Telefon do 400 zł, max. 450 zł

Potrzebuję wybrać telefon w cenie do 400 zł, maksimum to 450 zł. Oczywiście im taniej tym lepiej :slight_smile: Telefon ma być nowy. Dobrze, żeby na pokładzie miał Androida, ale jeśli będzie coś ciekawego z innym systemem, też może być. Telefon będzie używany do Internetu, dzwonienia, wysyłania SMS-ów, od czasu do czasu przyda też się zrobić jakieś zdjęcie. Niezbędne jest więc 802.11, przyda się też 3G - tym bardziej, że ze wszystkich sieci najlepszy zasięg u mnie w domu ma właśnie Play w 3G. Przydałaby się też funkcja latarki, ale chyba nic z tej półki cenowej jej nie posiada. Jak wiadomo, w telefonach tego typu kiepsko jest z czasem pracy na baterii, a więc dobrze by był on jak najdłuższy. Poza tym liczy się stabilność. Jeśli chodzi o modowanie, nie mam nic przeciwko. Nie będę na nim grać w gry ani słuchać muzyki.

Zainteresowały mnie:

  • LG GT540

  • SE Xperia X8

  • Samsung Galaxy Mini

  • Samsung Galaxy Young

Którego z nich najlepiej wybrać? Jest jeszcze coś wartego uwagi? Promocja na ZTE Blade/RBM One (był po 300 zł z wysyłką) już się skończyła, teraz najtańsza oferta na Allegro to 475 zł. Poza tym niezbyt podoba mi się w RBM One wielkie logo operatora z tyłu obudowy i kolorystyka.

Teraz mam SE K800i, tak więc będzie to mój pierwszy dotykowiec.

LG i SE bym odrzucił - to są trochę starsze telefony choć dobre. Standardowo chyba ze starym Androidem 1.6 z możliwość aktualizacji do minimum 2.1.

Te 2 galaxy są dość podobne, Young ma chyba trochę mniejszy wyświetlacz, ale standardowo nowszego Andka 2.3 i szybszy procesor. Reszta jest dość podobna. Osobiście widziałem tylko Galaxy Mini, ma trochę słabe kąty widzenia w porównaniu choćby ze starszym Galaxy 3, gdzie kąty widzenia są b.duże.

No właśnie z innych zobacz na Galaxy 3 czy są do 450 zł. Ma standardowo Androida 2.1 z możliwość aktualizacji do 2.2, ma taki sam procesor jak Galaxy Mini ale mniej RAMu (256 zamiast 384), G3 ma większy wyświetlacz (400x240 zamiast 320x240). Reszta jest dość podobna.

Jeśli chodzi o wersje systemu - podstawowe różnice pomiędzy Androidem 2.1 a nowszymi to taka że w wersji 2.1 nie masz możliwościowi instalowania programów na karcie SD, nie możesz zrobić na nim routera WiFi. 2.2 Chodzi szybciej od 2.1.

Witam. Może LG T500 ?? Internet, youtube, Google, Messenger, e mail. Ekran dotykowy w okolicach 3 cali http://allegro.pl/nowy-lg-t500-gwarancj … 60013.html

od 240 złoty. Sam mam, i jestem zadowolony. Najważniejsza jego zaleta, to taka, że szybko można się go nauczyć obsługiwać. Jest wręcz intuicyjny w obsłudze.

Nigdy nie byłem zainteresowany, jaki system w nim jest, ale bateria trzyma 4 dni, gdy jest cały czas włączony.

Nie wiem, jak dużo rozmawiasz, ale ja kilkanaście minut dziennie, do tego sporadycznie parę sms - ów wyślę w ciągu dnia. Napisałeś, że nie będziesz grać, ani słuchać muzyki.

Co Ty na taką propozycję ??

Ja wybrałbym X8. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ma lepszą rozdzielczość - 480x320 zamiast śmiesznego w dzisiejszych czasach 320x240 i resztę parametrów podobną. Oficjalnie owszem jest tylko 2.1 (śmiech na sali), ale bez problemu można wgrać 2.3 i X8 niczym nie odstaje od tych kiepskich Samsungów. Do tego kupując X8 poluj na wersję z ekranem Cypress (można mieć dual touch). Naprawdę nie warto pchać się w QVGA, bo to po prostu za mała rozdzielczość na Androida - sama obsługa jest niewygodna i obraz jest okropny (widoczne piksele).

Tak na marginesie - zobacz które telefony obsługują UMTS 900 - przydatne jeśli będziesz w zasięgu Play i innych sieci na częstotliwości 900 Mhz. i5800 to ma, Mini i Y prawdopodobnie też.

Nie wiem jak to jest w SE, ale w Samsungach żeby wgrać nieoficjalny OS trzeba kombinować Odinem (z nim pół biedy, bo o dziwo szybciej i pewniej to robi niż firmowy KIES) ale czasem czymś więcej, nie każdy użytkownik ma ochotę się w to bawić. Poza tym 128MB przestrzenie dla użytkownika to śmiech na sali - programy i tak swoje zajmują na telefonie, mimo że są na karcie SD.

Ogólnie jest ok, telefony z 3-3.2" łatwo się trzyma w ręku, a ekrany Samsunga są bardzo czułe (poza i5700). Łatwiej obsłużyć 3.2" 400x240 / 3.15" 320x240 aniżeli 3" 480x320.

Nie spotkałem się z lepszym obrazem na ekranach TFT niż w szajsungach - kolory o niebo lepsze od iPhone, piksele niestety widać przy 320x240 na 3.15", przy 400x240 na 3.2" mniej.

Łatwizna - najpierw SuperOneClick, potem custom recovery instalowane z SD i gotowe. Można flashować czym się chce.

No bez przesady. 3.8 nawet wygodnie się trzyma. Ja mam 4.3 i też jest dobrze. Dopiero 5.3 z Note to dla mnie za dużo.

Apps2SD (nie wbudowane we Froyo) i praktycznie wszystko idzie na kartę.

Nie idzie - odinstalowałem 4 programy na karcie SD a na telefonie pamieć wzrosła o ponad 10MB. Niestety coś zostawia w pamięci telefonu.

Bierz LG P500 i się nie zastanawiaj dobry telefon. Wydajny procesor i dużo RAMu.

No chyba że uda Ci się kupić Samsunga Galaxy Gio to wtedy będzie lepsze rozwiązanie. :smiley: