Telefon do 1500

Od pewnego czasu poszukuję telefonu do 1500 ( choć jeżeli szczególnie coś mi się spodoba można tę kwotę przekroczyć) (smartfonu), który by miał

  • duży dotykowy ekran ( tylko taki, który obejdzie się obsługą rysika)

  • przyzwoity aparat

  • Wi-Fi

  • nie koniecznie musi być klawiatura QWERTY

Co do samej firmy nie mam jakiś szczególnych upodobań, ma to być po prostu dobry telefon, który będzie mi dobrze służył :wink:

iPhone spełnia twoje wymagania, telefony z WM nie są jakieś czułe na palce :stuck_out_tongue: QWERTY dotykowa w iPhone jest bardzo wygodna, nie mylą się klawisze nawet w tramwaju czy samochodzie (przy UIQ czy WM nie daje rady pisać na dotykowej, standardowej klawiaturce chodząc :stuck_out_tongue: )

do 1500zł masz nówkę iPhone 3G 8GB

Co wy się ludzie uparliście iPhona.Te mają ogromne ekrany http://allegro.pl/item763677096_nowy_ht … erkom.html

http://allegro.pl/item786304614_smartph … kazja.html

http://allegro.pl/item767009432_htc_mag … ratis.html

http://allegro.pl/item765317175_htc_her … _w_wa.html

a coś ty się uparł na HTC i fony z WM?

miałeś takie telefony? miałeś iPhone? no właśnie… obsługa iPhone palcem to przyjemność a przy fonach z WM jak masz obcięte paznokcie to bida :stuck_out_tongue: a z resztą iPhone ma 3.5 cala a to co podałeś to mają po 3.2cala :stuck_out_tongue: a z resztą android jest do bani, a wm muli

iPhonowe 3,5" to idealny kompromis pomiędzy wielkością ekranu a wymiarami samego urządzenia

4" to już cegła a 3" to trochę za mało

Oczywiście jakość ekranu iP stoi na najwyższym poziomie, ekran reaguje idealnie i ma śwetne kolory

Jeśli chcesz WM to Touch Diamond

Z Androida polecę HTC Magic

Mi jest się trudno wypowiadać, bo mam Nokię 5800 kupioną tuż po Polskiej premierze i wtedy ten tel kosztował 1600zł, obecnie ze sklepu Nokii ma się go za 1200zł ze słuchawkami w prezencie. Ten telefon ma absolutnie wszystko, czego potrzebuje power user. Zależy, do czego Ci trzeba tela. Jeśli chcesz mieć kobyły, które znane są tylko z marki, to przebieraj w HTC i Samsungach - ja się na tym nie znam. Osobiście potrzebowałem telefonu muzycznego z technologią na miarę obecnego roku z wyższej półki i to właśnie otrzymałem. Minusem jest aparat, to Ci mogę od razu powiedzieć, ale z drugiej strony żaden tel nie przebije 5800 pod względem dźwięku zarówno ze słuchawek, jak i z głośników. Ekran to istna brzytwa, 3,2 cala, proporcje 16/9, 640x360, 16mln kolorów, niezawodne wifi, do tego A-GPS, obsługa 3.5G i masa innych bajerów.

Jak masz jakieś pytania odnośnie tego modelu to odpiszę.

—edit—

IPhone? Ta technologiczna pomyłka dalej jeszcze jest brana pod uwagę? 8)

Brałem również pod uwagę samego iPhone, ale jakoś nie koniecznie mi przydał do gustu ( jedyne co mi się podoba to bardzo dobry dotykowy ekran zresztą multi-touch), najbardziej do moich potrzeb pasowałby HTC HD2 ( inaczej Leo), tylko obawiam się o jego zaporową cenę. Z tych co wymieniliście to wg. mnie najlepszy HTC Touch Diamond II tylko czy bez rysika będę mógł komfortowo go osbługiwać?? I czy ma update do wersji WM 6.5?

Twoja wiedza jest mikroskopijna.

Powiedz mi w którym miejscu iPhone ma ową pomyłkę w swojej technologii. Bo jakoś ja i miliony ludzi na świecie tego nie widzimy.

