Telefon do 400zł z ekranem 5', dobrym aparatem i możliwością roota

Witam serdecznie :)

Posiadam w tej chwili P9 Lite, jednak nie jestem do końca z niego zadowolony, głównie z powodu zacinania się i zwiech przy uruchamianiu aparatu/większych aplikacji. Poza tym nie da się w nim zrobić roota ani odblokować bootloadera co by mi się przydało (zwłaszcza root). Pomyślałem żeby go spieniężyć, dołożyć ze dwie stówki i kupić coś lepszego.

Telefon musi się charakteryzować porządnym wykonaniem (nie plastikowy), dobrym aparatem,
mieć przynajmniej 3GB RAM i działać bez zacinania/zawieszania się. Ekran maksymalnie 5’, w ostateczności 5,2’ ale nie więcej. Telefon musi mieć możliwość zrootowania i wgrania custom ROM . Nie gram na telefonie więc układ graficzny nie musi być bardzo wydajny. NFC i czytnik linii papilarnych nie są mi potrzebne. Tak jak pisałem będę wgrywał customa, dlatego kwestia oficjalnych aktualizacji
jest mi obojętna. Atutem będzie na pewno długo trzymająca bateria. Poza tym mile widziany fizyczny spust migawki .

W sumie to wszystko czego oczekuję od telefonu. Rozglądając się po Allegro/OLX wytypowałem sobie modele:

Samsung Galaxy S7, Sony Xperia Z3/Z5/X/XA1/XA2, Motorola Moto G5

Samsunga Galaxy miałem lata temu ale low-enda, Motoroli nigdy nie miałem. Miałem Xperie Z3c - telefon bezproblemowy (poza tym że padło wyjście jack). Natomiast o serii Z5 nie słyszałem zbyt pochlebnych opinii, ktoś ma/miał i może się wypowiedzieć?

Który z nich będzie najlepszy i którego wybrać?
Z góry dzięki za wszelkie rady i pomoc. Pozdrawiam

Odradzam Sony XA1 - fatalnie działający dotyk (w wielu opiniach o tym głośno).

1 polubienie

Xperia Z2/Z3 mimo, że wciąż są wydajne to jednak staruszki i w tej cenie da się zdobyć coś nowszego. Z5 z tego co wiem ma problemy z przegrzewaniem się dlatego bym ją ominął. Mój kolega ma Galaxy S7 i go sobie chwali. Motoroli nigdy nie miałem dlatego na jej temat się nie wypowiem. Jeśli nie lubisz androida to na Xperii X i XA2 możesz pobawić się SailfishOS. Do 400zł możesz spróbować zdobyć moją Xperie XZ1.

1 polubienie

Właśnie najbardziej przekonują mnie X/XZ1/XZ. Możesz się coś wypowiedzieć o XZ1 - są jakieś problemy z użytkowaniem/lagowanie?

Z wydajnością problemów nie mam. Jakość dźwięku i zdjęć też jest na plus. Bateria przy intensywnym użytkowaniu (youtube+hotspot+firefox) wystarcza mi na dzień. Mam jednak problem na custom romach. Otóż gdy włączę/uruchomię ponownie to muszę poczekać z ok.15min zanim telefon wykryje kartę sim. Na stocku gdy telefon stracił zasięg to bardzo lubił łączyć się z 3G zamiast LTE.

1 polubienie

Akurat to ostatnie mi nie przeszkadza, w telefonie mam przez większość czasu włączone 3G żeby bateria starczyła na dłużej :wink: Czy miałeś ogólnie problemy z zasięgiem? Pytam bo bywam często w miejscach gdzie zasięg telefonii jest słaby. I czy jest problem z Z5 czyli nagrzewanie?

Akurat zasięg jest ok. Napewno jest lepiej niż w Xperii Z2 i LG K10. Sam Z5 nigdy nie miałem ale widziałem, że na mgsm.pl i kilku innych stronach ludzie narzekają na przegrzewanie się.

1 polubienie

Chodziło mi o nagrzewanie się w XZ :slight_smile: Ale dzięki za pomoc i odpowiedzi.