Telefon do 1200 zł

Witam poszukuję telefonu do 1200 zł. Będzie on słuzyl głównie przeglądaniu internetu, jakieś mniejsze gierki, aplikacje. Chodzi o to żeby chodził płynnie. Myślałem o Realme. Co polecacie?

Zdecydowanie Realme 9 Pro+

REALME GT Master Edition

Samsung Galaxy M33 5G

Popieram.
M33 5G zakupiłem synowi ze dwa miesiące temu. Fakt nie ma ekranu OLED ale chociaż wsparcie będzie dłuższe niż Realme które miał poprzednio. Wydajność zadowalająca.

Nie będzie dłuższe. Samsung ma nędzne wsparcie, zwłaszcza słabo w produktach z niższej półki.
Samsung ma nędzny ekran, wolniejszy procesor, a ten w Realme i tak już jest ledwo dostateczny, do tego samsung ma tragicznie wolne ładowanie.
System też muli, Samsunga to się kupuje modele za co najmniej 3-4 koła, tańsze to jakaś pomyłka.

a przypadkiem Samsung nie ma teraz najdłuższego wsparcia na Androida nawet dla budżetówek?

Co więcej, nie dotyczy to tylko serii Galaxy S - nawet najnowszy Galaxy A53, typowy przedstawiciel średniej półki, kwalifikuje się do 5 lat wsparcia

Dla mnie najważniejsze jest, żeby kupić telefon, który jest nowy, bo co z tego że mamy np 3 lata wsparcia jak telefon został wydany 2 lata temu - i wsparcia zostaje rok.

Chyba że chodzi Ci ogólnie o wsparcie w sensie jakość systemu?

Z drugiej strony piszą, że te bardzo tanie modele mają 3 lata.

A widziałeś daty aktualizacji poprawek? Nawet w nowszych modelach wcale nie są aktualne.

A co do telefonu, taki sprzęt to urządzenie na 2 max 3 lata, bo do tego czasu będzie już zbyt wolne. Ten Samsung już jest zbyt wolny, nawet ten Realme ledwo daje sobie radę, a jest szybszy.

Nie mam Samsunga, czyli mówisz że poprawki przychodzą z dużym opóźnieniem a w Realme są bardziej na czasie.

Generalnie maksymalnie wk… denerwuje mnie ta sytuacja gdy sprzedaje się milion modeli z takim wsparciem że musisz zgadywać który ile dostanie, co dostanie i kiedy.

Co do czasu eksploatacji 2-3 lata, nie zgodzę się, przynajmniej jeżeli chodzi o mój sprzęt. Po takim czasie nie czuję żadnego spowolnienia, ale może to wynika ze sposobu w jaki eksploatuje sprzęt. W mojej opinii smartfon powinien być dobrze wspierany przez 5 lat.

Smartfon z I. kwartału 2021 umieli skreślić z uaktualnienia za rok do UI 6 z Androidem 14.

Bo telefon powinien mieć na pudełku napisane

6GB RAM
128GB storage
5 lata wsparcia zabezpieczeń od 04-04-2021

i to powinno być traktowane jako oferta w świetle prawa. Wtedy kupując sprzęt który traci szybko wsparcie można mieć pretensje tylko do siebie. No ale który producent/rząd będzie na takie rozwiązanie naciskał

Nie, tylko, że wcale te aktualizacje nie są takie najnowsze i aktualne i to w obu przypadkach. Co z tego, że wychodzi aktualizacja i jest nowa, skoro poprawki Androida są z przed kilku miesięcy.

Jeśli rozmawiamy o flagowcu, to tak, te 5 lat ok. ale średnia półka, to niestety sprzęt się szybko starzeje.

Przychodzą różne emerytki z jakimiś średniakami, albo starszymi modelami, które dostały od syna, wnuczka itp. i jak widzę jak te wynalazki się aktualizują, ile trwa byle uruchomienie aplikacji jakieś Biedronki, Lidla czy innego badziewia, to rozumiem, dlaczego zniechęcają się do telefonów dotykowych. To jest takie gadanie, a bo babcia to i tak głupia jest, to jej można dać starego grzmota niech się morduje jeszcze bardziej.

Tymczasem te same babcie, mając w ręku coś w okolicy 1500zł, nagle zaczynają sobie zupełnie dobrze radzić z telefonem. Nagle potrafią obsługiwać Shazam, mapy, jak dojadę, Google zdjęcia, aplikacje sklepów itp. Obserwuje to bardzo często, i ta radość z tego, że widzą dobrze na dobrym ekranie, nawet wiele osób książki zaczyna czytać.

A co do dzieci, oni grają w gry na telefonach, grają, wymieniają się opiniami itp. moc procesora i GPU jest dosyć istotna. O wiele bardziej niż aktualizacje.

Wbij na Facebooku na grupę Telefonawka. Tam dostaniesz najlepszą możliwą odpowiedź :wink: