Telefon do 1500

(Fisherman13) #1

Od pewnego czasu poszukuję telefonu do 1500 ( choć jeżeli szczególnie coś mi się spodoba można tę kwotę przekroczyć) (smartfonu), który by miał

• duży dotykowy ekran ( tylko taki, który obejdzie się obsługą rysika)

• przyzwoity aparat

• Wi-Fi

• nie koniecznie musi być klawiatura QWERTY

Co do samej firmy nie mam jakiś szczególnych upodobań, ma to być po prostu dobry telefon, który będzie mi dobrze służył :wink:

(klopas) #2

iPhone spełnia twoje wymagania, telefony z WM nie są jakieś czułe na palce :stuck_out_tongue: QWERTY dotykowa w iPhone jest bardzo wygodna, nie mylą się klawisze nawet w tramwaju czy samochodzie (przy UIQ czy WM nie daje rady pisać na dotykowej, standardowej klawiaturce chodząc :stuck_out_tongue: )

do 1500zł masz nówkę iPhone 3G 8GB

(Wiktor 1996 96) #3

Co wy się ludzie uparliście iPhona.Te mają ogromne ekrany http://allegro.pl/item763677096_nowy_ht ... erkom.html

http://allegro.pl/item786304614_smartph ... kazja.html

http://allegro.pl/item767009432_htc_mag ... ratis.html

http://allegro.pl/item765317175_htc_her ... _w_wa.html

(klopas) #4

a coś ty się uparł na HTC i fony z WM?

miałeś takie telefony? miałeś iPhone? no właśnie... obsługa iPhone palcem to przyjemność a przy fonach z WM jak masz obcięte paznokcie to bida :stuck_out_tongue: a z resztą iPhone ma 3.5 cala a to co podałeś to mają po 3.2cala :stuck_out_tongue: a z resztą android jest do bani, a wm muli

(Tomasz Zielony254) #5

iPhonowe 3,5" to idealny kompromis pomiędzy wielkością ekranu a wymiarami samego urządzenia

4" to już cegła a 3" to trochę za mało

Oczywiście jakość ekranu iP stoi na najwyższym poziomie, ekran reaguje idealnie i ma śwetne kolory

Jeśli chcesz WM to Touch Diamond

Z Androida polecę HTC Magic

(Agntx) #6

Mi jest się trudno wypowiadać, bo mam Nokię 5800 kupioną tuż po Polskiej premierze i wtedy ten tel kosztował 1600zł, obecnie ze sklepu Nokii ma się go za 1200zł ze słuchawkami w prezencie. Ten telefon ma absolutnie wszystko, czego potrzebuje power user. Zależy, do czego Ci trzeba tela. Jeśli chcesz mieć kobyły, które znane są tylko z marki, to przebieraj w HTC i Samsungach - ja się na tym nie znam. Osobiście potrzebowałem telefonu muzycznego z technologią na miarę obecnego roku z wyższej półki i to właśnie otrzymałem. Minusem jest aparat, to Ci mogę od razu powiedzieć, ale z drugiej strony żaden tel nie przebije 5800 pod względem dźwięku zarówno ze słuchawek, jak i z głośników. Ekran to istna brzytwa, 3,2 cala, proporcje 16/9, 640x360, 16mln kolorów, niezawodne wifi, do tego A-GPS, obsługa 3.5G i masa innych bajerów.

Jak masz jakieś pytania odnośnie tego modelu to odpiszę.

---edit---

IPhone? Ta technologiczna pomyłka dalej jeszcze jest brana pod uwagę? 8)

(Fisherman13) #7

Brałem również pod uwagę samego iPhone, ale jakoś nie koniecznie mi przydał do gustu ( jedyne co mi się podoba to bardzo dobry dotykowy ekran zresztą multi-touch), najbardziej do moich potrzeb pasowałby HTC HD2 ( inaczej Leo), tylko obawiam się o jego zaporową cenę. Z tych co wymieniliście to wg. mnie najlepszy HTC Touch Diamond II tylko czy bez rysika będę mógł komfortowo go osbługiwać?? I czy ma update do wersji WM 6.5?

(Tomasz Zielony254) #8

Twoja wiedza jest mikroskopijna.

Powiedz mi w którym miejscu iPhone ma ową pomyłkę w swojej technologii. Bo jakoś ja i miliony ludzi na świecie tego nie widzimy.

