Telefon do dzwonienia i SMS-ów do 300zł

Witam.

Chciałbym kupić wujkowi telefon na gwiazdkę.

Ma być do SMS i dzwonienia.

Musi być wytrzymały i tani.

Moje propozycje:

Nokia 6310i

Nokia 3310

Siemens A57

Ten pierwszy ma dobre opinie, ale jest drogi.

Który polecacie?

Nie wchodzą w grę telefony “dla seniorów”.

Co powiedziałbyś na nokie X1`-01?.Dzwonienie,sms-y jak najbardziej,do tego dual sim, radio FM i MP3.Całosć zamknięta w ładnej obudowie,dobrze spasowanej.Sam kupiłem żonie.Ogólnie fon fajny,dla niewymagających(smartfony i inne wodotryski).Koszt 170-200zł.

A ja bym polecił Motorole Gleam :smiley: Duże klawisze, duży ekran

@A co z moimi propozycjami?

Wiek telefonu nie jest ważny.

Bierz 6310i. Sam się za takim rozglądam jako drugi :slight_smile:

OK. A czemu on taki drogi?

Ile bateria trzyma?

Właśnie taki drogi z powodu bardzo wytrzymałej baterii. Bateria potrafi bodajże wytrzymać i 10 dni przy normlanym użytkowaniu. Osobiście posiadam dwa smartfony ale dwie cegły to dla mnie za dużo i dlatego w niedługim czasie jeden sprzedam a sobie kupie 6310i. Po za tym jest wiele opinii o tym jakże kultowym telefonie i jak sam widzisz cena też się trzyma. Nie bez powodu… Zmajdź teraz taki telefon, który tyle wytrzyma na baterii co ta Nokia.

Samsung Avila wytrzymuje tydzień u mnie.

Chyba wezmę tą 6310i;)

Motorola v2288 - da się dzwonić, pisać sms’y, ma radio fm, 3 super gry (cegły, wieże hanoi i obstawianie zakładów czy jakoś tak…), dzwonki mono, bateria jak dobrze utrzymana lub nowa to do 5 dni trzyma, wytrzymały i solidnie wykonany (ogólnie telefon i obudowa), z funkcją obronną “rzuć/ zabij” i wystającą anteną do zadawania ran kłutych a kosztuje dużo poniżej 100 zł. Używałem około 2 lata i nie zawiódł mnie ten telefon. Może i ma 11 lat (telefon) ale niektóre egzemplarze są w naprawdę dobrym stanie np. jak mój . Jak wujek będzie dbać to następne 11 lat na pewno wytrzyma.

Dodane 26 grudnia 2011, o 20:46

A z takich bardziej dzisiejszych to Siemens mc60 lub c65 (mają aparaty)

V2288 moj pierwszy telefon :smiley: duży sentyment ładnie wyprofilowana była jak na ówczesne czasy :smiley: nie była kanciasta jak większość telefonów :D. No i te radio…to jest coś co brakowało 3310 :smiley: Pamietam ze u mnie coś się popsuło i bateria nie starczała nawet na 24 godziny pomimo kupienia nowych baterii oryginalnych (kosztowały cos koło 150 zł wtedy…) bateria dalej nie wytrzymywała 24 godzin…

Popieram.

Ja się rozglądam jako kolejnym do mojej kolekcji.

Błagam, jakie starocie #-o

Za 300zł dobry i prosty telefon to nokia 6303(i) wytrzymała (metalowa obudowa), prosta w obsłudze, żywotna bateria, dobra jakość rozmów, elegancka i 299zł za nową w normalnym sklepie typu Euro RTV AGD czy MIX + ogromny PLUS za możliwość dostosowania czcionek (mała, średnia, duża, bardzo duża)

A te powyżej to już do muzeum i raczej nowego nie dostaniesz, tylko jakieś używki po refabrykacji.

Ja to bym się chyba na miejscu wujka obraził gdybyś mi zaserwował taki eksponat jak Siemens A57, to już chyba lepsze te “babciofony” ![-o<

@Pisałem, że wiek nie ma znaczenia.

Wujkowi po prostu nie podobają się takie telefony dla seniorów.

A Siemensa A57 miałem i jest OK.

Wejdź do Avansu, MM, Saturna - zobacz jakie są telefony do 300zł i kup po prostu. Potrzymasz, stwierdzisz czy ojcu będzie dobrze się trzymał, czy jest zwarty itp. Z rok-dwa lata temu ok 20-25% telefonów w Avansie kosztowało poniżej 300zł

Wybrałem Nokie 6310i

Temat do zamknięcia.