Telefon do 500 złotych z konkretnymi wymaganiami

Witam, poszukuję telefonu mieszczącego się do 500 złotych.

Od telefonu oczekuję:

-klawiatury qwerty

-dobrego czasu bez gniazdk

-musi posiadać wifi

-system operacyjny dowolny

-obsługi offica z możliwością edycji

-nie musi być dotykowy nawet fajnie jakby nie był

-dobrej jakości rozmów

-genialnego organizera najbardziej zależy mi na kalendarzu

-bdb jakość dźwięku

Z telefonu bardzo często słucham muzyki jakieś 3h dziennie. Leci także sporo smsów około 150 na dzień.

Potrzebuje czasami na szybko w locie zmienić coś w dokumencie Excela bądź Worda. W kalendarzu zapisuje sobie spotkania, różne terminy itp, oczekuję czegoś a’la Nokie na s60v3. Brałbym E52 gdyby nie jakość dźwięku i

Symbian - trup. Chce jakości takiej jaką oferował mi iPhone 3g za dobrych czasów.

Czy Blackberry:

-8900, 8520, 9700 spokojnie spełniają te wymagania?

To moje typy, czekam na wasze.

Pozdrawiam

To już takiej jakości nie ma w smartach dziś. Producenci kierują się czymś innym niż melomani. Nie wiem jak z edycją dokumentów, ale słyszałem (od koleżanki maniaczki smsów) że w tym telefonie bateria długo trzyma i jest klawiatura wysuwana http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/gts5330/. Tak poza tym to nigdy nie miałem BB, a więc nie wiem czy sprosta wymaganiom.

Funkcje biznesowe tego telefonu są słabe.

Niestety nie za bardzo by mi się przydał.

No ja niestety jestem wybredny i musze mieć dobrą jakość dźwięku :wink:

E52 jest całkiem porządna i na słuchawkach ma bardzo dobry dźwięk. Podobnie sprawa wygląda z E71 i E72 - naprawdę mają wszystkie funkcje, których oczekujesz i są telefonami biznesowymi pełną gębą.

Nie rozumiem tylko ludzi, którzy mówią, że Symbian to trup, syf, czy “padaka” - dla mnie od lat jest to system najbardziej intuicyjny, mało wymagający od sprzętu i bez zbędnych wodotrysków.

A nie sądzisz, że lepiej byłoby wziąść np bb 8900.

Cena porównywalna do e52, świeższy system, EDGE wystarczy do twarzoksiążki i innych bzdet.

Bateria co prawda słabsza w blackberry, ale inne korzyści mówią za, choćby rozdz ekranu i funkcje multimedialne same w sobie. E52 nie gra tak różowo na słuchawkach w porównaniu do mojego starego 3G, bb podobno grają calkiem ładnie, nie wiem nie słyszałem.

Ja bym proponował LG GT540 wszystko ma tylko jedyny minus to bateria trzyma do 4 dni.

Niestety znowu problem malej ilości ramu, w tej cenie znajdę LG p500.

A co myślicie np o BB 8900?

Bardzo mnie przekonuje ten model, swoją drogą nie miałem nigdy bb.

lg gt540 swift, moze byc jeszcze pierszy android czyli htc dream(era g1) wyrwiesz za 200-300zl oba telefony

Sprzedałem Motorolę Milestonę dzisiaj właśnie. Android i 256 mb ram to porażka. Modowałem ją, wgrywałem romy, ale jednak nie ma mowy o multitaskingu, kernel nie wspiera swapa.

Co myślicie o noki N900, trochę dołożę i mogę ją mieć.

Sprawdzi się?

Pozdrawiam

Pewnie się nada, ale poczytaj sobie najpierw na jakimś forum Maemo o dostępności aplikacji i ewentualnych problemach. Na Symbiana jest dużo aplikacji - nie wiem, jak na Maemo.

Symbian niestety jest trupem, dobrze chodzi na n8, c7 i 500.

Ew. na czysto biznesowych e52/72, ale jakość dźwięku odpada.

Myślę, że jakoś maemo przeboleje, ma dobry multitasking i ładne multimedia więc nadrabia drobne wady.

Nie instaluje miliona aplikacji więć ilośc bd mi odpowiadać.

Miał ktoś doczynienia z tym telefonem?

Pozdrawiam

Nadal się nie zgodzę - nawet na poczciwej N70 Symbian chodził nienajgorzej, tylko trzeba było pamiętać o wychodzeniu z aplikacji, a nie trzymaniu kilkunastu “w tle”. Obecnie mam prywatnie N8, a jako służbowy E52 - wcześniej używałem N73, E51, E71 - również potrzebuję porządnego organizera, przeglądarki PDF i edytora plików MS Office i we wszystkich tych telefonach nie miałem z niczym najmniejszego problemu.

Najnowsze wersje Symbiana są bardzo obiecujące, ale niestety nowe kierownictwo Nokii będzie zastępować go Windowsem Phone. Symbian nie jest trupem - może się nim dopiero stać, jak Nokia za parę lat zakończy wsparcie dla niego i przestanie go aktualizować. Zbyt dużo ludzi go używa, żeby można było mówić o upadku tego systemu.

Ja mogę polecić BlackBerry 9700 Bold. Co prawda nie wiem, czy znajdziesz w godnym stanie do 5 stówek, ale naprawdę warto dopłacić.

Ma wszystko to, czego oczekujesz. Bardzo dobry organizer, możliwość synchronizacji z komputerem jest świetna. Oczywiście odczytuje i edytuje dokumenty MO. Jakość dźwięku na słuchawkach jest ekstra.

Co do baterii, mój wytrzymuje 3-4 dni przy około 150 smsach, dwóch godzinach rozmów i ciągłym podłączeniu do internetu (BIS).

W razie pytań, pisz, śmiało rozwieje wszelkie wątpliwości co do tego modelu.

Właśnie ten model też mnie przekonywał, tylko minialnie przekracza budżet.

Właściwie czym różni się od 8900 oprócz posiadania 3g i troszkę lepszej baterii.

Bo bd to moje pierwsze bb i nie wiem czy idea systemu mi się spodoba, a nie chce pieniędzy niepotrzebnie tracić:)

Powiem Ci, że nasz “pracowy” opiekun od telefonów z Plusa bardzo sobie chwali tego 8900, choć mnie on po prostu nie przekonuje - najlepiej, gdybyś w jakimś salonie lub komisie poprosił o możliwość wzięcia sprzętu do ręki na kilka minut, żeby sprawdzić, czy Ci odpowiada.

Chyba tak właśnie zrobię, a jeżeli idea bb mi się spodoba to kupie po czasie 9700.

A jeżeli nie to może pomyślę nad n900, choć troche ceglowaty ten telefon :stuck_out_tongue:

Dodane 01.11.2011 (Wt) 23:02

Co myślicie o e72?

Czas pracy na baterii zadowalający, podobno bardzo ładnie gra, lepiej od n95-2 która sama w sobie ładnie grała.

Oczywiście mówię o słuchawkach.

Funkcje biznesowe myślę git, a że okazyjna cena symbiana przeboleje - 450 zł.

A moze Galaxy Pro?

Czas pracy na baterii, i to zwykły android z niezbyt wygodną qwerty.

Nie przekonuje mnie jakoś ten telefon.

Pozdrawiam

Dodane 02.11.2011 (Śr) 17:20

Kupiłem e72, za 480 złotych z włącznie z wysyłką na gwarancji w bdb stanie.

Myślę, że się opłacało i nie zawiodę sie na tym telefonie?

Pozdrawiam

Nokia e5.