Telefon do 1000 zł - co polecacie? Co myślicie o 5G? Warto?

Witam wszystkich. Jak w temacie telefon +/- 1000 zł, poratujecie coś? bardzo często korzystam z gpsu (googlowski), potrzebna dobra bateria, żeby wytrzymała ten jeden dzień bez problemu przy bardzo dużym obciążeniu. Myślałem o xaomi note 9, ewentualnie 10 z 5g. Swoją drogą co myślicie o tym 5g? warto brać taki telefon? Dodatkowo podczas jazdy samochodem z nawigacją, chyba wszystkie telefony się przegrzewają, jednak czytając troszkę o tych dwóch wspomnianych, słyszałem o sytuacjach, gdzie te telefony osiągały na tyle wysokie temperatury, że po prostu się wyłączały. Zastanawiam się też czy nie lepiej dopłacić troszkę do poco f3 z o wiele lepszymi bebechami, jednakże brak jacka 3,5 oraz slotu na karty pamięci trochę mnie zniechęca. Także co byście mi tam polecili fajnego? z góry dzięki bardzo za wszelką pomoc.

Weź sobie POCO X3 Pro. Chłodzenie ma fajnie rozwiązane i się nie grzeje zbytnio jak na taki SoC jaki posiada. (Snapdragon 860)

Jeżeli używasz smartfona jako nawigacji w aucie to zamontuj go najlepiej na owiewce. Zimne powietrze z klimy będzie go schładzać.
Podczas dużych upałów jednak nie polecam stosowania smartfona jako nawigacji mimo wszystko.
Warto używać też oprogramowania nawigacji, które działa na wyłączonym ekranie i na chwilę przed zbliżeniem się np. do rozjazdu aktywuje wyświetlacz pokazując szczegóły.

Jeżeli planujesz oszczędzić pieniądze i kupić budżetowy fon lub fajny ze średniej półki to nie warto kupować 5g. Sam mam flagowca z 5g i pierwsze co zrobiłem przy konfiguracji to od razu to wyłączyłem. Wyłączyłem 5G dlatego ponieważ gdy masz włączone 5g szybciej zużywasz baterię. Drenaż baterii przy włączonym 5g jest wyższy o około 20% niż przy LTE. Szybkość LTE do przeglądania netu czy oglądania nawet filmów jest w zupełności wystarczająca a mniej drenuje baterię. Wolę więc LTE i dłuższy czas pracy na baterii niż 5G gdzie na razie nie potrzebuję aż takiej szybkości jaką ta technologia oferuje.

Jeśli jedynym wyznacznikiem jest 5G to nie warto.
W każdej sieci (poza Plusem) będziesz osiągał zazwyczaj gorsze wyniki w 5G niż w agregacji LTE.
W Plusie za to zasięg będzie raczej kiepski, bo stacji niewiele i częstotliwość 2600 nie pomaga.