamusia kupiła tzw. telefon dla seniora, taki telefon jest do minimum ograniczony w opcjach. Telefon jest w kolorze białym (Maxcom 460BB), w zestawie jest ładowarka biurkowa. Jeśli nie przyglądać się to na pierwszy rzut oka wygląda na super telefon i dopiero po zagłębieniu się w opcje widać że jest ubogi w wszelkie tzw. bajery. Jako telefon dla seniora jest (moim zdaniem) idealny, mało opcji, duże klawisze, prosta obsługa, ładnie wygląda… czego można wymagać więcej? Ekran jest trochę mały ale coś za coś, klawiatura jest sporych rozmiarów. Wybieranie numeru z klawiatury jest oznajmiane dźwiękiem, jest możliwość aby numer klawisza był odczytywany na głos co wyklucza praktycznie pomyłki przy wybieraniu numeru z klawiatury. Jest naturalnie książka (200 kontaktów), można wybrać jeden z 10 dostępnych dźwięków gdy ktoś do nas telefonuje, jest możliwość pisania SMSów. Wygodna jest możliwość blokowania klawiatury suwakiem z boku telefonu. Nie uświadczysz natomiast MMSów lub Internetu… ale na dobrą sprawę jest to zbyteczne w takim telefonie.

Ogólnie telefon wygląda dobrze i ma wszystkie niezbędne opcje, moim zdaniem Mamusia powinna być z niego zadowolona.

Maxcom 460BB BIAŁY,


(pstrowsky) #11

A to dlaczego?

3110 classic To był fajny telefon w czasach kiedy był fajny, SeniorFony trochę przypominają taki klasyczny telefon ale są bardziej ergonomiczne, i lepiej skonstruowane, C5-00 to krok dokładnie w stronę Seniorfona tylko z dużym ekranem i skomplikowanym systemem. I ten skomplikowany system może przeszkadzać babci w dzwonieniu do wnuczka :slight_smile: Moim zdaniem robisz krok w dobrą stronę ale Symbian może być trochę zbyt toporny dla starszej osoby chyba, że jest w stanie się go nauczyć puki się nie zniechęci. Po prostu poszukaj prostego telefonu z dużymi przyciskami i w miarę dobrym aparatem jednocześnie niezbyt skomplikowanego w obsłudze i to będzie kompromis, którego potrzebujesz.

A kupowanie jakichś starych trupów z Allegro, jak sugerował ktoś wyżej, zdecydowanie odradzam.


(Konrad93) #12

Dzięki za pomoc. Wybór padł na Samsunga S5610 i jestem zadowolony i babcia też :slight_smile: Telefon prosty,klasyczny, łatwy w obsłudze, a nawet ma kilka “bajerów”.