Telefon do 600zł/pomoc w wyborze;-)

witam,

Potrzebuje kupić telefon do 600zł, a co do funkcji, to chciałbym żeby miał:

*wifi

*gps(najlepiej darmowy, żeby dobrze wszystko smigało)

*aparat fot, to raczej dodatek

*Dobry odtwarzacz muzyczny

*System operacyjny

To chyba te najważniejsze funkcje, które chciałbym żeby miał ten telefon.

Zastanawiałem się nad tymi telefonami:

*SE Xperia x10 mini

*Samsung galaxy i5800

Jednak nie mogę się zdecydować, mile widziane podpowiedzi i propozycje innych telefonów, bo kiedyś się bawiłem z tym ale to było dawno a teraz już nie znam za bardzo tych nowych telefonów.

Z tego co widzę, to ceny za SE zaczynają się od 755 zł, a za Samsunga od 698zł (ceny według skapiec.pl) tak więc jak to do 600zł?

Wszystkie Twoje wymagania spełnia Nokia 5800 (może poza darmowym GPSem, bo ma on bodajże OVI maps, któy pobiera mapy z internetu, ale można zainstalować jakiś inny program). Jeśli zależy ci na dobrym dźwięku, to odradzam Samsunga - gra cicho i beznadziejnie. Myślałem, że to wina dołączonych słuchawek, ale po podpięciu moich Senheiserów CX300 dźwięk wciąż był beznadziejny. Ponadto nie ma wejścia słuchawkowego (trzeba korzystać z przejściówki).

Tak, oba te telefony wymienione wyżej są dostępne na allegro do 600zł.

Myslałem o nokii 5800, ale czy da się śmigać na gps darmowo?..To pytanie mnie nurtuje,bo jesli się da to jestem pewny i przekonany że to będzie telefon dla mnie;)

Jeżeli chodzi o niezawodną nawigacje w telefonie to nie ma zbytnio dużego wyboru i pozostają jedynie telefony z systemem windows mobile bo tylko na tym systemie działają dwie najbardziej niezawodne nawigacje czyli automapa i tomtom , są to nawigacje które posiadają 99% pokrycia z tym że na polskie skłaniam się ku automapie dlatego że posiada ona prawie 100% pokrycia polski w tym 99% adresów “pod drzwi”, jaki telefon , może coś z HTC ostatecznie jakiś samsung i oba powinny być na systemie WM. Inne nawigacje na symbiana czy androida są bardzo zawodne i nie są tak dokładne jak podane wyżej.Telefony z WM i GPS-em posiadają system wspomagania lokalizacji satelit QuickGPS , wystarczy raz na miesiąc łącze z internetem w tym również przez WiFi (darmowe) aby zaktualizować położenie satelit , aczkolwiek nie jest to konieczne bo do nawigowania można kozystać wyłacznie z odbiornika GPS , jeżeli się komuś spieszy ze złapaniem sygnału gps wtedy aktualizuje położenie przez QuickGPS (do 10 sekund powinien złapać ) bez aktualizaji z "zimnego startu załapie do około 3-5 minut. Pojawią się tu opinie że i na symbiana są dobre nawigacje i na androida i na “jabłuszko” ale nawet w 50% nie dorównują one Automapie , chociaż i na iphona pojawiają się i automapa i tomtom.

wiec jaki telefon byś mi polecil w przedziale cenowym podanym wyżej??

Może htc diamond , htc pro , lub coś ze samsunga omnia większe akrany , jednak jestem za HTC , osobiscie posiadam htc diamonda około 2 lata i jestem z niego zadowolony , zainstalowane nawigacje automapa i tomtom. Htc posiadają lepsze moduły GPS szybciej łapią fixa

Co do tego że HTC mają lepsze moduły GPS to się zgodzę…ale czy Diamond nie bedzie mułowaty?? bo wiem że ludzie narzekali na mułowatość tego smartphonu…Fajny jest napewno tylko jak jest z jego szybkością??

No jak na windowsa to wiadomo że nie jest to demon szybkości ale też nie jest to muł totalny idzie się przyzwyczaić zwłasza jak ktoś już wczesniej posiadał jakieś tele z systemem nawet symbian , napewno WM jest szybszy niż starszy system symbian w wersji 3 . Wszystkie telefony posiadające rozwinięte systemy czy to windows czy android czy symbian czy inne posiadają wady i zalety , w tej chwili najbardziej popularny to chyba android ale i tak jeszcze nie przegonił swoją popularnością symbiana czy windowsa mobilnego.

Ja wiem np. że w wersjach do 6.1 ten system nie był za szybki …ale w wersji 6.5 jest to system już naprawde bardzo dobry… I szybszy niż poprzednie wersje…

No tak, tylko że te HTC i Samsungi mają beznadziejny dźwięk i osobiście nie katowałbym się dźwiękami z tychże odtwarzaczy. Ja dalej trzymam się tego, że najlepszym wyborem będzie Nokia 5800 XpressMusic (nazwa adekwatna do jakości dźwięku). Faktycznie - Automapy na Symbiana nie ma, ale TomTom jak najbardziej jest dostępny.

no i wyrwałem nokie 5800 za 385zł w świetnym stanie;)

Mysle że to dobry wybór, to jest właśnie to czego oczekuję od komórki, dobra muzyka, symbian i gps;)

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi i opinie; )

Mają beznadziejne głośniczki , po podłączeniu słuchawek zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania (equalizer , odtwarzacz , słuchawki odpowiednie ) dzwięk jest idealny , tomtom na symbiana jest od 3 lat nie rozwijany i pokrycie dróg starych map wynosi jedynie 48%

i dopiero jak zgubisz się używając nawigacji przkonasz się jak działa nawigacja na symbiana , a zapłanie fixa z satelit bez udziału internetu stanie się wiecznością 10-20 minut lub wogóle niemożliwe.

No cóż już podjąłem decyzje.

Jak mi gps nie będzie działał odpowiednio, to kupię go osobno.

w końcu jak dużo można wymagać od telefonu?e ten gps mi wystarczy w zupełności do moich potrzeb;)

Na symbiana bardzo dobrą nawigacją jest Garmin. Miałem go na swojej N95 8gb i bardzo pozytywnie ją wspominam.

Co jak co, ale miałem do czynienia z Samsungiem Galaxy i z SE Xperia (trochę bardziej rozbudowany od x10 mini) i nie wmówisz mi, że to coś daje dźwięk dobrej jakości. A po podłączeniu dobrych słuchawek (jak podłączałem moje Sennheiser CX 300) wszystkie niedociągnięcia stają się jeszcze bardziej słyszalne.

to jaki polecacie programik do gpsa na nokie 5800 (darmowy oczywiście)?

Gamin, tom tom, czy może inny?

Dodane 07.12.2010 (Wt) 0:47

więc jednak zrezygnowałem z nokii 5800 na rzecz samsunga i900 omnia.

Po wgraniu do niego windowsa 6.5 będzie śmigać aż miło i myślę, że ten wybór będzie dobry.

Mam nadzieje, że gps mnie nie zawiedzie;)

Nawigacja mi łapie w parę sekund na 5800, tylko trzeba dobrze skonfigurować ustawienia. Gdybyś był zainteresowany to napiszę ci wszystkie ustawienia. A co do map to są one dokładniejsze niż w niejednej nawigacji samochodowej (ale przed E2012 jest tyle budowania dróg że trzeba często aktualizować).

P.S. Mapy i wskazówki drogowe też są za darmo, wystarczy ściągnąć na komputerze pakietem Nokia Ovi Suite i zgrać na telefon.