Telefon do ~600zł(z fizyczną klawiaturą)

(rad_kk) #1

hej

po blisko 6 latach użytkowania nokii e51 przyszedł czas jej wymiany. nie wiem niestety jaki telefon wybrac ponieważ chciałbym kupić telefon z fizyczną klawiaturą, a te niestety są ostatnio towarem deficytowym. wszędzie ten paskudny dotyk :frowning:

moje wymagania to praktycznie nokia e51 tylko z lepszym aparatem :slight_smile: telefonu używam głównie do dzwonienia i sms, do tego od czasu do czasu jakieś zdjęcie, słuchanie muzyki, internet. zależy mi na:

• solidnym wykonaniu

• dobrej baterii

• wifi

• dobrym aparacie

• fajnie gdyby był gps, ale nie jest on konieczny

znajdzie się jakiś telefon spełniający moje wymagania czy raczej jestem skazany na telefon dotykowy?

(Merkuriusz1) #2

Według mnie będzie pasował Samsung GT S5610. Klasyczny bar, większy wyświetlacz 2,4" do 2", aparat 5mpx do 2mpx, ale niestety nie ma gps i wifi. Za to cena w euro teraz jest 299 pln. Ogólnie to aktualnie ciężko o telefony z "normalną" klawiaturą.

(lordjahu) #3

Nie zgodzę się z tym.

To że jest ich mało nie oznacza że jest o nie ciężko :slight_smile: Na rynku jest wiele modeli - Nokii, Samsungów itp.

Warto zobaczyć takie modele jak np:

-Samsung B2710

-Nokia 206

-BlackBerry Curve 9320

-Alcatel 20.05

-Nokia Asha 302

-Nokia C5-00 5MP

itp

To może z klawiaturą QWERTY - Samsung Galaxy B5330 - korzystałem więc jest spoko (dotykowa z klawiaturą).

(rad_kk) #4

dzięki za odp. :slight_smile:

z powyższych propozycji najbardziej zainteresował mnie BlackBerry, poczekam jeszcze może ktoś jeszcze coś zaproponuje a jak nie to chyba na tego BlackBerry się zdecyduję :slight_smile:

Co do BB - nie zastanawiaj się. Jeżeli chodzi o obsługę, jakość itp - wg mnie za te pieniądze nic lepszego nie znajdziesz. Pamiętaj tylko, że decydując się na BB warto wykupić u operatora usługę BIS. Bez niej BB są takie trochę niepełnosprawne.

(rad_kk) #6

w takim razie nie ma co dłużej się zastanawiać, biorę BB :slight_smile:

dzięki za odp. :slight_smile:

(Merkuriusz1) #7

Nie pisałem o BB, choć sam mam Bold 9700, bo myślalem, że potrzebujesz coś prostszego. Ale BB bardzo polecam, klawiatura qwerty jest super wygoda i bardzo dobrze wyprofilowana. Jakiś czas temu musiałem na dwa dni oddać BB i przesiadłem się na Nokię N73, to nie potrafiłem korzystać z klawiatury :slight_smile:

(rad_kk) #8

heh, w sumie to wystarczyła by i nokia 3310, ale od czasu do czasu przydaje się jednak to wifi, aparat, a i dla gps znajdzie się zastosowanie :slight_smile:

także chyba BB będzie najlepszym wyborem :slight_smile:

(Mati Majka) #9

No, jeżynka jest dobrą alternatywą jeżeli nie chcesz się pchać w typowe dotykowe smartfony :wink: