Telefon dla seniora

Witam. Poszukuje dla mojej 50 letniej mamy jakiegoś telefonu do DZWONIENIA. Zastanawiałem sie nad Nokiami 105/106/107/108/130 ale zdążyłem się zapoznać z opiniami,że jakość rozmów jest słaba w tym telefonie. Porzuciłem więc poszukwiania w nokiach i wybrałem samsunga e-1200r (podobny ma mój tato). Czy to dobry wybór czy może ktoś mógłby polecić coś innego?

Radzę jednak wybrać Nokię 106 - prosty i nieskomplikowany aparat. Oto standardowa opinia o nim, a jakość rozmów wcale nie jest zła.

“Dobry, budżetowy telefon komórkowy, solidna konstrukcja, wygodny w użytkowaniu, przeznaczony dla osób wymagających tylko podstawowych funkcji w telefonie. Byłby idealny w swojej klasie, gdyby była większa swoboda w zmianie kolorystyki menu, czy motywów tła.”

Wg portalu mgsm   telefon ten ma ocenę 6,09 i dobre czy wręcz b.dobre opinie   użytkowników

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/106/Nokia-106.html

50 letnia mama to seniorka?. Ja bym Cię wydziedziczył na jej miejscu!

Żeby szukać pomocy w doborze"maszyny", napisz czy Mama ma jakieś ograniczenia(tak to nazwijmy)typu: wzrok; słuch; zdolności manualne w obsłudze sprzętów tego typu.  Czy potrzebuje telefonu z dużymi przyciskami, czy wyjątkowo głośnego i.t.d.

Moja ma więcej i ją nauczyłem obsługiwać LG L5 II, może więc i twoja polubi smartfona ? :smiley:

Mama 50 lat to nie seniorka tylko seniorita

Pzdr,

Ja wziąłbym Samsunga, bo one nie mają tych piekielnych łączonych kanałem głośników jak Nokia- w przypadku takiego głośnika otoczenie lepiej słyszy rozmówcę niż sam rozmawiający. Jeśli chcesz coś bardziej zdolnego to polecam coś na WP np. Lumie 530/520, duże kafle, prosta obsługa a przy tym pełnoprawny smartfon. 

Poza tym jak wyżej, 50-cio latka to nie seniorka. 

Jedna rada: nie bierz pod uwagę “telefonów dla seniorów”. Moja babcia sobie taki zakupiła, właśnie na zasadzie “ma być proste i wygodne”. Bardziej porypanego i nieczytelnego interfaceu dawno nie widziałem.

Fachowo w internecie to sie tak nazywa, telefon dla seniora. Nie potrzebuje dla niej jakiegoś hiper telefonu, ona chce tylko dzwonić/ Najprostszy interfejs wskazany, nie potrzeba dużych przyciskó i wielkich ekranów, ważn e by rozmowy były jakościowo dobre.

A ja pójdę pod prąd i powiem, żeby 50-latków nie traktować jako wykluczonych cyfrowo dziadków :wink:

I polecam LG-H410, vide: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/winesmart2015/LG-Wine-Smart-2015.html

Po co mojej mamie telefon z andkiem, lte itd skoro ona i tak używa obecnie swojego telefonu baardzo rzadko , a jak używa to tylko do rozmów.

Np Tinder? :wink:

Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem co to jest, aż musiałem sprawdzić. Nie każdy potrzebuje telefonu bóg wie jakiego, skoro ja muszę kupić tylko do rozmów (których jest kilka w miesiacu) nie mam zamiaru kupować hipersmartfonów bo po prostu to jest idiotyzm.,

Człowieku-w internecie to ja widuję/czytuję/ jak “fachofcy” nawet czterdziestolatków tytułują “starcami”(autentyczne)!.

Co do meritum-ktoś sugerował Lumię(aktualnie Microsoft). Popieram zdecydowanie, WP działa bezbłędnie, menu przyjazne., no i smartfon(!) za zupełnie przyzwoite pieniądze. Dają sporo możliwości, gwarantuję Ci że jak Mama je ogarnie, przestanie używać telefonu"tylko do dzwonienia".

Jest regułą że ludziom wydaje się że czegoś nie potrafią, a jak nauczysz to nie idzie oderwać!

"tylko do rozmów (których jest kilka w miesiacu)-

a pokazałeś mamie że na przykład może otrzymywać zdjęcia dzieci/wnuków/, i przeglądać je sobie kiedy zechce.

Że jest coś takiego jak przeglądarka internetowa?. Znam panią której pokazałem, teraz się chwali że nawet jak w nocy spać nie może to zajrzy, poczyta.   Nikt z wyjątkiem chyba biznesmenów nie wydzwania cały czas, tylko wtedy kiedy potrzebuje, tak więc to żaden argument. Mamie wytłumacz że"naprzód z młodymi musi iść"!.

Muszę się obrazić w imieniu seniorów. Mam lat 70 i oboje z żoną dzwonimy, wysyłamy SMS-y i MMsS-y, robimy zdjęcia, a ja korzystam czasem z internetu w komórce(do tego celu wolę laptop). Korzystamy do kilku lat z Nokii 6700.

Jeszcze kwestia ceny. Może Alcatel 2012 z klapką.

 

Nie ma się co obrażać. W społeczeństwie pokutuje obraz  seniora jako trzęsącego się staruszka z laską, nic nierozumiejącego z otaczającego go świata, nie potrafiącego korzystać z przedmiotów  cywilizacyjnych.

Teraz senior - tak jak ja - to  człowiek “oblatany” z internetem i laptopem, smartfonem, komputerem pokładowym w swej furze i innymi gadżetami współczesnej techniki. A i CCleaner  czy inne aplikacje to dla niego nie problem…

Pzdr,

 

Ja bym się zastanowił nad jakimś Smartfonem. Wbrew pozorom są prostsze w obsłudze niż te niby telefony dla starszych. Niedawno moja babcia niedawno dostała taki właśnie telefon dla osób starszych. Nie pamiętam nazwy, ale ma duże klawisze i mały, czarno-biały wyświetlacz. Stwierdziła, że łatwiej jest się jej posługiwać moim smartfonem niż właśnie tym telefonem dla starszych. Np. dlatego, że po odblokowaniu smartfona od razu może kliknąć w ikonkę z telefonem na zielono - wiadomo, że tam się klika żeby wykręcić numer i zadzwonić. SMSy też się jej łatwiej pisze, bo stwierdziła, że pisze się tak samo jak ona dawniej na maszynie w pracy :).

Z tym się nie zgodzę. Sugerujesz, że Windows Phone ma najprostszy interfejs(twoje słowa: “jak Dają sporo możliwości, gwarantuję Ci że jak Mama je ogarnie, przestanie używać telefonu"tylko do dzwonienia”."). Używałem WP, Androida i iOS’a i muszę stwierdzić, że z całej tej trójki to iOS ma najprostszy interfejs. Jak pokazałem mojej mamie iPhone’a i powiedziałem żeby zadzwoniła(nigdy wcześniej nie miała sprzętu Apple w ręce, ani nawet nie używała innych smartfonów) to poradziła sobie bez większych problemów. Nie twierdzę, że WP ma najtrudniejszy interfejs, ale na pewno nie najprostszy. Interfejs WP w prostocie obsługi postawiłbym gdzieś na równi z Androidem, a obydwa za iOS’em.

Masz takie prawo!

Cóż, od tego jest forum żeby dyskutować i wyrażać swoją opinię. Znane jest powiedzenie: “Opinia jest jak {tylna część ciała}, każdy ma swoją”.