Telefon do 500zł

Witam, posiadam nokie e52 chciałbym zmienić na jakaś inna najlepiej nokie, ale nie wiem jaka. Poradzcie coś, mniej więcej mnie interesują bajery jak w e52. Nie musi być nowa. Z góry dzięki:-)

A może coś z androidem, system firmy google oferuje pokaźną bazę aplikacji i telefony w dość przystępnych cenach

za około 500zł (+/-100) powinieneś dostać np. LG GT540, Samsunga I5700, Samsunga I5800(galaxy 3), Sony Xperia X8.

Wadą telefonów z androidem jest niestety prądożerność, przy typowym wykorzystaniu (kilka smsów i telefonów dziennie) bateria wytrzymuje do 5dni. W przypadku zabawy z nawigacją, wifi, grami bateria rzadko kiedy wytrzyma dłużej niż 1 dzień

PS. Polecam zwłaszcza ten ostatni telefon. Qualcom msm7227@600MHz z GPU adreno + pojemnościowy ekran :wink:

no no fajny, a co do wytrzymałości u niego to jak? Bo mi pasuje wytrzymały żeby też był.

Ciężko mi powiedzieć, jak z wytrzymałością bo xperii x8 w rękach nie miałem. Za 500zł cudów nie możesz się spodziewać, ale powinno być całkiem nieźle.

Xperia X8 odpowiada pod względem hardware LG GT540, więc bez problemu pograsz w gry typu angry birds, i inne proste. Niektóre gry 3d nawet całkiem nieźle działają.

Sam korzystam z LG GT540 ale wydaje mi się że teraz nie ma sensu go polecać, skoro za jakieś 50zł więcej dostaniesz telefon z pojemnościowym ekranem.

Plusem Xperii jest dodatkowo bardzo fajna nakładka na pulpit, dla początkujących użytkowników androida w sam raz, a jak chcesz bardziej typowy pulpit to możesz pobierać z marketu tzw. launchery, do wyboru jest kilka aplikacji (Adwlauncher, LauncherPro, itd).

Wadą jest brak autofocusa, jak ktoś używa telefonu jako aparatu to może przeszkadzać :expressionless:

Poszukaj w google “Recenzja Xperia X8” któryś portal o tematyce telefonów powinien coś napisać o wytrzymałości :wink:

Ciekawym telefonem jest też Samsung I5800 (około 540zł)

Posiada androida 2.2 (Xperia, GT540, Samsung Spica posiadają tylko 2.1 oficjalnie). Wadami I5800 są: niska rozdzielczość ekranu, problemy z wydajnością aplikacji 3d. Zaletami są:

Multitouch, Interfejs Samsung TouchWiz, i oczywiście android 2.2