Telefon do 700zł (max 750zł) z dobrymi podzespołami, aparatem oraz baterią

Witam,

tak jak w temacie poszukuję telefonu z dobrymi “bebechami”, aparatem jak i baterią.

Interesują mnie głównie modele które mają wsparcie na XDA, bo po 2-uch latach zawsze można wgrać nowszego androida (czy tam po roku).

Obecnie zastanawiam się nad Xiaomi Redmi 3 za 700zł z sklepu (mam go dość blisko od siebie, jakieś 20km)  

http://accessories4you.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-3-2GB-RAM-16GB-ROM-LTE/153

Nie interesują mnie zbędne baiery typu czytnik lini papilarnych.

 

Od telefonu oczekuje minimum:

*2GB Ramu

*16GB pamięci wbudowanej

*Dobrego aparatu (nie gorszego niż HTC Diamond 2, Huawei G510)

*Dobrej baterii (minimum 2 dni użytkowania, czyli u mnie: 1h wifi na chrome, wifi ogólnie włączone cały czas/pakiet danych, facebook messenger, w gry nie gram)

*Gwarancji 24 miesięcznej 

*Dobrej wydajności

*Dobrego stosunku cena/jakość

*I oczywiście żeby był na androidzie :slight_smile:

Telefon ok. sam posiadam. Na początku trzeba trochę pobawić się z systemem, bo nie wszystko działa tak jak powinno (może to kwestia ROMu, nie wiem). Na pewno będziesz musiał wgrać inny ROM niż to z czym dostaniesz, bo najczęściej jest to ROM z chińskim syfem. Chcąc wgrać coś innego niż oryginalne oprogramowanie, będziesz musiał odblokować bootloader.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego chcesz płacić 700 zł za coś, co gdzie indziej bez problemu dostaniesz poniżej 600 zł.

Bo mam pewną gwarancję na 24 miesiące i serwis na miejscu. Ostatnio znajomy kupił tam Redmi 3 PRO i dostał hartowane szkło, etui i MiKey’a za free. Wiem że telefon można kupić za około 580zł (w przybliżeniu) ale tutaj nie ma problemu, serwis wgrywa soft z pełnym językiem polskim.

Bootloader będe i tak odblokowywał ale póki co nie widzę jakiegoś lepszego zamiennika dla obecnej wersji oprogramowania :)

 

Powiedz mi czy do odblokowania bootloadera trzeba wgrywać oryginalny chiński dev rom czy wystarczy rom na rynek europejski ?

 … nie wiem , może to tylko ja tak mam , ale osobiście za tą kwotę   (albo i mniejszą)  kupił bym coś z czym się nie trzeba bawić i majsterkować przy żadnych ROMach tylko od razu działa i to stabilnie i wydajnie  …   nie mówię , że  xiaoMi to nieciekawa marka  (kilka ich produktów mnie się podoba) , ale to wciąż nie to samo co uznani producenci tworzący produkty z pełną wersją menu na europejskie rynki bez konieczności majsterkowania zaraz po zakupie i do tego z dobrym renomowanym europejskim serwisem gwarancyjnym , ale jak ktoś lubi “majsterkować” przy smartfonie , to czemu nie …