Telefon do 1000zł z qwerty

witam poszukuje telefonu do 1000zl z klawiatura qwerty i tu pojawia sie problem, gdyz jest tego od …

zastanawiam sie nad kilkoma modelami i prosze o opinie o nich

  1. Nokia e90 (juz kiedys ja mialem)

  2. HTC TYTN II

  3. HTC Pro touch

  4. Nokia e75

  5. Iphone 3g

  6. SE Xperia 1

  7. Nokia e71 ( mialem poprzednika e63)

  8. Blackberry 9000 Bold

jak ktos ma jakies inne propozycje to bede wdzieczny:>

a więc znasz wady i zalety… skoro miałeś to nie ma sensu znowu brać…

e71 to to samo co e63 tyle że w lepszej obudowie…

same WM a więc obsługa itd. jest identyko, różnią się rzeczami na które będziesz patrzył przy kolejnym palmfonie :wink:

jak dla mnie to nie przemawia w żaden sposób… może i ma symbiana ale taka jakaś nijaka jest :stuck_out_tongue:

z BB nie miałem do czynienia więc się tu nie udzielam ale jedno jest pewne

byłby dobrym wyborem :wink: oczywiście jeśli lubisz się bawić w szukanie aplikacji itd. żeby twój telefon miał funkcjonalność jakąś bo bez niczego to każdy system jest biedny :wink: (nie wyobrażam sobie używania iPhone bez aplikacji, tak samo palmfona z WM, bez paru produktów SPB się nie da :stuck_out_tongue: z symbianami tak samo)

a więc jeśli nie chcesz się bawić w aplikacje nie radzę brać telefonu z systemem, jeśli chcesz ulepszyć swój telefon i mieć ustawiony pod siebie to bierz coś z systemem (ja polecam iPhone, miałem go, miałem też 2 palmfony z WM i parę symbianów i system w iPhone uważam za najlepszy narazie… no i nie tyle sam system co jeszcze MultiTouch bo to też istotne…)

Ja na twoim miejscu brałbym HTC TYTN II. Sam chciałem go kupić, ale ktoś mnie dzień wcześniej uprzedził i kupiłem Omnie. Jednak po zabawie z samym dotykowym wyświtelaczem troche mi się znudziła i kupiłem SPV e650 (HTC S710) ponieważ ma dwie klawiatury w tym qwerty. Może i za mieniłem siekierke na kijek, ale jak sprzedam omnie to kupie TYTNa :wink: Tym bardziej, że ma WM i duzo możliwości. Możesz wgrać Auto Mape i śmigać śmiało. Dla mnie w porównaniu do TomToma (którego mialem na symbianie) to AM bije go na głowe, ale każdy ma swoje zdanie. Niestety wielu miejscowości (małych) na TT nie było, które bez problemu znalazłem na AM. Do tego WI-FI, które w HTC (SPV) chodzi idealnie. Nawet z porównaniem do Omni, która niesiety często zrywa mi zasięg a przy SPV mam jedną kreseczke i mogę śmigać bez problemu.

Stały_bywalec , od TyTn 2 jest dużo lepszy Touch Pro… a od omnii jest wszystko lepsze :smiley:

w iPhone też jest parę nawigacji, też Wifi i używa się go zdecydowanie lepiej niż jakąkolwiek przeglądarkę na WM (jezu, z operą się męczyłem, w IE nic nie widziałem, inne nie były lepsze…)

no i iPhone miał dużo lepszy zasięg WiFi niż moje poprzednie palmfony (ogromny XDA Exec i mniejszy MDA Vario)

Dzisiaj powinienem dostać w swoje ręce HTC Touch Pro. Pobawię się nim trochę i zdam Ci relację. Napisz co dokładnie chciałbyś wiedzieć.

