Telefon do ~600zł(z fizyczną klawiaturą)

hej

po blisko 6 latach użytkowania nokii e51 przyszedł czas jej wymiany. nie wiem niestety jaki telefon wybrac ponieważ chciałbym kupić telefon z fizyczną klawiaturą, a te niestety są ostatnio towarem deficytowym. wszędzie ten paskudny dotyk :frowning:

moje wymagania to praktycznie nokia e51 tylko z lepszym aparatem :slight_smile: telefonu używam głównie do dzwonienia i sms, do tego od czasu do czasu jakieś zdjęcie, słuchanie muzyki, internet. zależy mi na:

  • solidnym wykonaniu

  • dobrej baterii

  • wifi

  • dobrym aparacie

  • fajnie gdyby był gps, ale nie jest on konieczny

 

znajdzie się jakiś telefon spełniający moje wymagania czy raczej jestem skazany na telefon dotykowy?

Według mnie będzie pasował Samsung GT S5610. Klasyczny bar, większy wyświetlacz 2,4" do 2", aparat 5mpx do 2mpx, ale niestety nie ma gps i wifi. Za to cena w euro teraz jest 299 pln. Ogólnie to aktualnie ciężko o telefony z “normalną” klawiaturą.

 

Nie zgodzę się z tym.

To że jest ich mało nie oznacza że jest o nie ciężko :slight_smile: Na rynku jest wiele modeli - Nokii, Samsungów itp.

Warto zobaczyć takie modele jak np:

-Samsung B2710

-Nokia 206

-BlackBerry Curve 9320

-Alcatel 20.05

-Nokia Asha 302

-Nokia C5-00 5MP

itp

 

To może z klawiaturą QWERTY - Samsung Galaxy B5330 - korzystałem więc jest spoko (dotykowa z klawiaturą).

dzięki za odp. :slight_smile:

z powyższych propozycji najbardziej zainteresował mnie BlackBerry, poczekam jeszcze może ktoś jeszcze coś zaproponuje a jak nie to chyba na tego BlackBerry się zdecyduję :slight_smile:

Co do BB - nie zastanawiaj się. Jeżeli chodzi o obsługę, jakość itp - wg mnie za te pieniądze nic lepszego nie znajdziesz. Pamiętaj tylko, że decydując się na BB warto wykupić u operatora usługę BIS. Bez niej BB są takie trochę niepełnosprawne.

w takim razie nie ma co dłużej się zastanawiać, biorę BB :slight_smile:

dzięki za odp. :slight_smile:

Nie pisałem o BB, choć sam mam Bold 9700, bo myślalem, że potrzebujesz coś prostszego. Ale BB bardzo polecam, klawiatura qwerty jest super wygoda i bardzo dobrze wyprofilowana. Jakiś czas temu musiałem na dwa dni oddać BB i przesiadłem się na Nokię N73, to nie potrafiłem korzystać z klawiatury :slight_smile:

heh, w sumie to wystarczyła by i nokia 3310, ale od czasu do czasu przydaje się jednak to wifi, aparat, a i dla gps znajdzie się zastosowanie :slight_smile:

także chyba BB będzie najlepszym wyborem :slight_smile:

No, jeżynka jest dobrą alternatywą jeżeli nie chcesz się pchać w typowe dotykowe smartfony :wink: