Telefon do 800 - 1000 zł

Zastanawiam się nad zakupem telefonu Xiaomi redmi note 8T, Xiaomi redmi note 7, Xiaomi Mi A3, Motorola G8 power który z nich był by najbardziej opłacalny / najlepszy? Posiada może ktoś któryś z powyższych i mógł by wymienić wady. . Nie zależy mi aby posiadał NFC. Polecacie może jakieś inne w podanym przedziale cenowym.

Xiaomi Mi A3 jest dość ciekawym smartfonem, należy do programu Android One, Snapdragon 665, posiada co najmniej 4GB pamięci RAM i jest w miarę poręczny i mały (jeżeli tak można określić telefon o przekątnej 6,09’, ale takie czasy, że telefony z taką wielkością wyświetlacza należą do niewielkich), ale niestety ma przeciętny wyświetlacz tylko HD+. Co prawda to Amoled, ale jednak, jednak komuś kto nie korzystał z telefonu o większej rozdzielczości zapewne nie będzie przeszkadzał. Redmi Note 7 obecnie odrzuciłbym, skoro jest Redmi Note 8 t. RN7 zawiera już nie najnowszy, ponad dwuletni procesor i ma skłonności do wyginania się. Redmi Note 8t to najbardziej wszechstronny telefon, z dobrą baterią, aparatem i zapewne z długim okresem aktualizacji jak to w Xiaomi (ta dotyczy także poprzednich telefonów). Na plus także nakładka MIUI, która daje ogromne możliwości konfiguracji i dostosowania telefonu pod swoje potrzeby, bardzo duże wsparcie społeczności na FB, które bardzo szybko pomoże rozwiązać ewentualne problemy. Wyświetlacz to dobry panel IPS LCD Full HD+. Motorola Moto G8 Power to duża bateria, podobna wydajność i najświeższy model ale ma bardzo dużo negatywnych opinii. Pierwsza to głośnik, który trzeszczy podczas rozmów (wada fabryczna, serwis uznaje, że jest wszystko ok), oraz poprzeczne pasy pojawiające się od wcięcia na przednią kamerkę. Tutaj masz tak w skrócie opisane najważniejsze rzeczy. Ja osobiście wybrałbym Redmi Note 8t, który jest najbardziej dopracowanym modelem i cieszący się dobrymi opiniami. Ze swojej strony mogę polecić Redmi Note 8 Pro, który ma większą wydajność (lepszą od Samsunga Galaxy S8 i niewiele odbiegająca od Galaxy S9), duża bateria 4500mAh, dostał już aktualizację do Android 10, dobry aparat z trybem macro, świetny wyświetlacz a także ciekawostka ma chłodzenie cieczą bądź parą (Xiaomi tego nie ujawnia, ale sprawdza się i nawet podczas długotrwałego obciążenia telefon nie nagrzewa się).

1 polubienie

Zrobię małe porównanie na podstawie telefonów, które mamy ja i żona. Ja mam Samsunga Galaxy A40, żona Xiaomi Redmi Note 7. Niby parametry w zasadzie parametry identyczne, mój niby odrobinę mniejszy, ale mimo sporo niższej ceny to Xiaomi jest (jak dla mnie) wyraźnie szybsze. Mój Samsung relatywnie często potrafi otwierać aplikacje 3-5 sekund (nie jest to dla mnie normalne, wiec w międzyczasie klikam kilka razy to samo). W Xiaomi ile razy się nim nie bawiłem to nigdy nie zauważyłem podobnego problemu. Żona nieraz jak chce coś zobaczyć to też mówi że mój Samsung przymulony. Telefony z różnicą miesiąca użytkowania, pamięci telefonu zostawione maksymalnie puste (ponad 30GB), wszystko zapisywane na identycznych kartach pamięci (filmy, zdjęcia). Dodatkowo Xiaomi robi ładniejsze zdjęcia i bateria trzyma dłużej mimo większego wyświetlacza.

1 polubienie

Ja bym dziabnął Huawei P40 Lite, bo jest przedsprzedaż (999 PLN) i można wyhaczyć smartbanda za złotówkę :wink:

1 polubienie

Też się nad nim zastanawiałam, ale przez brak sklepu play i dostępu do aplikacji bankowych odpada na tę chwilę.

Dziękuję bardzo za pomoc! Właśnie najbardziej zastanawiałam się nad 8 t i chyba właśnie go wybiorę.

Ale że jak? Skąd ten pomysł?

Edit: dobra, czytam właśnie o tym na SW. Ja bym się nie przejmował, ale… to Twoje pieniądze :slight_smile:

A ja bym się przejmował, bo w tym budżecie można kupić coś podobnego. Usługi google na dziś można zainstalować i jest wielkie prawdopodobieństwo, że tak będzie do końca, albo i nie…

1 polubienie

A ja mam G8 Power i żadnych powyższych problemów z tym modelem.

A ile już go używasz? Bo właśnie czytałam i wiele osób piszę, że po 2 tygodniach wysiada głośnik

Zgłoszę się w przyszły wtorek :).

1 polubienie

Samsung A40 waży zaledwie 142g i wygodnie leży w dłoni. A40 ma bezramkowy ekran AMOLED 5,9", który jest praktycznie na całej wielkości smartfona, dzięki czemu ma gabaryty smartfona z ekranem 5,45". Z większych A70 z ekranem 6,7" jest sprzętem z najwyższej półki cenowej niestety też, więc możesz szukać go w używkach. Fajny jest też Galaxy A51 z ekranem AMOLED 6,5".
Samsung Galaxy A40 SM-A405FN Black
Samsung Galaxy A70 SM-A705F 6/128GB Coral
Jeśli lubisz większe ekrany, no to Note 8T wydaje się być dla ciebie dobrym wyborem.
Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB Moonlight White
Xiaomi Redmi Note 8 PRO 6/64GB Mineral Grey
Ciekawym smartfonem jest też większy Note 8 Pro z ekranem 6,53" cala.
Huawei P smart 2019 Niebieski
Moim faworytem z nieco tańszych smartfonów jest P Smart z ekranem IPS 6,21" 2340 x 1080. Z nowszych Huawei P40 lite E niebieski, oraz P40 Lite czarny. Lite bez E ma wyświetlacz 6,4" o wyższej rozdzielczości takiej jak P smart 2019 i pojemniejszą baterię 4200 mAh vs 4000 mAh w tańszym lite E.

1 polubienie

Napisałem wyżej nędzy handlarzu, żeby zapomnieć o A40 bo to złom przy Redmi Note 7, który jest 300zł tańszy. Idź wciskać swoje gówna do kibla, a nie ludziom bo zaczynasz coraz bardziej irytować.

1 polubienie

A40 jest lżejszy i poręczniejszy od Note7, ale jest to okupione mniejszym ekranem i słabszą baterią niż Note7, który oferuje w tym budżecie ekran 6,3", wyżej taktowany procesor i baterię 4000mAh. Mając do wyboru P Smarta 2019 i Xiaomi Note 7 wybrałbym Huaweia, bo lepiej leżał mi w dłoni. Jak ktoś szuka telefonu z ekranem 6"<+ i pojemną baterią, to Note 7 jest jednym z najlepszych w tym budżecie.

Smartfony z taką ilością pamięci trzeba czasem przeczyścić, usunąć historię od początku zaznaczając wszystko, oraz usunąć niepotrzebnie gromadzone dane i aplikacje. Żeby nic nie cięło na zapełnionym, to musiabyś mieć coś w stylu Galaxy A70 z 6GB RAM-u i 128GB pamięci.