Telefon do ok 1200zł ale nowy i nie z allegro

Witam.

Może nie będę oryginalny w temacie ale szukam porządnego telefonu do ok. 1200 za nówkę bo tylko takie biorę pod uwagę. To co mnie interesuje najbardziej to porządny aparat, gps i wifi chociaż nie mam doświadczenia jak to działa na telefonie więc jeśli ktoś ma wifi w telefonie to proszę o opinie czy to jest funkcjonalna rzecz. Modele jakie na razie brałem pod uwagę to Nokia N95, Samsung G810, Nokie N86 i Sony Ericsson C905.

Dodane 10.01.2010 (N) 21:41

a może Samsung S7350 Ultra s ?

Najbardziej popularne nawigacje (automapa , tomtom ) pracują wyłącznie pod systemem windows mobile , doliczmy do tych nawigacji garmina który może działać również na symbianie czyli z telefonami od nokii ale do tych teli nie zaliczajmy np N95 i wiele innych których moduły GPS wymagają skomplikowanych modyfikacji aby mogły poprawnie działac z nawigacją garmin , wifi-nieprzydatne do serfowania po internecie (przeglądania stron) a to dlatego że zbyt małe ekrany niejednokrotnie nie pozwalają na konfort , jak bym miał oceniać działanie internetu na telach to w skali od 1-10 dał bym 2 , jedyna funkcjonalnośc wifi to kontakt przez komunikatory (skype , GG i inne) aktualizacja pozycji satelit (GPS) aktualizacja pogody za free w miejscach drmowego dostępu ale do tego równie dobrze można wykożystać karte sim bo w tym przypadku koszty danych bedą niewielkie , co pozostaje??- telefon z windows mobile no i może iphone ze swoim jabłuszkowym systemem na którego podobno tomtom wypóscił aplikacje i mapy , jeżeli windows mobile to nie ma dużego wyboru albo cos ze stajni HTC lub Asusa no może jeszcze Mio ale w tych trzech prym widzie HTC. I teraz trzeba jeszcze zdecydować czy ekran dotykowy czy klawisze fizyczne lub sa modele co posiadają obie funkcje , obecnie moda dytktuje jednak tele z ekranami dotykowymi , od czasu kiedy zacząłem używać “dotyku” nie przesiadł bym się już na klawisze fizyczne a nie jestem młodzikiem a wręcz przeciwnie bo dziadkiem ale podobno człowiek na starość dziecinieje więco to może dlatego podobają mi się nowinki techniczne.

Nokia E52.

N95 ma juz swoje lata (jest duża i cieżka w tej cenie napewno znajdziesz cos lżejszego z symbianem i windows mobile wiec N95 nie bral bym pod uwage…

na tą chwile rozważam jednak te dwie opcje:

Samsung S7350

Samsung S8300

co sądzicie?

Nie rozumie po co w tych telefonach GPS skoro ich system nie obsługuje żadnej popularnej nawigacji i nie wiem czy wogóle jakąkolwiek te telefony obsługują . Nie wypowiem się na temat telefonów samsunga bo ogólnie ich nie znosze. W sumie wszystko co ma w nazwie samsung dla mie nie istnieje.

@Zbych1 Dla mnie tak samo po jaką ciasną…dają GPS jak nie ma windows mobile?? ktory obsługuje normalne nawigacje z prawdziwego zdarzenia ;p. Ja również nie znosze samsunga za jego interface…

ja Ci radze bierz Nokie albo SE bo Samsung, LG itp to badziewia.

hmmm napaliłem sie na tego samsunga s8300 ze wzgledu na aparat 8MPixelowy ale widze że jakoś wszyscy mi odgradzają. Z kolei nokia E52 którą poleca mi cherry1995 ma cieniutki aparat. A czy ilość kolorów ma wpływ na jakość robionych zdjęć np SE C905 ma tylko 260 tys kolorów a samsung s8300 16 mln przy takim samym aparacie. Czy to ma wpływ?

To że Nokia jest dobra to się zgodzę, ale SE jest razem z Samsungiem i LG - badziewie (nawet jeszcze większe).

Widać, że o mało co padłbyś ofiarą megapikselowego marketingu - ten parametr nie ma wpływu na jakość zdjęcia.

Co do ilości kolorów, to ludzkie oko rozpoznaje ileś tam kolorów i tak naprawdę nie ma jakiejś specjalnej różnicy. Ja w WM mam 65 tys. kolorów wyświetlacza i nie narzekam.

Tak a propos. Po co ci nowy telefon. Za 1200 zł. masz olbrzymi wybór używanych, w dobrym stanie, bardzo dobrych telefonów. Kupisz nowy i po miesiącu będzie taki sam jak używki z Allegro. :stuck_out_tongue:

no tego bym nie powiedzł bo kupując nowy mam z pewnego źródła i z gwarancja producenta dlatego nie chce kupować jakiejś porysowanej uzywki prawdopodobnie sprowadzonej z angli od niewiadomego własciciela

To używany nie ma gwarancji? :stuck_out_tongue: Najwyżej krócej. Poza tym już nie przesadzajmy z tym “pewnym źródłem” - jak dla mnie to nie powód, by dopłacać 30% więcej do ceny lekko używanego telefonu.

Poza tym, gdy dołożysz trochę możesz mieć np. HTC Touch Diamond 2 - bardzo dobry sprzęt (najtańsze nowe jakie znalazłem):

http://www.allegro.pl/item884831865_now … gnica.html

http://www.allegro.pl/item877400346_htc … _fvat.html (podobno są drobne ryski, ale mi by nie przeszkadzały).

Pablo są różni ludzie i nawet to że ktoś już wczesniej uzywał dany sprzet nie jest dla nich do przyjęcia , nie mówiąc już o drobnych rysach a jeden z tych przedstawinich htc posiada nawet nie ryse a bardzo widoczne “uszkodzenie” ekranu , mnie osobiście nie przeszkadza sprzęt z drugiej ręki ale musi on być dokładnie jak z fabryki bez zarysowań , kiedys spadł mi mój dimond i lekko uszkodził się róg tylniej klapki dla kogoś nie było to widoczne jednak ja wiedziałem gdzie to jest i bardzo mnie to denerwowało więc kupiłem nową orginalą klapke , ponad 100zł kosztował mnie ten upadek diamonda. Nawet folie na ekranie potrafie wymieniać dość często no nie przesadnie przy jednej rysie nie wymieniam ale przy trzech już tak , wiem że przesadzam ale taki już jestem, poprzedni mój tel N70 miał około 4 lat i wyglądał jak nowy jak tylko przejęła go moja kobita to po mięsiącu wyglądał tragicznie. Nie dość że mam na całym przodzie diamonda folie to jeszcze noszę go w orginalnym futerale i jest to już normalny odruch zakodowany w mózgu ,wychodząc z domu diamond do futerałau i do kieszeni.

ale co to za gwarancja? 3 m-ce u jakiegoś gościa z drugiego końca polski. No szczerze to ja za taką gwarancje dziękuje :]