Telefon do 300zł

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem smartfona do 300zł , moim typem jest Samsung I5700 czy to dobry wybór ?

Posiada w miarę szybki procesor , całkiem niezłe wsparcie(samodrioid tip) dobry aparat nie jest mi potrzebny . Zależy mi na systemie android,

Czy w tej cenie jest ewentualnie coś ciekawszego ?

Dziękuję i pozdrawiam.

Z tego, co mi wiadomo android lubi łączyć się z Internetem. Jeżeli więc nie miałbyś jakieś ciekawej oferty, to na twoim miejscu wybrałbym telefon bez WAP, np. LG Me :smiley:

Android lubi łączyć się z internetem,ale można to zablokować instalując program APNdroid.

Jeszcze niedawno był to wybór fatalny - mam ten telefon.

Od jakichś 2 miesięcy, chyba, dostępny jest ROM polskiego studenta o nicku tom3q.

Jego własny kernel, wszystko oczyszczone z syfu Samsunga. Dzięki temu na Spicy Cyanogenmod 7.1 działa lepiej niż na Galaxy Ace.

W moim odczuciu po prostu super płynnie.

Co jakiś czas aktualizuje on swój ROM i wnosi jakieś poprawki. Na ten moment nie działają sensors (accelometer, etc.) i aparat.

Ale płynność jest doskonała, zwłaszcza z LauncherPro.

Ze Spicą możesz cieszyć się najnowszym Androidem - ROM Tomka jest oparty na 2.3.7 Gingerbread.

Ja na Twoim miejscu wybrałbym Lg GT540. Też jest Android 2.3.7 chodzący bardzo płynnie. Procek idzie spokojnie podkręcić do 825 Mhz i gry 3d jak i 2d chodzą lepiej niż na i5700. Ekran co prawda oporowy, ale o bardzo dużej czułości, i w zime nie bd musiał ściągać rękawiczek, żeby go używać.

Nawet fabryczny sott w GT540 jest ok - z tym żę spotykałem się z 1.6 i 2.1. Sam gdy szukałem telefonu do ok 400zł chciałem kupić taki lub jakąś Xperię X8, ale wybór padł na Samsung i5800, może do 300zł coś trafisz i to na gwarancji.

Nie jest to żadna rewelacja, nie jest superszybki i super płynny, ani rewelacyjnie wykonany, do gier normalnych się nadaje, z 3D jest gorzej. Jest oficjalny A2.2 do tego modelu. Z wad to ma wadę GPS, który wolniej niż w innych telefonach wygrywa tzw. fixa. Jest nowszy od i5700, Xperia chyba też. GT540 jest najstarszy z ww. trójki, ale to nie znaczy że najgorszy.

Na i5700 z ROMem Tomka Android działa najlepiej ze wszystkich z tej półki cenowej.

Do gier 3D narazie się nie nadaje (sterownik do GPU jeszcze nieskończony).

Dziękuję za pomoc , jestem przekonany do tego samsunga , mam nadzieje że to będzie dobry wybór.

Jeżeli nie bd grał w gry 3d to jak najbardziej :slight_smile: