Telefon do 600zł z Wi-Fi

Witam:)

Moja Nokia 3310classic odmówiła posłuszeństwa :frowning: tak więc przykładam się do zakupu nowego telefonu. Kwota jaką dysponuję to 600zł może być trochę wiecej, chociaż wolałbym tej kwoty nie przekraczać.

Telefon nowy lub używany (Tylko żeby się nie rozlatywał :D). Oczekuję od niego przede wszystkim Wi-Fi. Fajnie gdyby posiadał możliwość obsługi plików .doc albo .pdf. Może być ekran dotykowy aczkolwiek nie jest to konieczne, ważne aby dało się wygodnie pisać tekst (sms, mail). Aparatu może nawet nie mieć :D, do zdjęć posiadam osobne urządzenie i niech tak zostanie. Nie obchodzi mnie marka (byleby nie jakaś chińska podróba). Mam nadzieję że moje wymagania nie są kosmiczne jak za tę cenę. Jeśli nadarzy się okazja to w ostateczności mogę “rozbić skarbonkę” i dołożyć do 1000zł.

Możecie mi coś polecić?

Myślałem o Samsungu Omnia i900 8GB, ma Windowsa wygląda na przyzwoity telefon.

Przeglądając allegro natknąłem się na telefony marki BlackBerry, może warto przyjrzeć się bliżej konkretnemu modelowi?

Pozdrawiam.

Może moja Toshiba TG01 za 699zł? Kurier za darmo.

Link: http://allegro.pl/toshiba-tg01-tg-01-id … 99220.html

Ja używam od 3 miesięcy właśnie tą Omnię, również w wersji 8GB. I jest naprawdę dobrym telefonem, nie gubi zasięgu, jest wydajny jak na telefon (można odpalić kilka programów, np. Opera, Gadu-Gadu i WMP i nie będzie mulił). Szczerze mogę polecić.

Znajomy ze szkoły ma Nokię 5800, opiera się na symbianie, również jest dobrym telefonem, ale mam z nim mało do czynienia, w każdym bądź razie nie narzeka na użytkowanie :stuck_out_tongue:

nokia e51 lub e52 różni się tym że jeden ma gps ale polecam ci e51 bo miałem i jedną i drugą i e52 się wieszała

Przecież E51 ma mały ekran… Co to za przyjemność siedzieć z lupą w łapie i przeglądać strony… Jak dla mnie wątpliwa. W porównaniu do Omni, która ma ekran z rozdzielczością 240x400 czy 5800 z rozdzielczością 640x360, to ta E51 się nie umywa nawet do nich.

Nokia 5800 nie wiem czy za 600 zł będzie w dobrym stanie, ale może 5530?

Aktualnie kieruję się ku Omnii albo Toshibie którą podał methyl. Ciągnie mnie możliwość instalacji różnorodnego oprogramowania. Czy ten Windows jest dobry w tych telefonach? Jak z oglądaniem filmów? Nie przycinają się?

Czy Windows 6.1 Pro jest dobry? Jest dobry, najczęściej można go znaleźć w telefonach HTC i w nowej Xperii, tylko nigdy nie wiedziałem jak wygląda kwestia bezpieczeństwa. Do odtwarzania filmów nawet na Symbianie służy m.in RealPlayer, więc nie sądzę, żeby były jakiekolwiek problemy. To też chyba zależy od rozszerzenia pliku.

Toshiba ma Windows 6.5 a nawet 6.5.5.

Filmy nawet 720p można oglądać bez problemów, nie ma mowy o przycinaniu, wyświetlacz ma piękne kolory.

Programów jest multum, dużo możliwości :slight_smile:

Toshiba zjada tą Omnię na śniadanie.

A czy ta Thosiba jest awaryjna? Jeśli jest tak dobra jak laptopy które produkują to biorę :smiley: Rozumiem iż jeśli obydwa telefony Omnia i Toshiba mają ten sam system to oprogramowanie również jest kompatybilne?

Tak. Na Omni również jest bardzo dobra jakość filmów. Oczywiście zależy też od jakości samego filmu, czy masz TS czy DVDRIP :stuck_out_tongue:

Ja bym brał tą tośkę zdecydowanie…tam masz już mocniejszy ten procek zdecydowanie no i lepszy bo ten w Omnii jedynce jest toporny strasznie…

Ta tośka ma tą wadę że odkeja się od niej digitizer z tym że nie w każdym egzemplarzu może to występować… !!

Ogólnie dosyć przejmne urządzenie tym bardziej że porównują je nawet do HD2!!

http://pdaclub.pl/forum/leo/htc-hd2-vs- … orownanie-)/

Technicznie jest to HD2 bez multitoucha i z 256 zamiast 512 ram. Reszta to samo, wyświetlacz nawet lepszy.

Słabe punkty to aparat, brak radia fm i wspomnianego multitoucha.