Telefon do 700zł

Witam, właśnie sprzedałem swoją N73 i teraz trzeba kupić coś innego. Szukam telefonu z aparatem,mp3 i wi-fi. Kaski uzbierałem 700zł, oferty chciałbym, żeby były z allegro. Co ciekawego mi polecacie??

http://allegro.pl/item475623281_nowe_so … locka.html zobacz na ten (nie ma wifi)

Nie wiem kolego. Miałeś N73 więc naprawdę ciężko będzie znaleźć coś, co pokona ten telefon. A tak szczerze mówiąc to w Nkach Nokii nie znajdziesz zupełnie nic przełomowego. Możesz jedynie kierować się designem obudowy czy jej typem. Dla mnie np. taki GPS w fonach to wciąż zabawka dla gimnazjum, nie mówiąc o aparacie - 5Mpix gorszy od poczciwego 2Mpix.

Sam kierowałbym się muzyką: playerem muzycznym, prockiem dźwięku, wyjściem audio mini-jack, wyjściem USB no i wi-fi. Symbian to raczej minus, choć w nowych Nkach nie jest tak źle. Dlatego sam stawiam na N81 - dla mnie piękna rzecz, zero minusów (no chyba że za minus uznamy brak wbudowanego GPSa, ale to raczej śmiech na sali), rewelacyjny dźwięk (procesor AIC33), głośniki stereo, obsługa NGage 2.0, wi-fi, HDSPA, 3G, dotykowy navi-key, najnowszy procesor do obsługi nowego Symbiana (nowszy jest tylko w N96) i wszystkie funkcje 2.5G. Obudowa slider. Jest też w wersji 8GB (ale za ok. 1000zł) i na tą właśnie ostrzę sobie zęby.

Zaś K850i nie polecam - staaaary i przeciętny.

Agntx , N96 ma słaby procek bo tylko 220MHz gdy N95 ma Dual CPU 360MHz z hakiem :slight_smile:

a z resztą ma słaby aparat (N81) bo nawet nie dali auto fokusa czyli foto jakby od N70 :stuck_out_tongue:

no i ślizga się w ręcę i ma za twarde klawisze do grania (te na górze, po 30min bolą kciuki :stuck_out_tongue: )

no i N81 ma słabszy procek niż N95 ale muza jest lepsza niż w N95 (N95 ma muzykę na poziomie N73 czyli żadna rewelka :stuck_out_tongue: )

no i N95 ma akcelerator graficzny 3D gdy N81 go nie ma :stuck_out_tongue: no i już bardziej mi się podoba N95 niż N81 bo N81 jest zbyt… “cukierkowata” :slight_smile:

O, z tym prockiem to nie miałem pojęcia - lepszy teoretycznie fon ma dwukrotnie słabszy procesor?

Zaś jeśli chodzi o resztę wymienionych przez Ciebie “minusów” N81 to zapominasz, że N95 jest droższa dwukrotnie od opisywanego przeze mnie modelu. Więc chyba nie oczekujesz cudów? :wink: Ciekawe po co Ci lepszy aparat, jeśli nawet w najlepszych Nkach nigdy nie dorównają one choćby absolutnie low-endowym i tanim kompaktom. Aparat w telefonie to tylko dodatek i nie widzę, by coś się miało w tej kwestii zmienić :wink:

Ja też oczywiście mogę pojechać po N95, bo wg. mnie zupełnie nie zasługuje wydania takiej kasy. A, tak jak napisałem, priorytetem jest dla mnie dźwięk i wszechstronność, a w tej cenie N81 nic nie pobije (chyba :stuck_out_tongue: ), nawet osławiona N95. Wygląd zaś to kwestia gustu - mi slider odpowiada.

PS. A jakie zastosowanie ma ten “świetny” akcelerator 3D w życiu codziennym? :stuck_out_tongue:

ale AF mogli by dodać

a z resztą, N95 są od 700zł :wink:

a N95 to nie slider :lol:

N81 jest następcą starego N-Gage… a nawet nie ma akceleratora :stuck_out_tongue: gry chodzą gorzej i w ogóle :stuck_out_tongue:

a z resztą słyszałeś o porcie Quake 2 na symbiany? gra zajmuje 300mb i niczym się nie różni od wersji na PC (bo to to samo :stuck_out_tongue: )

3D to taki fajny bajer :wink: albo czujnik ruchów :slight_smile:

Mogliby, ale nie dodali, bo wtedy nikt by nie sięgnął po droższe fony. Zgadza się - aparat w N81 to największy minus. Ale N81 ma też plusy, których N95 nie ma (procek dźwięku AIC33 czy porządny odtwarzacz muzyki).

Cały czas mówimy o fonach nowych. Używane Nki są tak skatowane, że nic, tylko do kosza wywalić :wink:

A czy ja pisałem o N95 w tym przypadku? :wink:

Gry to tylko dodatek. Chodzą gorzej, ale nie na tyle, by wydawać dwa razy tyle, by sobie lepiej pograć w autobusie. Poza tym taki GPS też chodzi na najlepszych fonach tak, jakby chciał a nie mógł.

Quake 2 niczym się nie różni? A rozdzielczość w kompie to marne 320x240? :wink:

Właśnie, 3D to taki fajny bajer. A ja za bajery płacić dwa razy tyle nie będę :wink: Sorki, ale nie mam 12 lat, by mnie jarało chwalenie się tak mało istotną funkcją. To coś tak, jakbym się popisywał, że mam DirectX 10 na GF8500GT :stuck_out_tongue:

Wystarczy mi że raz chciałem w symbianowym Adobe Readerze coś szybko sprawdzić i po godzinie męczarni (zwiecha co sekundę) wróciłem się do domu by odpalić to na poczciwym kompie.

Agntx,co do twojego ostatniego posta zgodzę się :smiley: nom może zmiana z noki na soniaka:D:D już od jakiegoś czasu robią naprawdę fajne fony:D:D…nom porównajcie sobie choć by aparat:D np.

:arrow: …soniakk850 :arrow: nokia n81

-5 MP, 2592x1944px( i jaka rozdzielczość) … 2 MP, 1600x1200px,

nie wiem jaki jest system w soniaku ale dla mnie lepiej prezetuje sie sony:D.nom albo c902 :lol:

ale SE nie ma WiFi i nie ma systemu :expressionless:

a z resztą K850i ma bardzo słaby aparat jak na 5MPx, już wolałbym te 2MPx :wink:

W tej cenie można znaleźć używaną N95. :wink: Można jeszcze zobaczyć to :arrow: http://www.allegro.pl/item472537896_e51 … marza.html

już wole N81 niż E51 :stuck_out_tongue:

a N95 za 700zł zawsze są tak zmasakrowane jakby ktoś pomylił N95 z deskorolką :smiley: