Telefon do 700 zł?

Cześć, jaki telefon we wspomnianym budżecie byście polecili? Czy Nokia 5.3 będzie dobrym wyborem? Poza brakiem UFS wydaje się być dobrą opcją. Tylko czy właśnie z czasem nie odczuję spadku wydajności spowodowanej brakiem tego standardu przesyłu danych?
Jakieś inne opcje? Moto G8 Power jest warte uwagi?

A na czym Ci zależy?
Wielozadaniowości? Dobrym aparacie? Dobrym odsłuchu muzyki? Wytrzymałości konstrukcji? Wsparcia posrpzedażowego?

Zapomniałem najważniejszego dodać :man_facepalming:

Przede wszystkim wielozadaniowość. Zestaw nawigacja+Yanosik+Spotify potrafi strasznie zmulić niejeden telefon i chciałbym, żeby nowy sprzęt potrafił sobie sprawnie radzić z większym obciążeniem.
Zależy też mi na solidnej baterii, ekranie i aparacie. Oglądałem w sklepie wspomnianą Nokię i zarówno jej ekran jak i aparat są dla mnie wystarczające.
Zaletą też będzie czysty Android.

Zdaję sobie sprawę, że cudów nie będzie, bo to jednak tylko 700 złotych, ale myślę że coś sensownego można znaleźć w tych pieniądzach? :smiley:

POCO X3, jest trochę droższy (+149zł), ale lepszy.

Ciekawa opcja, dzięki!

Jest jeszcze Realme 7, też chyba 700-750.

Myślałem o tym modelu, tylko czy MediaTek G95 nie jest słabszy od Snapdragona 665?

Generalnie MTK nie jest zły, ale jeżeli chodzi o wsparcie to Snapdragon ma lepsze. Więc pod względem aktualizacji jest lepiej.
Nawet po okresie wsparcia instalujesz custom ROM i dalej masz aktualizacje.
Ja na moim Mi5 Pro zaczynałem na Androidzie 6 dostał aktualizację do Androida 8 i zatrzymał się na poprawkach z października 2018. Obecnie mam LineageOS i niedawno dostałem Androida 11 (5-letnie urządzenie, poprawki z 5 marca 2021), wiec pod tym względem Snapdragony są super.

Racja, Snapdragony mają lepsze wsparcie. Myślałem jednak, że MediaTek wyraźnie odstaje względem 665.