Telefon do 500 zł

Witam!

Tym razem, szukam telefonu komórkowego tylko do rozmów i smsów.

Grunt, żeby bateria długo trzymała, obudowała była dość “masywna”, solidna i dobrze sprasowana.

Cena taką jaką podałem w tytule - do 500 zł maks. Wolałbym tej kwoty nie naginać, a czym mniej, tym lepiej.

W moje oko, wpadły jak na razie dwa modele Nokii.

Nokia 6300 - prosta, obudowa ze stali nierdzewnej (czyli solidna), służąca do powyższy moich wymagań.

i

Nokia 2710 z Nawigacją - oglądając filmiki na youtube, również zauważyłem, że jest prosta, obudowa już z plastiku, ale ponądź dobrze sprasowana - nie wiem ile w tym prawdy - plus do tego wszystkiego nawigacja. (nie wiem czy czasem od tego wkładanie w podstawek, telefon się z boku nie porysuje i nie wytrze)

O n6300 słyszałem, że bateria jest słaba, ponądź często na ekranie wyskakuje badpixele? (chociaż kolega miał takową nokię, i twierdził, że przy dużo rozmowach wytrzymywała mu 3-4 dni)

O n2710 słyszałem, że bateria jest przeciętna, obudowa trzeszczy, nie można nastawić więcej niż jednego budzika!

Proszę o pomoc, ale i również o wypisanie wad i zalet. Oba telefony w podobnej kwocie kosztują.

Który kupić?

Polecam Nokię 3720. Idealny telefon. Świetna bateria, wytrzymała obudowa. Nie znalazłem żadnych wad.

Co do Nokii 6300 to rzeczywiście posiada ona mało pojemną baterię (860 mAh). Przy słuchaniu muzyki czy grach bateria klepnie szybko.

Jeżeli chodzi o Nokie 2710 to nie licz na komfortowe korzystanie z nawigacji na tym modelu. Brak systemu operacyjnego nie pozwala na instalację nawigacji z prawdziwego zdarzenia. Będziesz zmuszony korzystać z oprogramowania Nokii, które pozostawia wiele do życzenia i w porównaniu z czołowymi producentami w tej branży wypada blado.

Jeśli telefon może być używany to proponuje spróbować wyhaczyć Nokię E63. Wlan, Symbian, pełna klawiatura QWERTY, przeglądarka z obsługą javy, i co najważniejsze pojemna bateria (1500 mAh). Niestety obudowa wykonana jest z plastiku. Z “metalowych” Nokii polecam E51.

I tak przy okazji. Jeżeli cenisz sobie nawigację w telefonie to znacznie lepszym rozwiązaniem jest dokupienie zewnętrznego modułu GPS na Bluetooth. Znacznie szybciej łapią sygnał niż te wbudowane w telefonach (oczywiście są wyjątki, ale nie za tą cenę)i nie gubią go przy byle okazji.

z mocnych baterii z tego co wiem ma Nokia E52…

Tu jest dosyć ciekawa… http://allegro.pl/item1197419987_czarna … ml#gallery

ja kiedyś miałem w posiadaniu nokie 6210 Navigator i powiem, że jeżeli chodzi o baterię

to była naprawdę długowieczna. A dzwoniłem,siedziałem w sieci, używałam nawigacji

ciągle. Wykupiłem sobie nawet miesięczny pakiet nawigacji w Orange, bo tak często potrzebowałem akutalizować mapy.

Jakby miał wybierać, teraz jakiś telefon, to zdecydował by się na model z nawigacją.

Nie wiem, jak sprawuje się w praktyce ta nokia 2710.

Ale jeżeli jest możliwość korzystania z nawigacji, to wybór dla mnie przynajmniej jest prosty.

Masz rację sam osobiście posiadam w/w telefon - jest wręcz pancerny, bateria ok. 3-4dni.

Nie może być, TY polecasz Nokie na Symbianie? :stuck_out_tongue:

No cóż…w kwestii baterii trzeba przyznać że działa długa…kwestia mułowatości to inna sprawa :stuck_out_tongue:

gruby7 a musi to być koniecznie Nokia? Może coś z Samsunga, SE?

Osobiście mam Avilę, bateria 1000 mAh po dobrym uformowaniu potrafi działać 2 tygodnie

Niestety kupiłem używaną i trzyma tydzień ale ja ciagle slucham muzy smsuje więc to dobry wynik. Naprawdę polecam

Sony Ericsson K550i- Niezła bateria, w miarę prosta komórka, sporo opcji, latarka. Również polecam.

No i wspomniana Nokia E51. Naprawdę długo trzyma (ja mam baterię Li-Ion podobno lepsza od litowo-polimerowej). Polecam najbardziej ze wszystkich

Jeśli niepotrzebne Ci są jakieś super extra hiper bajery to może jakiś prostszy telefon? Np. Nokia 1600