Oświeć nas (a potem my oświecimy Ciebie czemu się mylisz)

(Agntx) #9

A Twój post zalatuje tylko fanbojstwem :wink: Kieruj się dalej większością - przecież wiadome jest od dawna, że to, co ma masa ludzi, jest w istocie najlepsze 8)

Chętnie bym Ciebie oświecił, najlepiej za pomocą MMSa lub pliku PDF wysłanego przez BT, ale po co, skoro Ty i tak tego nie odbierzesz :smiley:

(klopas) #10

ja wysyłałem i odbierałem MMS (SwirlyMMS się chyba to zwało)

akurat tego nie sprawdzałem ale raczej jest przeglądarka

ja wysyłałem pliki na SE i Nokie z iPhone (iBluetooth)

twoja wiedza jest mikroskopijna :wink:

ale teraz mam dla ciebie questa, pokaż mi telefon z MultiTouch i żeby obsługa jego była tak przyjemna jak w iPhone (głównie chodzi o przeglądanie neta jak w safari ale jak będzie podobna przeglądarka zdjęć też będzie fajnie) i nie może być to nic ze stajni Apple :wink:

(Tomasz Zielony254) #11

Wysyłać MMSy sie da od czasu wprowadzenia oprogramowania 3.0 (około pół roku temu).

Tak samo jest z PDF.

Bluetooth odblokuje za pomocą jednego programu

Widać masz nie tylko mikroskopijną wiedzę, ale tez jesteś mocno niedoinformowany

Kupiłem ten telefon zanim ktokolwiek w mieście go miał. Nie kierowałem się więc większością.

Miłego używania zmulastego Symbiana...

Do autora wątku:

iPhone ci się na pewno spodoba. Pójdź do salonu Ery i potrzymaj go w ręce. Wejdź na neta (Safari) i po prostu się pobaw!

To na serio sympatyczny telefon. Sam zobaczysz.

(Wiktor 1996 96) #12

Fanboye iPhona.Co wam podoba się w iPhonie.Kup sobie Nokie 3310 i będziesz miał spokój.

(Fisherman13) #13

Panowie skończmy rozmowę na temat iPhone, mam pytanie do HTC Touch Diamond II czy wygodnie się go obsługuje za pomocą palcy? I jest tam aktualizacja do WM 6.5? Jakie są ogólne wrażenia z użytkowania tego smartfonu.

(klopas) #14

nie fanboye tylko w porównaniu do ciebie trochę telefonów testowałem, nie miałem jako swój tylko telefonu z UIQ, android i s80 (no i s90 ale mało kto go miał :stuck_out_tongue: ) i wpadłem na to że iPhone OS jest najlepszym systemem na telefony (w porównaniu do WM czy s60 jest bardzo szybki no i jeszcze multitouch... obsługi się uczyć nie trzeba bo wszystko jest proste i można sporo w nim zrobić)

(Agntx) #15

@Klopas, @mr.evil

Patrzcie, a ja w 2007 roku kupiłem sobie za 350zł Nokię 3110c i MMS czy BT miałem w standardzie. A wtedy soft w IPhone dopiero raczkował - co z tego, że miał MT czy super przeglądarkę (sprawa dyskusyjna), skoro nie oferował podstaw (kopiuj/wklej, klawiatura landscape, video czy 3.5G) za zaporową cenę? Konia obchodzi, że teraz jest nieco lepiej w wersji 3GS. Ktoś mi zwróci kasę za zabawkę i da nowszą wersję tela?

Korzystałeś kiedyś z Series60v5 (5800, N97), że tak piszesz?

Ale oczywiście, Wy wiecie na 100%, że ja się nie znam i w ogóle nigdy IPhone w ręce nie miałem. Koniec OT.

(Fisherman13) #16

Czy ktoś może mi udzielić odpowiedzi na pytania o Touch Diamond II? Czy wygodnie się go obsługuje za pomocą palcy? I jest tam aktualizacja do WM 6.5? Jakie są ogólne wrażenia z użytkowania tego smartfonu.

(Tomasz Zielony254) #17

powinno być "palców"

Najlepiej pójdź do sklepu i pobaw się nim

Jak nie będzie akurat tego telefonu to pooglądaj jakiś inny z Windows Mobile z dużym ekranem

WM nie należy do systemów przyjaznych dotykowi palców. Trochę sytuację poprawia interfejs Touch Flo, ale nie powiem, żeby to pomagało w "głębszych" zakamarkach interfejsu.