Telefon do 500 zł

(Reporter998) #1

Witam!

Tym razem, szukam telefonu komórkowego tylko do rozmów i smsów.

Grunt, żeby bateria długo trzymała, obudowała była dość "masywna", solidna i dobrze sprasowana.

Cena taką jaką podałem w tytule - do 500 zł maks. Wolałbym tej kwoty nie naginać, a czym mniej, tym lepiej.

W moje oko, wpadły jak na razie dwa modele Nokii.

Nokia 6300 - prosta, obudowa ze stali nierdzewnej (czyli solidna), służąca do powyższy moich wymagań.

i

Nokia 2710 z Nawigacją - oglądając filmiki na youtube, również zauważyłem, że jest prosta, obudowa już z plastiku, ale ponądź dobrze sprasowana - nie wiem ile w tym prawdy - plus do tego wszystkiego nawigacja. (nie wiem czy czasem od tego wkładanie w podstawek, telefon się z boku nie porysuje i nie wytrze)

O n6300 słyszałem, że bateria jest słaba, ponądź często na ekranie wyskakuje badpixele? (chociaż kolega miał takową nokię, i twierdził, że przy dużo rozmowach wytrzymywała mu 3-4 dni)

O n2710 słyszałem, że bateria jest przeciętna, obudowa trzeszczy, nie można nastawić więcej niż jednego budzika!

Proszę o pomoc, ale i również o wypisanie wad i zalet. Oba telefony w podobnej kwocie kosztują.

Który kupić?

(Miniu270582) #2

Polecam Nokię 3720. Idealny telefon. Świetna bateria, wytrzymała obudowa. Nie znalazłem żadnych wad.

(Bobej) #3

Co do Nokii 6300 to rzeczywiście posiada ona mało pojemną baterię (860 mAh). Przy słuchaniu muzyki czy grach bateria klepnie szybko.

Jeżeli chodzi o Nokie 2710 to nie licz na komfortowe korzystanie z nawigacji na tym modelu. Brak systemu operacyjnego nie pozwala na instalację nawigacji z prawdziwego zdarzenia. Będziesz zmuszony korzystać z oprogramowania Nokii, które pozostawia wiele do życzenia i w porównaniu z czołowymi producentami w tej branży wypada blado.

Jeśli telefon może być używany to proponuje spróbować wyhaczyć Nokię E63. Wlan, Symbian, pełna klawiatura QWERTY, przeglądarka z obsługą javy, i co najważniejsze pojemna bateria (1500 mAh). Niestety obudowa wykonana jest z plastiku. Z "metalowych" Nokii polecam E51.

I tak przy okazji. Jeżeli cenisz sobie nawigację w telefonie to znacznie lepszym rozwiązaniem jest dokupienie zewnętrznego modułu GPS na Bluetooth. Znacznie szybciej łapią sygnał niż te wbudowane w telefonach (oczywiście są wyjątki, ale nie za tą cenę)i nie gubią go przy byle okazji.

(system) #4

z mocnych baterii z tego co wiem ma Nokia E52..

Tu jest dosyć ciekawa... http://allegro.pl/item1197419987_czarna ... ml#gallery

(Djwok) #5

ja kiedyś miałem w posiadaniu nokie 6210 Navigator i powiem, że jeżeli chodzi o baterię

to była naprawdę długowieczna. A dzwoniłem,siedziałem w sieci, używałam nawigacji

ciągle. Wykupiłem sobie nawet miesięczny pakiet nawigacji w Orange, bo tak często potrzebowałem akutalizować mapy.

Jakby miał wybierać, teraz jakiś telefon, to zdecydował by się na model z nawigacją.

Nie wiem, jak sprawuje się w praktyce ta nokia 2710.

Ale jeżeli jest możliwość korzystania z nawigacji, to wybór dla mnie przynajmniej jest prosty.

(ArthurMot) #6

Masz rację sam osobiście posiadam w/w telefon - jest wręcz pancerny, bateria ok. 3-4dni.

Nie może być, TY polecasz Nokie na Symbianie? :stuck_out_tongue:

(system) #7

No cóż...w kwestii baterii trzeba przyznać że działa długa...kwestia mułowatości to inna sprawa :stuck_out_tongue:

(matekadamczak) #8

gruby7 a musi to być koniecznie Nokia? Może coś z Samsunga, SE?

Osobiście mam Avilę, bateria 1000 mAh po dobrym uformowaniu potrafi działać 2 tygodnie

Niestety kupiłem używaną i trzyma tydzień ale ja ciagle slucham muzy smsuje więc to dobry wynik. Naprawdę polecam

Sony Ericsson K550i- Niezła bateria, w miarę prosta komórka, sporo opcji, latarka. Również polecam.

No i wspomniana Nokia E51. Naprawdę długo trzyma (ja mam baterię Li-Ion podobno lepsza od litowo-polimerowej). Polecam najbardziej ze wszystkich

Jeśli niepotrzebne Ci są jakieś super extra hiper bajery to może jakiś prostszy telefon? Np. Nokia 1600