Telefon do 400 zł

Witam poszukuje jakiegoś telefonu (może byc używany) do 420 zł MAX !!

Pytam Was bo znalazłem fajnego SE x8, juz miałem go kupowac ale weszłem na internet na opinie i znalazłem wtedy HTC Wildfire, ZTE Blade, Samsung Omnia, LG p500,Samsung i7500 i jeszcze inne cuda aż sie sam pogubiłem w tym wszystkim.

Liczę na to że Wy mi rozjaśnicie drogę …:smiley:

CO tak naprawde jest mi potrzebne ???

Obsługa maila

Ekran (oczywiscie jak największy)

Pisze zawsze palcem rysików nie używam

WI -FI (nie musi miec jakiegoś zasięgu olbrzymiego), ważne żeby dobrze się surfowało po necie

Aparat minimum 3,2

Lubię sie pobawić tel, ale sprowadza się to do ściągania gier i czasem jakichś aplikacji

Fajnie by było jakby był GPS - ale nie jest to WYmóg

Bateria żeby trzymała ze 2 dni.

Jaki tel polecilibyście dla mnie ??

Niekoniecznie musi być dotykowy i niekoniecznie jeden z wymienionych tutaj. Jeśli jakiś już podajcie to prosze napiszcie dlaczego.

Od razu mówie że odpadają tel z symbianem gdyż mnie poprostu “drażnią”

niektóre Telefony który wyżej wymieniłem są poza moim zasięgiem ale jeśli jednoznacznie stwierdzicie że lepiej żebym dołozył kasy i je wybrał to może tak zrobie

Nieaktualizowany staroć. Nie warto.

Dobre wykonanie, rozdzielczość do kitu - 240x320. Jeśli telefon ma być do WWW to nie warto

Windows Mobile - OS na wymarciu, też kiepska rozdzielczość - 240x400, przyzwoity procesor. Mimo tego nie warto.

Jak na chińczyka bardzo przyzwoity sprzęt - parametry przeciętne, duży plus to ekran o rozdzielczości WVGA - 800x480. Ten sprzęt warty jest zainteresowania.

Jeśli telefon ma służyć do surfowania po internecie to odradzam urządzenia bez dotykowego ekranu.

Możesz jeszcze obejrzeć starsze HTC z Androidem - Magic, Hero (unikaj G1 - działa wolno przez małą ilość pamięci). SE X8 też nie jest zły, ale ma duży minus w postaci braku multitoucha.

z tego co słyszałem to jak sie zaktualizuje do androida 2.1 to moultitouch już jest ale moge sie mylić. Obejrzeje jeszcze tamte telefony

kolejna sprawa czy ten moultitouch to coś niebywale potrzebnego ??

a co sądzisz o samsungu omnia ??

Nie

Kup sobie ZTE, X8, albo swifta plus mają bardzo podobny hardware.

ZTE jest z nich najciekawszy, ze względu na ekran, ale żeby włączyć akcelerację sprzętową chyba trzeba mieć roota.

ciężko dostać w tej cenie a samsung omnia ??

X8 to niestety nie dotyczy. Nie ma i nie będzie - SE już olało tę serię i nie będzie już żadnej aktualizacji.

  1. Potrzebny do niektórych aplikacji/gier

  2. Znacznie wygodniejsze przybliżanie stron - to jasne że prosty gest jest wygodniejszy niż pukanie palcem w lupkę.

Ja już napisałem - wymierający OS, kiepski ekran o niskiej rozdzielczości - nie warto.

co wg ciebie powinienem wygrać ?? zte blade nie ma raczej szans wyhaczyć do 400 zł

Na przykład Samsung i5700 - tylko żeby był w pełni funkcjonalny i szybki trzeba trochę pokombinować.

HTC Magic - stary, ale powinien dać radę. Po wgraniu custom ROMu jeszcze lepszy.