EDIT:

Na WM 6.5 telefon działa szybko. Niestety zdarza się tak, że dostaje czkawki. Wtedy zamula gorzej od symbiana na N73 (tylko to mam do porównania). Jutro zainstaluję oryginalny soft 6.1 wtedy również zdam relację. Ponoć na sofcie od HTC telefonik działa znacznie lepiej.

Co do samego telefonu to ma niesamowite możliwości. Wi-Fi, GPS… długo by tu wymieniać. Ustawień w konfiguracji jest tyle, że po kilku godzinach dalej się gubię :slight_smile:

EDIT2:

Soft 6.1 znacznie poprawił sytuację. Teraz czkawka jak jest to albo z mojej winy albo bardzo sporadycznie. Ogólnie telefon jest godny polecenia.

Powiem tak z tych wszystkich wymienionych wybrałbym BB Bolda

Iphone to zabawka- Za stary jestem już na takie zabawki które mają dzieci z gimnazjum…

HTC TYTN II , HTC Pro touch Są nawet fajne jeślij lubisz dłubać w sofcie itp…

A BB Bold moim zdaniem ma najpoważniejszy wygląd, powoli traci na wartości co dla mnie osobiście ma znaczenie no i ma świetny soft który działa naprawde szybko. Mam blackberry 8120 i moge powiedzieć ze nigdy wiecej nie wezme innego telefonu niż Blackberry. Miałem duzo telefonow opartych na symbianie, Windows Mobile (6.5 jest swietny) ale Blackberry jest szybszy, nie zawiesza sie itd… I naprawde coś jest w tych Blackberry bo jak raz poczujesz jeżynki już nigdy na inne marki nie spojrzysz. Na tych klawiaturach BB pisze się naprawde szybko zreszta są to telefony stworzone do pisania i mailowania wiec muszą mieć specjalnie stworzoną wygodną klawiaturę. Ja bym wybrał BB. Zreszta jak dzisiaj oglądałem forum to na forum dobrych programów w dziale Giełda- Sprzedam- Ktoś ma do sprzedania Bolda wiec mozesz sam sie spytac jak sie na tym telefonie pisze… Ze swojej strony POLECAM te telefony. Szkoda że są tak mało popularne w Polsce. Średni wiek użytkowników to okolo 30 lat. Wiec mozesz być pewien że jak wyjdziesz z takim telefonem na ulice nie bedziesz postrzegany jak dzieciak tylko jak poważny facet…No chyba ze masz jeszcze …naście lat i nie spieszy Tobie się do “dorosłości” Bo iPhone to raczej telefon dla dzieci z gimnazjum co podniecają się dotykowym wyświetlaczem Chociaż wiem że Iphone ma doskonały wyswietlacz dotykowy jeden z najlepszych na rynku to moim zdaniem lepszy wybór to Bold ze względu na niższą utrate wartosci…

Dodane 26.01.2010 (Wt) 10:13

Polecam przetestowanie SkyFire Miałem na Toshibie G500 i lepszej darmowej przeglądarki ( z javą, i obsługą flash) nie znajdziesz, ja za pomocą tej aplikacji wchodziłem normalnie na czat wp…

na ekranie 640x480 nie była dobra, gdy ją miałem nie wspierała tej rozdzielczości, było 320x240 zeskalowane więc odpadła :stuck_out_tongue: opera też miała flasha ale muliło wszystko więc wyłączyłem go bo nie potrzebny, i tak ciężko się używało…

Opera muli…To fakt…

Poważnie czy żartujesz?

Jeśli to pierwsze to za słaby sprzęt posiadasz, choć z drugiej strony wątpię by twój 312 MHz procesor Intel XScale PXA272 zadowalająco jej nie udźwignął…

Nie zauważyłem u siebie efektów tzw. “mulenia”, jedynym minusem mobilnej Opery to brak obsługi Multi - Touch, choć ponoć w piątej edycji Opery Mini już tą funkcję zaimpletowano, tak jak i wreszcie przeglądanie w kartach.

Z kolei default’owa Safari świetnie sobie radzi zarówno z Multi - Touch jak i flash’em.

Jakoś u mnie opera na Omni nie muliła i nie miałem powodów do narzekania, po za słabym zasięgiem WI-FI a na tym mi w tym telefonie najbardziej zależało. To nawet Nokia e51 miała lepszy zasięg. Zagdzam się z użytkownikiem piła19 , co do iphona. To jest tylko i niestety zabawka, gadżet i nic po za tym. Nie wiem czamu niektórzy go tak chwalą a wręcz bym powiedział przeceniają. Co do tego co powiedział klopas , może i iphone ma pare nawigacji, tylko przetestuj je w Polsce choćby z Auto Mapą. Jestem Pewien, że IP zaraz by poległ w tej konkurencji. Jedyny plus jakie w nim widzę to ekran, ale niesiety nic po za tym.

Rety pila19 litości! :x

Do dzisiaj sądziłem, iż telefon służy komunikowaniu się w szerokim tego słowa znaczeniu a nie wychodzeniu z nim na ulicę i zawracaniu sobie głowy jak inni mnie z tym telefonem postrzegają…

Co zrobisz gdy BB i inni producenci przestaną wspierać fizyczne klawiatury i całkowicie przejdą na dotykowe?

Nie będziesz wychodzić na ulicę?

A ja pozbyłem się mojej Nokii E61i z fizyczną klawiaturą qwerty na rzecz HTC Hero, teraz pewnie już nie jestem “poważnym facetem” :shock:

Ja rozumiem, że jesteś zachwycony swoim telefonem i bardzo dobrze ale…ale właśnie…Jeszcze wiele rzeczy przed tobą.

Równie dobrze jakiś użytkownik iPhone’a może napisać: BlackBerry to zabawka - to telefon dla dziewiętnastolatka, który chce być “poważnym facetem”.

u mnie opera 9.5 muliła na XDA Exec (520MHz podkręcone do 624MHz, ROM jak najlżejszy WM5, sporo wolnego ramu ale o paru zakładkach można zapomnieć)

jezeli o precyzyjne okreslenie do czego telefon jest potrzebny to mimo chyba mlodego wieku potrzebuje worda exela no i internetu a zdazylem sie przyzwyczaic do qwerty po e90 i e63 . jezeli chodzi o iphona to jakos nie przemawia do mnie dotyk wolalbym jednak miec “jakiegos” klawisza :smiley: jeszcze jest nokia n97 mini bądź zwykla

po co? w iPhonie nie brakuje żadnego klawisza, jest suwak do przełączania na profil milczący, przyciski do regulowania głośności, wyłącznik i z przodu powrót, a klawiatura ekranowa przebija każdą inną… na iPhone jest pakiet Office jakiś ale w appstore

Wybacz ale mam odczucie że tylko dzieciak z gimnazjum może się poniecać telefonem który jak wiemy nie jest wcale taki tani a w STANDARDZIE! !!

Najszybciej napiszesz wiadomość jak będziesz czuł że ten klawisz się wcisnął niz dotykał ekranu i nie miał czucia pod palcem. Pomyśl na czym szyciej byś napisał długie sprawozdanie- Na tablecie z włączoną klawiaturą ekranową ( całkiem sporą zresztą) czy na zwykłej klawiaturze od laptopa…

Moim zdaniem i wnioskując z tego co napisałeś najlepszy byłby dla ciebie telefon z Windows Mobile ale z normalną klawiaturą qwerty - nie dotykową. Ma on w standardzie już office bodajże tam jest word, excel,i powerpoint, jest dużo przeglądarek do windows mobile i nie musisz szukać po appstore/kupować tej aplikacji. Napewno nie bez znaczenia zostanie też to że aby aktualizować Windows Mobile do innej najnowszej wersji wgrywasz odpowiedni ROM i nie musisz kupowyac nowego telefonu. Tak zrobiło zresztą dużo osob ktore w standardzie miało 6.1 wgrali najnowszy ROM do 6.5. Wyjdzie windows mobile. windows phone 7- wgrają odpowiedni ROM i bedą mieć windows Phone 7. Na twoim miejscu już na etapie wyboru telefonu wyrzuciłbym telefony z symbianem bo one na taka aktualizacje nie pozwalają

@pila19:

Jako użytkownika alternatywnego systemu i mieszkańca Polski co mnie w polityce Apple’a dot. iPhone’a przeraziło?

“Aby aktywować nasz telefon musimy udać się na stronę www.apple.pl/itunes i pobrać program w wersji odpowiedniej na naszego systemu operacyjnego.”

Nie ma wersji dla Linuksa. Więc jestem zmuszony zakupić Windowsa bądź Mac OS X by móc korzystać z iPhone’a…

“Nasza przygodę z AppStore zaczynamy od zarejestrowania się poprzez program iTunes. Pewnym problemem w procesie rejestracji może być podanie numery karty kredytowej. Jest to konieczne nawet w przypadku gdy będziemy korzystali tylko z darmowych programów. Wielu użytkowników z Polski informuje, że płaskie karty wydawane przez polskie banki nie są honorowane.”

Więc polska karta kredytowa sprawi problemy. Więc jestem zmuszony założyć konto choćby w Barclays…

Czy to prawdą jest?

źródło:

http://tech.wp.pl/kat,1018501,title,1-S … omosc.html

tak to jest prawdą niestety ja mam Ipoda nano i tez musiałem przejsc przez appstore ale to nie koniec problemow bo akurat ja rejestrowałem sie na nowy jork i musialem podac kod miasta ktory nie wiedzialem jaki tam jest…dopiero na forach mi pomogli…Rejestracja w appstore dla uzytkownikow z Polski to naprawde męka…Ale jak widzielismy na newsach byc moze niedługo to się zmieni…miejmy nadzieje…

Wybacz ale kupując sprzęt chce mieć możliwość korzystania w PEŁNI z niego na terenie swojego państwa a już wogóle to jest kuriozalne że sprzedają produkt w Polsce trzeba kombinować i trzeba tworzyć konto na inne państwo w którym TRZEBA podać poprawny kod pocztowy miasta. Więc nie mów że wpisałeś byle co bo pewnie nie pamiętasz… Ja rejestrując swojego Ipoda musiałem podać POPRAWNY kod pocztowy bo inaczej nie przejde do następnego etapu rejestracji. Acha no i Appstore nie obsługuje innych kart niż kredytowe…więc jest problem…

A co do pisania na MDA Vario to prawda ciężko się pisze bo to PDA i wymaga używania rysika. Ktoś kto ma PDA powienien polubić rysik bo nie wyobrażam sobie mazanie paluchem po PDA… Wogóle osobiście jestem estetą i jak bym widział te odciski paluchów na ekranie - szczególnie w słońcu to mnie by krew zalała a już wogóle jakbym miał ręce ubrudzone np pałki kurczaka…jakbym dotknął tego ekranu takimi paluchami to brrrr… :slight_smile:

Jak nie musi to być nówka to polecam Nokię 6800, bardzo wygodny kształt i klawiatura a klawisze i qwerty i normalne bają bardo fajny skok. Trzeba się tylko do joystick’a przyzwyczaić ale to wg. mnie nie problem. Co prawda nie ma bajerów typu aparat, czy MP3. Miałem ją 2 lata temu ale wpadła mi do wanny :frowning: . Wygląd też spox ale jeden mankament : staroć przez duże S, ale polecam zobaczyć tutaj:

http://sms.pl/tel/nokia,6800.php

Mam teraz też Nokię 6820 ale to jest taki ■■■■, że nie ma o czym mówić.

Dodane 28.01.2010 (Cz) 14:10

No i jest w miarę tania