Oświeć nas (a potem my oświecimy Ciebie czemu się mylisz)

A Twój post zalatuje tylko fanbojstwem :wink: Kieruj się dalej większością - przecież wiadome jest od dawna, że to, co ma masa ludzi, jest w istocie najlepsze 8)

Chętnie bym Ciebie oświecił, najlepiej za pomocą MMSa lub pliku PDF wysłanego przez BT, ale po co, skoro Ty i tak tego nie odbierzesz :smiley:

ja wysyłałem i odbierałem MMS (SwirlyMMS się chyba to zwało)

akurat tego nie sprawdzałem ale raczej jest przeglądarka

ja wysyłałem pliki na SE i Nokie z iPhone (iBluetooth)

twoja wiedza jest mikroskopijna :wink:

ale teraz mam dla ciebie questa, pokaż mi telefon z MultiTouch i żeby obsługa jego była tak przyjemna jak w iPhone (głównie chodzi o przeglądanie neta jak w safari ale jak będzie podobna przeglądarka zdjęć też będzie fajnie) i nie może być to nic ze stajni Apple :wink:

Wysyłać MMSy sie da od czasu wprowadzenia oprogramowania 3.0 (około pół roku temu).

Tak samo jest z PDF.

Bluetooth odblokuje za pomocą jednego programu

Widać masz nie tylko mikroskopijną wiedzę, ale tez jesteś mocno niedoinformowany

Kupiłem ten telefon zanim ktokolwiek w mieście go miał. Nie kierowałem się więc większością.

Miłego używania zmulastego Symbiana…

Do autora wątku:

iPhone ci się na pewno spodoba. Pójdź do salonu Ery i potrzymaj go w ręce. Wejdź na neta (Safari) i po prostu się pobaw!

To na serio sympatyczny telefon. Sam zobaczysz.

Fanboye iPhona.Co wam podoba się w iPhonie.Kup sobie Nokie 3310 i będziesz miał spokój.

Panowie skończmy rozmowę na temat iPhone, mam pytanie do HTC Touch Diamond II czy wygodnie się go obsługuje za pomocą palcy? I jest tam aktualizacja do WM 6.5? Jakie są ogólne wrażenia z użytkowania tego smartfonu.

nie fanboye tylko w porównaniu do ciebie trochę telefonów testowałem, nie miałem jako swój tylko telefonu z UIQ, android i s80 (no i s90 ale mało kto go miał :stuck_out_tongue: ) i wpadłem na to że iPhone OS jest najlepszym systemem na telefony (w porównaniu do WM czy s60 jest bardzo szybki no i jeszcze multitouch… obsługi się uczyć nie trzeba bo wszystko jest proste i można sporo w nim zrobić)

@Klopas, @mr.evil

Patrzcie, a ja w 2007 roku kupiłem sobie za 350zł Nokię 3110c i MMS czy BT miałem w standardzie. A wtedy soft w IPhone dopiero raczkował - co z tego, że miał MT czy super przeglądarkę (sprawa dyskusyjna), skoro nie oferował podstaw (kopiuj/wklej, klawiatura landscape, video czy 3.5G) za zaporową cenę? Konia obchodzi, że teraz jest nieco lepiej w wersji 3GS. Ktoś mi zwróci kasę za zabawkę i da nowszą wersję tela?

Korzystałeś kiedyś z Series60v5 (5800, N97), że tak piszesz?

Ale oczywiście, Wy wiecie na 100%, że ja się nie znam i w ogóle nigdy IPhone w ręce nie miałem. Koniec OT.

Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi na pytania o Touch Diamond II? Czy wygodnie się go obsługuje za pomocą palcy? I jest tam aktualizacja do WM 6.5? Jakie są ogólne wrażenia z użytkowania tego smartfonu.

powinno być “palców”

Najlepiej pójdź do sklepu i pobaw się nim

Jak nie będzie akurat tego telefonu to pooglądaj jakiś inny z Windows Mobile z dużym ekranem

WM nie należy do systemów przyjaznych dotykowi palców. Trochę sytuację poprawia interfejs Touch Flo, ale nie powiem, żeby to pomagało w “głębszych” zakamarkach interfejsu.