Telefon dla starszej osoby po udarze

Jeśli w domu ma użytkować to najlepiej tablet za 400 zł z 4G LTE.
Zawsze to duży ekran łatwo pacnąć paluchem, przynajmniej 10 cali, na pulpicie tylko wielkie ikony telefonu, wiadomości, kontaktów i galerii.
Pozamiatane.

1 polubienie

Będzie zbyt podły, zwłaszcza z SIM.

Przestań, przecież to ma służyć tylko do dzwonienia i przeglądania zdjęć.
Nie do jakiś apek itp…
Każdy jeden się nada a najlepszy jak największy.

I to jest wystarczajaca informacja dotyczaca tego jakich „cudów” można dokonać na nieduzym ekranie gdy w gre wchodzą te ułomności.
Dlatego sadze ze najrozsądniejszym wyjściem jest to co proponuje @cyngiel_1

1 polubienie

Niestety z tymi tanimi urządzeniami jest tak, że nie łapie dobrze dotyk, muli na prostych rzeczach. Ekrany są słabo czytelne, itd. itd.

Typowa sytuacja, to babcia, dziadek mordujący się z jakimś szrotem który dostali od córki/syna, gdzie czasami uruchomienie aplikacji biedronka czy innego syfu trwa wieki, a ekran jest ciemny jak tabaka w rogu.

Jako takie parametry to musi mieć. Ma szybko reagować, być jasne, czytelne. Nie mulić nad tym byle czym. A skoro już będzie takie coś, to dobrze aby dawało możliwość np. czytania książki. Może się przyda.

1 polubienie

Aplikacja Biedronki to muli nawet na rakietach;)

Ciekawe która z tych opcji w tym temacie jest aktualna? :joy:

Przemyślałam tablet, ale jednak to zły pomysł bo:

  • duże i nieporęczne, a jednak czasami będzie z tym wychodzić na zewnątrz
  • bardzo ważna jest jakość rozmowy, a tablet raczej nie jest optymalizowany pod tym kątem
  • rozmawiać można będzie tylko w trybie głośnomówiącym albo przez słuchawki, a ta osoba nie będzie chciała używać słuchawek, bo zakładanie ich to dodatkowa niedogodność dla kogoś z trzęsącymi się dłońmi i zbyt długo by trwało, z kolei w trybie głośnomówiącym rozmówcy będzie trudno zrozumieć osobę, która po udarze mówi nieco mniej wyraźnie

Pozostaje smartfon z pancernym etui i jakąś apką, która dostosuje interfejs dla seniora, tak aby były duże kafelki i nie będzie mieć problemu w coś kliknąć trzęsącymi się dłońmi. Niestety komendy głosowe z uwagi na niewyraźną mowę też raczej się nie sprawdzą
Zastanawiam się jeszcze nad poszukaniem jakiejś grupy chorych na Parkinsona na facebooku. Może tam ktoś ma doświadczenie z obsługą smartfona trzęsącymi się dłońmi - tu mnie natchnęła pozycja z listy wklejonej przez Yakii :wink:

Trochę z innej beczki, ale… Właśnie mi się przypomniało że kiedyś w jakimś telefonie widziałem „lupę”. Jak znajdę, to dam znać, chyba że ktoś wie o co mi chodzi?

Wygodniej czytać z telefonu. Regulacja wielkości czcionki, lektor. I przede wszystkim tani dostęp do wszystkiego co się ukazuje.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.